Skocz do zawartości

Pokrowiec - czym przykryć motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

jak chcecie coś konkretnego do użytku np na parkingu to kupcie sobie mototent (ks-rider dał link)

 

Moj kolega to produkuje i w szoku jestem ile tego pcha na zachód. testowane dwa lata przez jednego z kolegów pod blokiem na P. strzezonym i jest gitarka. może cena wyższa ale na lata.

 

http://www.motomonster.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=68

 

bezposrednio od producenta.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciebie może i bez sensu ale dla sporej grupy motocyklistów jak najbardziej zasadne. jak mnie nie stać na lexusa to zapierd... citroenem ale nie mówie ze kupno tego pierwszego jest bez sensu. jak Ci za drogo to polecam folie malarską, tania i mieści się nawet w kieszeni ;)

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ciebie może i bez sensu ale dla sporej grupy motocyklistów jak najbardziej zasadne. jak mnie nie stać na lexusa to zapierd... citroenem ale nie mówie ze kupno tego pierwszego jest bez sensu. jak Ci za drogo to polecam folie malarską, tania i mieści się nawet w kieszeni ;)

 

Szczególnie praktyczne jest mocowanie kotwami do podłoża. A używam pokrowca dwa razy droższego od większości tu polecanych więc to nie sama cena jest dla mnie problemem tylko to co się za nią dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie dostaje sie całkiem sporo. po zamocowaniu do podłoza powstaje całkiem fajny garaz nie wielkich rozmiarów a co bardzo wazne zaden element nie ma kontaktu z motocyklem. masz po prostu całkiem zgrabny garażyk motocyklowy. co kto lubi ale jak bym miał chodowac moto na strzeżonym to tylko takie coś

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące rozmiarówki. Wg instrukcji od X-Maksa wymiary to odpowiednio: 2.210 mm (długość), 790 mm (szerokość) i 1.380 mm (wysokość). Sugerując się tymi danymi nabyłem na dzisiejszym Mototargu plandekę marki Oxford (z tych mocniejszych, w panterkę) w rozmiarze L (220 cm x 104 cm x 147 cm). Nie brałem M, bo tam podana długość wynosiła poniżej 200 cm.

Po powrocie na parking i umyciu skutera, coby nie kłaść świeżego pokrowca na brudną maszynę, założyłem najnowszy nabytek i miejscami, zwłaszcza w tylnej części oraz przy przednim kole, jest trochę luźno. Trochę pomogło przypięcie materiału do tylnego błotnika szczypcami do rozwieszania prania. Mam wątpliwości, czy nie lepsza byłaby mniejsza plandeka (nie zamierzam montować kufra w najbliższej przyszłości, więc luz zawsze będzie), z drugiej jednak strony obawiam się, że taka ściśle przylegająca byłaby bardziej napięta i łatwiej się darła.

 

Jak myślicie, lepsza taka ciasna wchodząca na styk czy luźniejsza? Moje obawy dotyczą głównie tego, co będzie, jak powieje silniejszy wiatr.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mocno wiało to i taki i taki szlag trafi. pamiętaj tylko o zapinaniu klamry pod motocyklem i proś o słabe wiatry ;-)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam Oxford-a co prawda moto stoi w garażu wolno stojącym ale kiedyś dach zaczął przeciekać akurat na motocykl i wtedy pokrowiec uratował tyłek , a druga sprawa że zawsze jest czysty nie zakurzony więc polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mocno wiało to i taki i taki szlag trafi. pamiętaj tylko o zapinaniu klamry pod motocyklem i proś o słabe wiatry ;-)

Jak jest rozmiar dobrze dopasowany, to na prawdę nie ma lipy. Dopiero przy na prawdę sporym wietrze, tylny ściągacz się u mnie podwija i odsłania tylne koło. Wszystko inne jest dalej dobrze okryte.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę temat, bo znalazłem na allegro pokrowiec/plandekę, która z opisu wygląda dobrze, ale nie ma dokładnych zdjęć, bezmarkowy (ale logo jakieś takie jakby znajome, tylko nie wiem skąd), sprzedawca ma tylko te pokrowce (wydaje się że to plus). Używa ktoś?

 

http://allegro.pl/pokrowiec-plandeka-na-motocykl-motor-w-rozm-m-i2078586467.html

 

Motocykl stoi normalnie w garażu, w którym niemiłosiernie się kurzy, ale skoro już kupuję plandekę, to chciałbym coś, co w razie czego na zewnątrz też się sprawdzi.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ktoś używają pokrowców które wytrzymują więcej niż 2 lata? Trzymam jednoślady na parkingu strzeżonym przez sezon (nie ma cienia ) i obecne pokrowce Oxforda wytrzymują max 1.5 sezonu . Po prostu drą się. Na razie zakupiłem w kwietniu na motorwer pokrowiec z Lidla bo oxford pękł na pół przy silnym wietrze. Kolejny ma ledwie rok a już dziś łatałem go (minimalne rozdarcia powłoki ale w dotyku jest taki że wątpię aby przetrzymał porządną burze).

Nie wiem co zakupić bo Oxfordy mnie zawiodły. Może trzeba je czymś konserwować?

Mam jednego Oxforda na letnisku i ma 3 lata i jest w super stanie no ale nie jest non stop na dworze.

Ponoć płótno ze spadochronu może się nadać - kolega lotnik używa skrawków do filtrowania paliwa - zatrzymuje wodę puszcza benzynę.

Jakieś długofalowe doświadczenia w temacie pokrowców?

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jaki pokrowiec motocyklowy to częste pytanie..

Przerobiłem już oxfordy i powiem tak : jak ktoś chce zaoszczędzić to wyda 2 razy tyle co powinien..

Jedyne co sie sprawdza to polski pokrowiec RumoBike który zakupiłem u producenta z Warszawy, fakt że kosztuje tyle co 3 oxfordy ale służy już 3 rok... No i przede wszystkim faktycznie woda sie pod nim nie skrapla bo ma membranę..Także polecam wydać raz a dobrze..

Jak coś: www.rumobike.pl

Edytowane przez apawel12007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...