Skocz do zawartości

Wyliczenia początkującego - 5tys na wszystko?


fv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz, ile kosztuje zarejestrowanie w PL takiego moto? :mrgreen:

 

Ja wyraziłem już swoje zdanie. Nie zamierzam teraz szperać po ogłoszeniach szukając konkretnych ofert, bo szczerze mówiąc, ch** mnie to obchodzi ;) Jak ktoś chce to sam sobie znajdzie... ja swój motocykl mam i za żadnymi innymi sie nie rozglądam póki co :flesje: A swoje powyższe wypowiedzi oparłem na własnych doświadczeniach związanych z kupowaniem motocykli i ujeżdżaniem konkretnych maszyn.

Tylko dwie uwagi jeszcze dorzucę: po pierwsze - na allegro świat się nie kończy; po drugie - podana cena jest w wiekszości ceną wyjściową i podlega negocjacji... jak ktoś potrafi to z niej zjedzie nawet całkiem sporo :mrgreen:

Aha, no i tak jeszcze przy okazji, odnośnie podanego wcześniej linka - mając taką kasę z góry odpuściłbym sobie motocykle niezarejestrowane w kraju - po co połowę wydawać na papierki? W PL tez można trafić zadbane moto... może ciężko, ale da się :mrgreen:

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie czepiać sam byś coś znalazł

 

Nie zamierzam teraz szperać po ogłoszeniach szukając konkretnych ofert, bo szczerze mówiąc, ch** mnie to obchodzi  Jak ktoś chce to sam sobie znajdzie

Dokladnie :mrgreen:

 

no to oco chodzi?? dobre 400??

Przeczytaj caly watek to zrozumiesz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukasz napisał:

Nie zamierzam teraz szperać po ogłoszeniach szukając konkretnych ofert, bo szczerze mówiąc, ch** mnie to obchodzi Jak ktoś chce to sam sobie znajdzie

 

Dokladnie  

przecież ja to podałem dla czystego przykładu starej japoni w niezłym stanie za nie duże pieniądze... i tylko o to mi chodziło. przecież nie chce nikomu konkretnie tego egzemplarza wciskać... to dla ciebie takie nie pojęte? przykro mi że można kupić starą japonie w dobrej cenie. a demoludy to przeżytki. a w wątku ludzie szukają motocykla od 250 do 500 więc nadal nie wiem co ci w tej 400 nie pasuje. mniejsza z tym ja swój punkt widzenia przedstawiłem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem nowe źródło motorków: ogłoszenia na tym forum ;-) I przypomniałem sobie, że jest coś takiego jak kredyt ;> Oraz znajomi, którzy się znają na motorach. Może nie będzie źle. Boski Wiatr raczej poza moim zasięgiem (aaaaw, on ma ABS!) ale może jednak uda się GS500 albo którąś z yamah XJ.

Muszę się zorientować w cennikach napraw japończyków. Miałem wątpliwą przyjemność posiadać Skodę Favorit i wiem z autopsji, że demoludy mogą nie wychodzić wcale tak ekonomicznie ;-) Zadbane mogą tanio kosztować, ale popsute - słabo...

 

17l/100km - brudny, rozregulowany gaźnik. Shimmy na kierownicy wyrywające ją z rąk przy 90km/h (na prostej!). Półsprawne hamulce. Brak ciśnienia w dwóch garach. Koszmar. 2000tys jak nic do władowania :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ja to podałem dla czystego przykładu starej japoni w niezłym stanie za nie duże pieniądze... i tylko o to mi chodziło. przecież nie chce nikomu konkretnie tego egzemplarza wciskać... to dla ciebie takie nie pojęte? przykro mi że można kupić starą japonie w dobrej cenie. a demoludy to przeżytki. a w wątku ludzie szukają motocykla od 250 do 500 więc nadal nie wiem co ci w tej 400 nie pasuje. mniejsza z tym ja swój punkt widzenia przedstawiłem już wcześniej.

Ja pitole - czytania ze zrozumieniem sie widac nie uczylo.... ale niech bedzie - napisze tak' date=' ze jasniej sie nie da:

 

podejrzewam że koledzy szukają czegoś od 600 w górę

 

Kazalem Ci przeczytac caly watek bo gosc wyraznie pisze, ze szuka czegos na pierwsze moto o stosunkowo malej pojemnosci wiec napewno nie od 600 w gore.

 

dobre 400??
Jakbys przeczytal caly topic to bys wiedzial' date=' ze wladnie bardzo dobre.

 

 

zamiast sie czepiać sam byś coś znalazł

Kazales mi szukac ogloszen a ja odparlem podobnie jak Ukasz, ze to nie moja sprawa - moge gosciowi doradzic co mysle ale nie bede mu ogloszen wyszukiwal.

 

 

przecież ja to podałem dla czystego przykładu starej japoni w niezłym stanie za nie duże pieniądze... i tylko o to mi chodziło. przecież nie chce nikomu konkretnie tego egzemplarza wciskać...

To zdanie to juz calkiem z kosmosu wziete 8O Zreszta patrz wyzej to moze zakapujesz.

