Skocz do zawartości

Czy jest możliwe kupić Enduro do 4000zł???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie chciałbym nikogo obrazić ale wiem, że dla wielu "usamodzielnionych" i z bogatymi rodzicami ten temat może wydać się nieco zabawny, ale ja póki co niemam możliwości poważniej zarabiać, a szkoła ogranicza mi poważnie czas który mógłbym spożytkować do zarobienia jakiejś kasy jednak co moge to odkładam. Powiedzmy, że uzbierało się tego pod granice 4000zł i co teraz z tym zrobić?

 

Chciałbym mieć motor enduro 4T, o maksymalnie niskiej wadze, który nadawał by się do okresowego przejechania przez tor, głownie do jazdy po lesie i ew do krótkich dojazdów po asfalcie (do 20-30km) i ogólnie lubił szorstkie traktowanie, jazdę na mniej niż 2 kołach i częsty kontakt z glebą w różne postaci. W gre nie wchodzą full crossy zwłaszcza 2T ponieważ niemiał bym zbytnio na remonty olej i wache która ucieka w 2t w zastraszającym tempie. Wiadomo enduro też ma swoje koszty utrzymania, ale napewno znacznie miniejsze. Pozatym potrzebuje motor którym mogę legalnie dojezdzac w niedziele do sklepu po jajka ;)

 

Czy w tym przedziale cenowym jest to wogle możliwe ?

Czy lepiej żebym dał sobie spokój i katował nadal etz po lesie? 4000zł to górna granica bo jeszcze musiał bym kupić jakieś buty, enduro-kask i ochraniacze.

 

Myślałem troszkę o xl 500-600 ale tego raczej nieda się nazwać hard enduro i na torze by to chyba wogle nie jehało. Mam pewną obawę czy takie leciwe hondy z rocznika np. 82-84 nie będą się sypać?

Również myślałem o dr 350 ale jej cena jest nieco ponad przedział 4000zł (niewiedziec czemu :D)

 

Niechciał bym się również wpakować w jakieś "bagno" do których nie będzie części.

 

Proszę o pomoc mam nadzieje że mnie nie zbluzgacie, ale jeśli źle myślę to prosze wybić mi ten pomysł z głowy :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem za mniej niz połowe z tego co ty masz Honde Xl500 i jest tylko wyglad do roboty... za 4 tys kupisz juz w niezłym stanie, a xl wcale nie jest taka ciezka jak sie wydaje bo model "xl500r" (czyli taki jak ja mam) wazy zaledwie 135kg wiec nie tak duzo a jak by go odchudzić to juz wogule by był świetny, a mocy ma wystarczająco:]

 

 

ogolnie za 4tys mozna juz kupic fajny motor, w dobrym stanie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M101555

Za 2500 kupujesz, 1500 wkładasz i jest super sprzęcik ;)

Np:

regeneracja zawieszeń

szlif

nowy tlok z pierścieniami

i ogólnie wszystkie prace w silniku. Koszt regeneracji zawieszeń to około:

100zł regeneracja tylnego amortyzatora

30+50 regeneracja przedniego amortyzatora.

tłok+pierścienie+sworzeń to około 450zł

Jak narazie mamy 630zł

Za kolejne 900 zrobisz jeszcze troche w silniku i przynajmniej bedziesz znał jego stan. Trzeba by sie tylko dowiedzieć czy ma papiery.

 

Kolejna możliwość to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62611958

widziałem jak sprzęt latał. Moc to koło 35kucy wiec nie jest źle :D

Do tego bardzo niska masa, dobre zawieszenia i mamy receptę na świetny motocykl za rozsądną cenę :P

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57973021 Kolejna zajebista sprawa. Skoki zawieszeń po 280mm niska masa, sprawdzony prosty i dość mocny silnik i mamy kolejny motocykl który będzie ci pasował

 

Jak na razie tyle ci mogę zaproponować. Jeśli coś wpadnie mo do głowy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moj gust ta TT600 odpada, TT350 fajna tylko ze wola 4 tys + rejestracja 9 stowek :roll:

a XR 600 tez jest nie zarejestrowana tylko ma papier (tak chociaz wywnioskowalem bo nie powiedzial ze zarejestrowana w kraju tylko ze papiery sa)

czyli caly czas limit jest przekroczony, sprzety fajne tylko ze musialby dozbierac troche kasy, na domiar zlego jak cos padnie to kasy nie wyciagnie znikad jak mu do moto brakowalo ...

 

chyba ze Lucass dodajesz opcje ze pozbierasz do wiosny jeszcze, bo wiadomo na gwiazdke troche zawsze wpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w okolicy do obejżenia hondzie xl 500r z 87 roku, jutro albo pojutrze będę ją oglądać, ale mam tę wątpliwość czy te 152 kilogramy przy 27HP to troszkę nie za dużo i czy nie jest to motocykl bardziej uliczny niż terenowy.

 

Czy przy tej masie jest wogle mozliwa jazda w ostrym terenie lub na torze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tej masie jest wogle mozliwa jazda w ostrym terenie lub na torze ?

Niee. zawieszenia nie wytrzymają. T jest do lekkich zabaw w terenie. Zdecydowanie bardziej poleciłbym http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64323986

Polecali w śm w opisie jednego z rajdów enduro.

Sprzęt w ok cenie, tym już coś zrobisz i w cięższym terenie i na torze.

No i prosze:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61254608 dobra cena i zarejestrowany ;)

Kolejny ale az dzwnie niska cena:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=64080047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu koniecznie 4T? Niewyczynowe 2T doskonale się nadają do takiej rekreacyjnej eksploatacji (w tym na szosy), a są lżejsze, tańsze, mają prostszą konstrukcję (łatwość samodzielnych napraw).

Miałem kilka lat temu KDX125. Za 4000 kupiłem 10-latka w świetnym stanie (import ze Szwajcarii, brak śladów jazdy terenowej). Nie robiłem przy nim nic, a przejechałem kilka tys. km. Spalanie było na poziomie 3-4l/100km. W terenie radził sobie całkiem sensownie.

Nie wydaje mi się, żeby 600-tka za 4000 zeta była jakimś super udanym okazem. Może się to skończyć konkretnymi wydatkami na naprawy.

Na Twoim miejscu zainwestowałbym w młodszą 125 2T i skoncentrował się na jeździe, a nie na serwisowaniu. DT125, DR125, KDX125... To sprzęty, które za te pieniążki mogą zaoferować wiele km bezawaryjnego śmigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Ci honde crm 125, wiem ze jest to 2T, ale z tego co sie dowiadywałem to przy "normalnym" użytkowaniu można sobie naprawde długo pośmigać i nie martwić sie o wymiane tłoka itp, ma też bardzo niską mase, z tyłu gazowy resor, no i mozna sobie ją zarejestrować, nadaje sie i do lasu, na tor i na szose, moc ok. 32KM wiec uważam że wystarczająco, cena tez jest niewygórowana, przemyśl to i zapytaj sie o ten motor innych bardziej znających sie na rzeczy motocyklistów,

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65589844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...