Skocz do zawartości

Czy mam się poddać...?


Rekomendowane odpowiedzi

Tragedia...siedzę już tak któryś dzień z rzędu, poobkładany stosami "Motocykli", "Światami motocykli", "Dizmarami", neostradka chodzi cały czas, głównie siedze na tym forum, szukam, porównuje modele, czytam recenzje i co??? I dupa...

 

Wracając z USA, mając w kieszeni pieniądze na zakup pierwszego motocykla, "przed oczyma duszy swojej" widziałem siebie za sterami...za sterami, ale właśnie czego??

 

Szukam czegoś takiego: Wygodnego w podróżowaniu dla mnie i dla pasażerki np Honda gold wing, czegoś co daje rade w miejskim korku np xj 600N, no i czegoś co brzmi i wygląda jak chopper, no i ma kosztować mniej niż 10 000 zł, było "w miarę" młode i niezawodne, no i żeby mi starczyło na kilka sezonów...ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nic jeszcze nie znalazłem...

 

Na początku była yamaha xj 600N, typowy "golas", dobry na początek, poradzi sobie w korku i na trasie. Jednak chopper jest tym co mnie rajcuje, tym co wywołuje u mnie gęsią skórke. Głośny wydech, chrom, easy rider...yamaha virago 535 - to był mój pierwszy typ, ale wystarczyło poczytać trochę forum i dowiedziałem się że jeśli mam 188 cm wzrostu i waże 85 kg to podobno jest za małe dla mnie i że szybko mi się znudzi, no i plecak ma niezbyt komfortowo. Honda shadow 600 piękny sprzęt, mój chrzesny ma takiego, ale jak we wszystkich chopperach kręgosłup dostaje ostro i podobno wibracje tez dają się we znaki. Ścigacze mnie nie jarają, bez obrazy.

 

I tak trwam w tym szaleństwie...co chwila znajdując coraz to nowe typy, które równie szybko padają...nasuwa mi się pytanie: czy tylko ja mam taki problem, czy wy wszyscy przez to przechodziliście, jeśli tak to współczuje i jednocześnie gratuluje podjęcia, mam nadzieję trafnej, decyzji. Jedyne rozwiązanie widzę w tym, żeby kupić powiedzmy trzy motory tak jak jest to w moim przypadku. Jeden na wypad raz do roku, np do Hiszpanii, drugi żeby śmigać nim po świeże bułeczki do piekarni na drugi koniec miasta i zdążyć wrócić do domu zanim ostygną, no i trzeci żeby po prostu się nim pobujać po okolicy tak żeby było Cie słychać w pobliskich wioskach, lub wybrać się na zlocik. Jednak jak narazie, po prostu nie stać mnie na taki wydatek, ale może kiedyś, kto wie.

 

Na tym kończę swój wywód na temat: "Łatwo jest kupić, trudniej się zdecydować". Jeżeli urzekła Cię moja historia... Powyższy tekst proszę potraktować z lekkim przymróżeniem oka, gdyż jest on po części ironiczny...Napisałem go bo po prostu jestem w dołku emocjonalnym i chyba mam chandrę:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś takiego: Wygodnego w podróżowaniu dla mnie i dla pasażerki np Honda gold wing, czegoś co daje rade w miejskim korku np xj 600N, no i czegoś co brzmi i wygląda jak chopper, no i ma kosztować mniej niż 10 000 zł, było "w miarę" młode i niezawodne, no i żeby mi starczyło na kilka sezonów

paaanie, tak to panu tylko w salonie Ery dopasują :) :( :P :mrgreen:

 

ja sie wachałem miedzy enduro a plastikami :) tym razem padło na enduro bo znalazłem dobre moto za naprawde niską cene 8) i chyba przy enduro zostane przynajmniej przez najbliższe kilka lat. a jak wygram w lotka to zakupie plastika jako drugie moto w garażu

 

no własnie, jak sie wachasz to kup enduro :idea: spełnia wszystkie warunki poza wyglądem czopera , no chyba że ma wyższą kierownice :-D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobaja choppery to z tym kręgosłupem to lekka przesada , goldas to typowy turystyk a siedzi sie też w pozycji wyprostowanej , ja jezdże sprzetem który widać w avatorze , bardzo czesto nawijam powyzej 200 mil dziennie (jakieś 320 km) i na kręgosłup nie narzekam , nie jeśdziłem turystykiem w rodzajo BMW K 1200 tam pozycja jest nieco inna i nie wiem czy wygodniejsza , natomiast latałem plastikiem i na kierownicy opierac sie na dłuższą mete jest męczące , więc jeśli obciążenie kregosłupa to "rzekomy" problem to cudzysłów który tu użyłem jest na niego odpowiedzią, w enduro ( nie licze jazdy w terenie gdzie najczęściej stoi się na podnuzkach) pozycja jest podobna no napewno w mieście każde enduro czuje się lepiej nawet od małych chopperów , zreszta na bazie enduro powstało super moto typowy mieszczuch , no ale wyglad to juz kwestia nie do pominiecia jak kochasz chromy to kupuj to choppera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUZUKI VX 800

 

Silnik wziety z intrudera w ukladzie V , a cala reszta to typowy uniwersalny motocykl, czyli na miasto w sam raz ( bardzo waski) do turystyki tez (wygodna kanapa, pozycja klasyczna) no i ten dzwiek V-ki.

