Skocz do zawartości

Prostowanie ramy.


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! :)

 

Mam pytanie do was wielkie! Mianowicie przywiozłem z Belgi właśnie nowy nabytek dla siebie(niżej link do aukcji;)). Sprzęcik jest po unfallu i rame, półke i teleskopy to będzie miał do prostowania. Rama się poddał przy główce ramy i teraz szukam jakiejś dobrej firmy która się tym zajmuje. Słyszałem że w poznaniu jest jakiś zakład tej branży co by mi pasowało bo bywam tam czasem. Możecie mi podać jakieś namiary na takie firmy?

 

http://cgi.ebay.de/GSXR-600-K3-gsx-r600-co...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo Ci dopłacili abyś zabrał ten złom do Polski.

Jeżeli silnik jest na chodzie jak piszą w ogłoszeniu to rozbierz tego wraka na kawałki i sprzedaj na części lub kup nową ramę.

Wiesz może o tym że sprowadzanie do kraju złomu bez koncesji jest ścigane przez prawo z urzędu ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że kupiłem ten motor pod wpływem emocji?? :lol: Przedyskutowałem tą sprawę z wieloma ludźmi i pojechałem po motor z fachowcem. Rama jest bardzo dalikatnie podgięta także wyprostownie jej to żaden kłopot. Czy nie boje się jeździć na takim sprzęcie? :roll: Ludzie od prostowanie ram mówią, że gdyby to było niebezpieczn to w ogóle by tego nie robili. Prostowanie ramy 700zł, półki 100zł, lagi, 100zł. Dużo mnie to nie wyniesie! Jeszcze tylko rejestracja i 10000zł za taki motor to naprawde nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa bardziej Twoje zyczenia na przyszłość niż fachowe stwierdzenia

ale pamietaj ze możesz mieć niewielkie pekniecia których nie dostrzerzesz gołym okiem, a które moga być zarodkiem makropeknięcia w chwili dużego obciążenia ramy, pamietaj również że lagi i półki również zostana prostowane a to wszystko w motocyklu który aż sie prosi o odkręcanie manetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariować na asfalcie :-) Przerabiam go na streeta także nie potrzebuje przednich owiewek ani lampy. U nas w mieście wiele osób kupowało motory po wypadkach z pogiętymi lagami i nawet od latania na kole nic się niedziej. Ale wracając do mojego pierwszego pytania szukam dalej namiarów na taki zakład w poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z kaskami - po wypadku i uderzeniu w glebe mogą mieć dwa otarcia i wyglądać nadal solidnie i bezpiecznie a w razie kolejnej gleby okazuje się że kask stracił swoje właściwości tłumiące etc. i pęka i zgniata się zamiast chronić. Rama będzie wyglądała super po prostowaniu ale ja bym jej życia nie powierzył :roll: A za 10 000 mógłbyś już w polsce CBRke w niezłym stanie wyhaczyć i z prostą ramą i lagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...