Skocz do zawartości

Na czym polega synchronizacja wtrysku?


wowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po nocy na zimnym silniku, po uruchomieniu moto parcuje na 3 gary. Po kilku chwilach, lub lekkiej przygazówce zaczyna chodzić na 4. Po rozgrzaniu pracuje równo, super wkręca sie na obroty, czasem przy około 2tys zdarza mu sie poszarpać. Mocy mu nie brakuje.

W związku z powyższm zastanawiam sie na wykonaniem synchronizacji wtrysku i wymianie świec.

Na czym polega synchronizacja wtrysku w Sradzie 2001r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany przypadek wskazuje raczej na świece zapłonowe.

W silnikach z wtryskiem synchronizacja polega na poprawnym ustawieniu klap przepustnic i ma za zadanie wyrównanie pracy silnika na wolnych obrotach a co się z tym wiąże zwiększa dynamikę przyspieszenia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od świec, tak jak Piotr mówi. Synchronizację wykonuje się podobnie jak w silnikach gaźnikowych - ustawia klapy przepustnic tak, by były identyczne podciśnienia w kanałach dolotowych. Obala to mit, że wtrysk paliwa jest bezobsługowy. Niedawno robiłem to w GSX-R1000 z przebiegiem kilkunastu tysięcy km i podciśnienia miał rozregulowane tak, że głowa mała (zakres od 0,2 do 0,4 bara, więc ogromne rozbieżności). Po regulacji został obalony też następny mit - że Suzuki chodzi nierówno na biegu jałowym :-)

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad świecami w pierwszej kolejności. Zamówiłem, przysłali, ale jak sie okazało nie takie jak trzeba :? Z uwagi na to że moto już było rozebrane znajomy zabrał sie za podłączania wakuometrów. AW trakcie wyszło ze 2 waku padły i zrobił synchro przy pomocy pozostałych 2. Na koniec posprawdzał i stwierdził ze idealnie ustawione nie jest, ale może być. za te nie pełną usłaugę nie zostałem skasowany finansowo. Wynikiem synchro jest wspomniana już znaczna poprawa stabilności wolnych obrotów, spokojniejsza praca silniczka, aczkowiek zdarzy sie jeszcze mu troszke poszarpać na niskich obrotoach. Zauważyłem też, że przed synchro przy odpalnieu zimnego silnika nie palił na 2 gar, teraz jest oki, ale nie pali na 1 :)

Powyższe mam nadzieje ustąpi po wymianie świec i kompletnego wykonania synchro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zjadłeś 0 i przecinek  

Smacznego !!

 

I już zwróciłem :-) i poprawiłem, zawsze pokręcę te Mpa, Kpa, psi, bary,atmosfery itp - teraz jest moda na wszelkie dys... przypadłości, więc przyjmijmy że mam "dyskalkulię" :-). Oczywiście ze chodzi mi o 0,2 i 0,4 bara bo najczęściej w tych granicach oscylują wartości podciśnień (najczęściej około 0,3). Serwisówki dopuszczają różnce około 0,02 bara, wiec w tym przypadku widać, ze warto było pogrzebać przy motocyklu :-).

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...