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 20 minut temu zapisałem się na kurs na prawko (bo jeszcze takiego nie posiadam) na motocykl. Będę ujeżdżał suzuke jakas 125, a na egzaminie bede na 250 zdawał. A tak btw z mojego ośrodka ukradli właśnie 250, kto wpadł na pomysł podprowadzenia motoru ze szkoły jazdy...<lol>

 

Ogólnie to wiem że w miare upływu lat będę sie skłaniał w kierunku chopperów, bo wiem że to mi sie podoba, ten styl...ale może na początku może poskładał bym się troche w zakręty jakimś nakedem...Naprawdę nie wiem już co myśleć. Chyba tylko jedynie H-D Street Rod by mi odpowiadał ("Motocykl" 9/05):] Na początku chciałbym 600, bo boję się że mógłbym nie podołać większej maszynie (w sumie to nie wiem czy 600 podołam, skoro to będzie mój pierwszy bike). Ogólnie nie jest źle u mnie z wyobraźnią i ze zdrowym rozsądkiem, ale domyślam się że manetka kusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś takiego: Wygodnego w podróżowaniu dla mnie i dla pasażerki np Honda gold wing, czegoś co daje rade w miejskim korku np xj 600N, no i czegoś co brzmi i wygląda jak chopper, no i ma kosztować mniej niż 10 000 zł, było "w miarę" młode i niezawodne, no i żeby mi starczyło na kilka sezonów...ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nic jeszcze nie znalazłem...

 

tak to tylko Panu w ERrze dopasują

 

pozdrawiam i miłefo szukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus_Drifter napisał

tak to tylko Panu w ERrze dopasują  

 

pozdrawiam i miłefo szukania

ja napisałem:

paaanie, tak to panu tylko w salonie Ery dopasują

no widzisz, już druga osoba tak twierdzi :mrgreen:

 

kamperov napisał:  

ale domyślam się że manetka kusi...  

 

romek21 napisał:

dobrze sie domyslasz

baaaardzo dobrze sie domyslasz :mrgreen:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaus_Drifter napisał
tak to tylko Panu w ERrze dopasują  

 

pozdrawiam i miłefo szukania

ja napisałem:

paaanie, tak to panu tylko w salonie Ery dopasują

no widzisz, już druga osoba tak twierdzi :mrgreen:

 

kamperov napisał:  

ale domyślam się że manetka kusi...  

 

romek21 napisał:

dobrze sie domyslasz

baaaardzo dobrze sie domyslasz :mrgreen:

 

Ot co reklamy z ludzmi robia .

:-D

 

Sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac i nigdy nie off topicuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem pierwszą jazde. Jeździłem na jakimś suzuki 125 cm^3, jak dla mnie na początek fajna sprawa. Jak na pierwszy raz to szło mi rewelacyjnie, biorąc pod uwagę fakt, że uczyłem się ruszać, zatrzymywac i zakręcać...jestem z siebie dumny...

 

Wydaje mi się, że podjąłem już decyzje tylko jeszcze muszę się przymieżyć do tego sprzęta i będę szukał. A mianowicie wybór padł na Hondę Shadow 600, mam nadzieję że znajdę coś z dobrego rocznika i w dobrym stanie. Choć wydaje mi się każdy sprzęt do którego bym się przymieżył będzie mi się wydawać czymś extra...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

A spojrz na cos takiego...

Chromow do cholery, wiec swieci jak chopper. W korkach sobie da rade, a do podrozowania mysle, ze tez nie najgorszy. Sam rozpatruje teraz zakup takiej wlasnie maszyny, dlatego to Ci proponuje :).

Silniki slyszalem, ze sa nie do zajechania, wiec starsze, a wiec i tansze roczniki (w zasiegu Twojej kieszeni) moga wchodzic w rachube...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M78940

CB Seven Fifty... Ewentualnie stylistycznie podobny Zephyr 750, lub 550...

Co Ty na to?

 

Pozdrawiam

 

PS

Honda Shadow jest rowniez malutka. Nie wiem, czy wieksza od Virago 535, ale dla Twojego wzrostu moze byc i tak ciut mala... Przymierz sie, bedziesz wiedzial :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Twojego pierwszego opisu - TYLKO Suzuki VX 800 - opis pasuje w 100% - widziałeś i słyszałeś tego sprzęta??? /nie wspomnę o wyprutych wydechach :twisted: /

w niemczech znajdziesz takie modele w dobrych cenach...

PS

nie jestem suzuk'owcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam się nad tym sprzętem poważnie zastanawiać. Niestety ani się nie przymieżałem, anie nie słyszałem...raz tylko widziałem, ale tez nie jestem pewny czy to było na pewno to. Bedzie trzeba dobrze poszukac...

 

Dziękówa chłopaki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...