Skocz do zawartości

Buty


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Noszę się z zamiarem kupienia butów enduro. W materii tej jestem zielony i liczę na Waszą pomoc. Nakreślę sytuację:

 

Jeżdżę Afryką. Na razie zaglądam w teren, w przyszłym sezonie planuję kupić już sprzęt, który będzie głównie w teren. Przygotowania do mocniejszego terenu zaczynam od stroju.

Szukam butów, które mają zgięcie w kostce, żeby można było w nich chodzić i uprawiać turystykę, pojeździć po mieście i gdzies kawałek dojść (oczywiście rozumiem, że sam fakt , iż są to buty enduro, będzie oznaczał lekki dyskomfort przy chodzeniu) chroniące nogę przed masą AT. Cena do 1000pln. Polecono mi buty Oxtar TCX PRO. Jakie jeszcze pozycje na rynku sa warte uwagi w tym przedziale cenowym? Czy buty takie są wodoszczelne (tu pytam głównie o jazdę 200-300km w deszczu, a nie wyławianie motocykla z rzeczki :icon_mrgreen: ).

Wiem, pytania na pewno kiedyś zadane, jednakże prawdopodobnie teraz mamy okres niższych cen, więc w cenie do 1kpln można będzie znaleźć coś więcej, niż w sezonie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

PS: przyjmę również opinię typu: "na co ci takie drogie buty? W tym śmigają profesjonaliści. Dupy chcesz na buty wyrywać? Kup xxxx za tyle a tyle mniej kasy i wystarczą CI w zupełności", oczywiście poparte jakimiś głębszymi argumentami :lalag:.

Cheers...

 

PS2: Dokładniejsze pytanie jako bonus: lepsze wspomniane Oxtary czy Alpinki Tech 8?

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech 8 to legendarne buty ale za 1000zł ich nie dostaniesz. 1200zł to sądze minimum w PL chyba że sciągane z USA.

Kupuj najlepsze jakościowo rzeczy na jakie Cie stać - zdecydowanie wzrasta komfort jazdy, nie warto szczędzać i kupować kaloszy z lidla.

Jeżeli chodzi o buty z zawiasem to nie ma zbyt dużego wyboru - Sidi Crossfire SRT, Alpiny 8-10, Oxtary.

Na twoim miejscu zdecydowałbym sie na Sidi Crossfire - najlepszy but dostępny na rynku. Z ceną jest różnie ale można dopaść za 1100-1200zł.

Edytowane przez Kaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz OXTARów.Koledzy mają i naprawdę szybko się niszczą jak za tą kase...z elementów wizualnych to impregnat(biała farbka)złazi.A druga sprawa to kwestia techniczna.Jest strasznie lipna podeszwa.Kolega ma buty niecałe 2 sezony(a naprawdę rzadko jeździł) i mu się podeszwa rozwarstwiła(wczoraj zobaczył także na świeżo piszę).A poza tym to podeszwa bardzo szybko się wyciera(miejsca podnóżków).Co do zalet to podobno są bardzo komfortowe i świetnie układają sie do stopy(skarpeta).Jakby nie trwałość to buty naprawdę kozackie

 

MOWA O TCX PRO 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech 8 to legendarne buty ale za 1000zł ich nie dostaniesz. 1200zł to sądze minimum w PL chyba że sciągane z USA.

Kupuj najlepsze jakościowo rzeczy na jakie Cie stać - zdecydowanie wzrasta komfort jazdy, nie warto szczędzać i kupować kaloszy z lidla.

Jeżeli chodzi o buty z zawiasem to nie ma zbyt dużego wyboru - Sidi Crossfire SRT, Alpiny 8-10, Oxtary.

Na twoim miejscu zdecydowałbym sie na Sidi Crossfire - najlepszy but dostępny na rynku. Z ceną jest różnie ale można dopaść za 1100-1200zł.

 

 

Tech 8 nie mają zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprowadzane z USA :clap: . Nie dam się okradać.

Tu kupisz tech 8 za 1000zł http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=40 , fajne kamasze ale do chodzenia to się kompletnie nie nadają i tak jak napisał piasektt nie są na zawiasie

Edytowane przez CRASH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja tez sie spytam jak mozna :biggrin: Ktore sa lepsze Alpiny tech 3 czy 4 ? Na stronce podanej powyzej sa mniej wiecej w podobnej cenie. Albo co za cene okolo 700 zl mozna dostac nadajacego sie do jazdy ? ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Dałbym sobie głowe uciąć że tech 8 są na zawiase ale nie miałem ich na nogach wiec sie nie kłóce. Sory za wprowadzenie w błąd, chociaż mam wątpliwości.

No to Kaze stracił byś głowę :biggrin: wiem co mówię bo mam te buciki, a za 700zł masz spory wybór jak choćby tech6(690zł inter cars) czy thor Quadrand(630zł alegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie gdzie w inter cars sa tech 6 za 690 zl ? Bo ja znalazlem jedynie za 899 ?

 

Pzdr

tak masz racje , tech6 - 899 a tech 4-599, ciekawa cena http://moto.allegro.pl/item273605077_alpin...buty_cross.html może komuś przypasują

Edytowane przez CRASH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Kurowski zachwala te buty (Oxtary). Fakt, podeszwa należy do tych miękkich, ale ja w zawodach na razie startować nie będę. A miękka guma jest wygodniejsza do chodzenia.

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Dałbym sobie głowe uciąć że tech 8 są na zawiase ale nie miałem ich na nogach wiec sie nie kłóce. Sory za wprowadzenie w błąd, chociaż mam wątpliwości.

 

 

Ziomuś napewno! mam te laczki (oczywiście: white żeby pod knajpą był lans ! :lalag: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...