Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki DR 350


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam bardzo duzy problem.

Moto jak kupilem od nowosci pocil sie w jednem tylko miejscu (laczenie magistrali olejowej(metalowa rurka) w silniku przy mocowaniu sprzegla - ci co maja dr wiedza ocb). Na poczatku bylo to tylko troche oleju ale postanowilem to zrobic. Dawalem podkladki ale sie okazywalo ze przecieka wlasnie ta rurka a nie mocowanie :/ Podczas demontazu niestety pekla. Dalem do pospawania i niby wszystko bylo git. Jednak jak skladalem okazalo sie ze jest ona troche zle zespawana (przegieta od tego otworu w deklu). No to dalem 2 podkladki i zalalem silikonem i wszystko sie ladnie skrecilo. No i podczas jazdy zaczelo cieknac. Przejechalem troche km i najwyrazniej cos puscilo. Raczej nie poci sie ta magistrala tylko ucieka gdzies na laczeniu z silnikiem. Macie jakies rady co moze dobrze uszczelnic tak zeby olej wogole nie uciekal?? BTW. Tam powinny byc miedziane podkladki czy co?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak,robiles te uszczelniacze?

 

Sprawdzałem tą DR i nie ma żadnych objawów, znaków brania oleju. Wina wdług mnie leży poprostu w oleju. Jak ją kupił jakieś dwa tygodnie temu, to poprzedni właścicel zalał Motul (nie wiem jakie oznaczenie), na dolewkę załatwiłem mu 10W-40 motul. Jak sie okazało po dolaniu tego oleju przestał brać. Proponuje Tobie Seba, na następną wymianę zalać półsyntetyk Motula 10W-40 lub lepiej 15W-50 bo z tego co pamiętam jeździsz na jakimś 20W50 czy cos, zobaczysz co sie będzie działo. Powiedz mi czy Twoja DR dymi??

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tą DR i nie ma żadnych objawów, znaków brania oleju. Wina wdług mnie leży poprostu w oleju. Jak ją kupił jakieś dwa tygodnie temu, to poprzedni właścicel zalał Motul (nie wiem jakie oznaczenie), na dolewkę załatwiłem mu 10W-40 motul. Jak sie okazało po dolaniu tego oleju przestał brać. Proponuje Tobie Seba, na następną wymianę zalać półsyntetyk Motula 10W-40 lub lepiej 15W-50 bo z tego co pamiętam jeździsz na jakimś 20W50 czy cos, zobaczysz co sie będzie działo. Powiedz mi czy Twoja DR dymi??

 

Pozdrawiam

urban

Jak smok :flesje:

Nie,u mnie na pewno nie jest to wina oleju - dymi jak dostaje obciazenia na wysokich obrotach - kazde dodanie gazu na full itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek idealnie wyrówanaj obie powierzchnie, potem wszystko acetonem + nowe uszczelki mosiężne + silikon :buttrock:

 

po takim zabiegu w ttr nic sie nie poci.

 

No wiec powierzchnie sa wyrownane, uzylem 4 podkladek mosieznych oraz zalalem silikonem ze wyglada jak przez okno. Dokrecalem to ponad 5 razy tak ze atom tego nie ruszy. Wytrzymuje to wszystko na jakies 20-30 mocniejszych odkrecen manetki.... Jakies inne rady?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzej do ok 400-600 stopni C i wrzuć natychmiast do zimnej wody.

Metale takie jak miedź , aluminium itp. hartują i rozhartowują się odwrotnie. Czyli o ile stal po takim zabiegu się zahartuje i stanie się twarda to miedź odwrotnie (rozhartuje się).

Silikon schnie 2-3 godziny. Generalnie zależy to od warstwy, teraz jest dosyć parno to wyschnie szybko ("schnie" podobnie jak uretany czyli wiążąc wodę z powietrza a nie poprzez odparowanie jej z masy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmpf... Na zwyklej kuchence trzymajac z 10 min uzyskam taka temperature?? Pozniej mam wrzucic do wody i odrazu wrzucic w miejsce podkladki i skrecic na scisk, tak?? Tylko silikon co go mam musi sam lezec z 10min przed polaczeniem powierzchni, wiec jak to zlozyc?? Moze dac bez silikonu?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż nie 10 min :icon_question: … weź jedna na próbę zobaczysz jak się zacznie odbarwiać… zanurz ja w wodzie i w dłoniach będzie jak masło :clap: (od ponownego wyginania itp. znów zrobi się twarda) po 1 próbie zobaczysz, o co lata :buttrock: … jeśli mówisz ze powierzchnie równe to bez silikonu powinno trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak BTW... :P Sorry

 

jak naciagnac ubezpieczalnie o jak najwieksze odszkodowanie na motor?

w sumie mam tylko wygiety blotnik przedni... i podrapany bak.

 

Co mozna im nagadac? :clap: i czy Ubezpieczalnia pokrywa uszkodzenie kasku? Bo przeciez w instrukcjach jest napisane, ze po wypadku producent nie gwarantuje, ze kask bedzie spelnial swoja funkcje.

 

pozdro

i jeszcze raz sory btw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...