Skocz do zawartości

naprawa baku


mati1411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorników motocyklowych się nie szpachluje.

Zbiorników w japonii się nie spawa.

Zagięcia spowodowane kolanem lub jajkami (bo i takie przypadki spotkałem) można prostować lub dokładniej wyciągać przy pomocy chwytaka lutowanego na cynę od zewnątrz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie przypadkiem aluiminiowe????

Nie, współczesne modele to plastik. Przynajmniej jeśli chodzi o szosówki, gwarancji nie nie daję co do GS'ów - o to zapytajcie na naszym forum u Wojtka Olejnika. Mój napewno ma plastikowy bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bak naprawiony :) znajomy blachaż w swarzędzu mi to zrobił metodą dospawywania małego elementu i wyciągania "za niego" do góry i tak wszystkie nawet malutkie wgniecenia. w tym najgoryszm miejscu dospawywał 4 druty. teraz tylko bak zaszpachlować zagruntować polakierować i w droge !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżka coraz lepiej :) ;) co prawda avatar ciągle aktualny ale mam nadzieję ze już nie długo (to w końcu już prawie 5 miesięcy ;) ) za motocykl się wziąłem bo co tak stał będzie biedny :P co do techniki to tak jak mówię bak został oczyszczony zalany wodą a potem gość w miejscu wgniecenia dospawywał jakiś pręcik za który mógł chwycić i wyciągał wgniecenie w górę. i tak parę razy dospawywał/wyciągał/obcinał i dospawywał tam gdzie dalej wgniecenie było widoczne... Teraz bak wygląda średnio estetycznie ale ma kształt zbliżony do oryginału ;) troszkę szpachlu i w Polskę :( :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie bede zakladal socjalnie nowego tematu a w tym nie znalazlem odpowiedzi, tzn po czesci tak.

 

Otoz mam mocno wgnieciony bak. Nie moge znalezc uzywanego w takim malowaniu i chcialbym sam niskim kosztem naprawic swoj.

 

Juz wczesniej bylo tak wgniecenie od kolana bo moto bylo po szlifie ale jak to poprawilem podczas gleby. Motocykl upadl na prawa stropne ale jakos uderzylem kolanem w ten bak i tak to wyglada:

 

http://img361.imageshack.us/my.php?image=s6000230hi6.jpg

 

Cynowanie bedzie drogie, spawarki nie mam zeby gwozdziowac. Jedyne co moge zrobic to sprobowac to wypchnac co jest mozliwe ale i tak pozostanie spore wgniecenie.

 

Pytanie czy da sie to zaszpachlowac?? Szpachli wejdzie spoooro

Czy tez moze uzyc mieszanki do spawania na zimno obrabialnej mechnicznie lub recznie??. Skoro mozna tym "spawac" to moze przy odpoweidni przygotowanej powierzchni chyci sie baku?? Moze pojawic sie problem z wygladeniem baku ale moglbym zniwelowac wgniecenie a reszte uzupelnic szpachla zeby uzyskac wlasciwy profil. Bylby to produkt firmy holts

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? Co myslicie o tym wgniecieniu i pomyslach na jego naprawe??

 

Coz widze ze nikt nie mial stycnosci z takim problemem. Sprobuje to jakos sam to zrobic a jak nie to kupi jakis bak i przemaluje.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bak naprawiony smile.gif znajomy blachaż w swarzędzu mi to zrobił metodą dospawywania małego elementu i wyciągania "za niego" do góry i tak wszystkie nawet malutkie wgniecenia. w tym najgoryszm miejscu dospawywał 4 druty. teraz tylko bak zaszpachlować zagruntować polakierować i w droge !! smile.gif

 

 

Podaj koszt takiej usługi. Szykuje mi się chyba coś podobnego :buttrock:

 

Wiesz ile ma kosztować doprowadzenie tego baku do stanu "salonowego"?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...