Skocz do zawartości

Czy jest możliwe kupić Enduro do 4000zł???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie było na poziomie 3-4l/100km
Nie wierze w to!! Ja mam Yamahe DT 80 i potrafi spalić 7l na 100km!! Pozdro

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65589844

 

Bardzo ta akucja mnie kusi. Ciekawe jak silnik i zawieszenie?

 

Przesadzasz chłopie. Moja detka bieze 5,5 przy ostrymlataniu a po miescie koło 4,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w to!! Ja mam Yamahe DT 80 i potrafi spalić 7l na 100km!! Pozdro

1. Sprawdź stan techniczny swojego sprzęta

2. Im większa moc, tym mniej gazu potrzebujesz do uzyskania tego samego przyspieszenia/prędkości

3. Średnie spalanie to co innego niż "potrafi spalić". Mój transalp "potrafi spalić" 4,5l/100km, ale "potrafi" także 8l/100km. Gdyby przepalić cały bak KDXa pycąc po torze, to pewnie wyszłoby też pod 7-8l, ale podczas jazdy mieszanej (np. w tym także latania po lesie ze średnimi prędkościami) wychodzi znacznie mniej.

4. Żyję tylko po to, żeby Ci ściemnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby 600-tka za 4000 zeta była jakimś super udanym okazem. Może się to skończyć konkretnymi wydatkami na naprawy.

 

Właśnie, nie miałem jeszcze nigdy moto 4T i nie mam pojęcia jak się ma sprawa z remontami w 4T co najczęściej idzie, jakie są koszty itd. Z tego co patrzyłem w larssonie części tanie nie są :/ , ale czy w takim prostym i średnio wyżyłowanym silniku 600cc jaki ma np. honda xl, potrzebne są częste naprawy? Krąży obiegowa opinia, że japońce wytrzymują duże przebiegi to sam niewiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie' date=' nie miałem jeszcze nigdy moto 4T i nie mam pojęcia jak się ma sprawa z remontami w 4T co najczęściej idzie, jakie są koszty itd. Z tego co patrzyłem w larssonie części tanie nie są :/ , ale czy w takim prostym i średnio wyżyłowanym silniku 600cc jaki ma np. honda xl, potrzebne są częste naprawy? Krąży obiegowa opinia, że japońce wytrzymują duże przebiegi to sam niewiem :/[/quote']

 

Zawsze w motocyklach jest tak ze silnik 4T nie jest tak wysilony jak 2T. Np. XL 350 ma okolo 35 km, a przy tym silnik 2T o pojemnosci 80 cm potrafi wycisnac tez 35 km, ale te 35 km sa na 100 godzin jazdy, i pozniej caly piec do remontu od podstaw. A taka XL ma malo koni jak na swoja pojemnosc, malo pali, i oczywiscie miejsze zuzycie paliwa. Przy zwyklym 4T remont przy dobrej eksploatacji powinno sie robic co okolo 20-30 tys. a nawet wiecej w niektorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass Ty teraz latasz chyba na CR'ce z silnikiem od CZ 516 tak?? Po takim czyms nie ma co kupowac 125cc enduro, bo osiagi bardzo zblizone. Ja bym pomyslal natomiast nad HOnda CRM250 albo Kawasaki kdx 220/250. Kawa ma chyba 51km na wale i az 41km na tylnym kole! Pozatym ramka jak w KX'ie a zawieszenie to tez bardzo wysoka klasa. Ostatnio staly chyba ze 2 na allegro i jak dobrze poszukasz to za 4000-4500zł cos wyrwiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chyba jednak pójdę w stronę 4T, ze względu na niskie zużycie paliwa i mocny dół o jakim jescze nie śniłem :):D. Dzisiaj jeździłem na xl 500 i sprzencik nawet nie jest zły, co prawda duża masa uniemożliwia jakieś większe wyczyny tym sprzętem, ale do jazdy w terenie nawet cięższym mysle że będzie spoks. Z pewnością moto nie sprawdzi się na torze motocross. Moc nie jest zaskakująca lecz wystarczająca na ten motor. Nieco brakowało mi tego pie**ol***a w granicy wysokich obrotów, charakterystycznego dla 2T. W 2 osoby z samego gazu motocykl przejehał z 20 może 30 metrów na kole - wystartował z jedynki a potem przebił na 2 i jechał sobie. Zawieszenie pracuje bardzo przyjemnie (przód teleskopy pompowane, tył centralny bez zbiorniczka z gazem). Według właściciela spalanie nie przekroczyło mu 4 litrów na 100km/h lol? :) :) Słabą stroną motocykla (oprucz masy) są hamulce (2 bębny), miałem pewne problemy ze schamowaniem motocykla, może dlatego, że miał już zjehane okładziny ale i tak benben to benben i nie można wiele wiencej wymagać. Pozatym tylne koło ma wymiar 17 cali co konplikuje znacznie dobór opony typu enduro lub cross zwłaszcza używanej. A własnie ktoś z forumowiczów widział może gdzieś do kupienia używane opony 17 enduro lub cross?

 

Cena wywoławcza jaką podał właściciel to 3600zł, ale można by pewnie z niej zejśc ponieważ, moto ma niepopodłanczane pół instalacji elektrycznej (podświetlenie zegarów, kontrolki) i ogulnie jest pare żeczy do których można się przyczepić (puszczający czasami spaliny kolektor wydechowy, niewyregulowany gaźnik) Niestety fotek nie mam, Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bazarku to ja 18 nie moglem kostek znalezc...

17 i 19 mieli a ladnej 18 kostki to ni cholery....

 

co do sprzetow to kazdy ma wlasny gust, ja na 2T bym w zyciu nie zmienil, kocham 4T a najwiekszy sprzet jaki bym kupowal to DR350SHC/SH bo taki krowy 600 etc. to mi nie odpowiadaja

 

wiadomo, kazdy ma inne gusta, wiec tylko mowie ze ja bym sie na takim czyms nie widzial,

 

a no i pamietaj nie napalaj sie, okazje nie istnieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten temat chyba przekonał do XL 600R :twisted:

I prawdopodobnie będę szukał takiego sprzęta na wiosnę. Gdyby ktoś miał na zbyciu taką maszynę i pamiętał o mnie... to zapraszam na priv :)

Bo jednak fajnie mieć coś mogącego legalnie jeździć po drogach gdyż czasem trzeba gdzieś podjechać, miastowe ulice pokonać, przez korki się poprzeciskać itp. . A taka CZ 125/516 nie za bardzo może :) Taki pojazd teraz mam:) Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...