Skocz do zawartości

Emisja CO podczas odpalania


MichałKaczmar.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszczie czy podczas uruchamiania motocykla na ssaniu moze dochodzic do niepelnego spalania i emisji tlenku wegla.

Ja od pewnego czasu jak zapuszczam motocykl i wyjezdzam z podziemnego parkingu to zawsze wlancza sie alarm.

Dzisiaj po odpaleniu zaraz zredukowalem ssanie tak aby nie zgasl, spokojnie wyjechalem na ssaniu przed garaz i tam dopiero dodalem gazu i wylaczylem ssanie - tym razem alarm sie nie wlaczyl. Kiedy wjezdzam po zakonczonej jezdzi nigdy alarm sie nie wlaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy na ssaniu wydziela sie tlenek wegla i dochodzi do niepelnego spalania. To norma.

W skutek tak zwanego pozornego zubożenia mieszanki ( nie odparowywania w pełni paliwa) gażnik podaje bardzo bogatą mieszankę aby uzyskać stabilna pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację - silnik pracuje na zimnym ze zwiększoną dawką paliwa i mniejszą ilością powietrza. W samochodowych silnikach o średniej poj. powiedzmy 1 600 cm3 silnik w temp otoczenia - 30 i więcej stopni C może mieć spalanie chwilowe nawet do 100 litrów na 100 km. Ale przeciętnie bywa to mieszanka powietrzna 40 - 50 krotnie bogatsza niż na silniku z temp ok 90 stopni. No i taka ilość, a dokładniej mówiąc taki stosunek paliwa do powietrza w mieszance, która trafia do cylindra, nie jest w stanie się dokładnie spalić i stąd powstaje mnóstwo szkodliwych gazów, m.in. CO. A urządzenia pepożarowe, zaopatrzone w czujniki CO, sygnalizują jego nadmierną ilość. Ale myślę że nie masz na to wpływu, no bo trudno co byś wypychał motocykl z garażu :?: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chyba sposob na ten alarm - jak odpale i obroty zaczynaja rosnac to skrecam ssanie na 1,5 tys. obrotow i spokojnie wyjezdzam z parkingu, pozniej dodaje gazu, rozgrzewam silnik, wylanczam ssanie i jade.

Lepiej nie buntowac wlascicieli katamaranow przeciwko sobie jestem tam jedynym motocyklista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...