 

 

przykro mi że można kupić starą japonie w dobrej cenie.

Ehhh.... a gdzie napisalem' date=' ze nie mozna ?

 

a demoludy to przeżytki

Tak samo jak i stara japonia... ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

 

a w wątku ludzie szukają motocykla od 250 do 500

Przed chwila twierdziles' date=' ze powyzej 600 8O

 

więc nadal nie wiem co ci w tej 400 nie pasuje.

 

A gdzie ja ku*wa napisalem, ze mi cos nie pasuje ?

 

Rozumienie slowa pisanego mnie przeraza 8O

 

 

Odkryłem nowe źródło motorków: ogłoszenia na tym forum ;-)

Wlasnie ostatnio jakis koles chcial sprzedac GSXa 250 za naprawde mala kase - poszukaj ;)

 

 

I przypomniałem sobie' date=' że jest coś takiego jak kredyt [/quote']

 

No to sluchaj - jak mialbys 2500 na moto i wzial te 1500 kredytu to juz tez bym sie w demoludy nie bawil tylko kupil juz zajebista japonie.

 

 

Zadbane mogą tanio kosztować' date=' ale popsute - słabo... [/quote']

Niestety ta zasada obowiazuje przy wszystkich moto :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie czepiać sam byś coś znalazł

Kazales mi szukac ogloszen a ja odparlem podobnie jak Ukasz' date=' ze to nie moja sprawa - moge gosciowi doradzic co mysle ale nie bede mu ogloszen wyszukiwal.[/quote']

Panowie, spokojne ;-) Jestem wdzięczny za przykładowe linki i fajnie jest zobaczyć przykłady ale zdecydowanie nie jestem upośledzony jeśli chodzi i wyszukiwarki ;)

 

I przypomniałem sobie' date=' że jest coś takiego jak kredyt [/quote']

No to sluchaj - jak mialbys 2500 na moto i wzial te 1500 kredytu to juz tez bym sie w demoludy nie bawil tylko kupil juz zajebista japonie.

Mój problem polega na tym, że moto nie jest moim jedynym wydatkiem w życiu ;) Dużo kasy wychodzi (dużo więcej niż samochód) i nie wiem czy to mądrze tak wydać np. 10tys na pasję której nie mam nawet z kim dzielić (moja dziewczyna jest anty). Min. dlatego pytałem czy za 5tys się da - bo to jest kwotą którą mógłbym przeznaczyć...

 

Z kredytem na moto byłby też pewnie problem, ze względu na tabele ryzyka w bankach. Mogliby też chcieć chorych prowizji.

 

Poza tym, czy japońskie moto w cenie 4tys zł pozwoli mi przejechać trasę Wawa-Gdańsk-Wawa bez stresu o to że się zepsuje na środku pola? Bo jak już nie MZ-ta (którą na pewno bym w taką trasę nie ruszył), to niech już to będzie coś z sensem... Ile trzeba przeznaczyć na motor, który na bank przejedzie tą trasę? (Nie, nie w jeden dzień i nie 200km/h!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - taka trasa to nie trasa. Traske Tarnow - Gdansk ostatnio pyknal sobie znajomy z dziewczyna wlasnie na MZ. Posiedzieli tam tydzien i wrocili tez na MZ. Podejrzewam, ze Wawa-Gdansk-Wawa bys nawet na wuesce objechal bez wiekszych problemow (pomijam czas jazdy :mrgreen: )

 

 

czy japońskie moto w cenie 4tys zł

Za ta kase to juz inna rozmowa. Jak sie dobrze zakrecisz to za niewiele wiecej masz szanse wyrwac wspomnianego GSa ;)

 

PS: A wspomniana przezemnie MZ jest wlasnie do sprzedania (koles bedac w Gdansku kupil VT 500 :mrgreen: ) :mrgreen:

 

[ Dopisane: 17-09-2005' date=' 10:37[/i'] ]

Z kredytem na moto byłby też pewnie problem' date=' ze względu na tabele ryzyka w bankach. Mogliby też chcieć chorych prowizji[/quote']

Nie musisz brac na moto. Taki kredycik powiedzmy 2000 zl to wezmiesz w kazdym banku od reki i to niskooprocentowany :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - taka trasa to nie trasa. Traske Tarnow - Gdansk ostatnio pyknal sobie znajomy z dziewczyna wlasnie na MZ. Posiedzieli tam tydzien i wrocili tez na MZ. Podejrzewam' date=' ze Wawa-Gdansk-Wawa bys nawet na wuesce objechal bez wiekszych problemow (pomijam czas jazdy :mrgreen: )[/quote']

Ale to by było pierwsze moto moje. Nawet bym nie umiał rozpoznać objawów wstępu do awarii. Po prostu nagle by mi stanął (albo się przewrócił). (BEZ skojarzeń, oki? :P)

 

czy japońskie moto w cenie 4tys zł

Za ta kase to juz inna rozmowa. Jak sie dobrze zakrecisz to za niewiele wiecej masz szanse wyrwac wspomnianego GSa :)

Juppi! Rocznik 1990 chodzi w tej cenie. Do tego pełen wybór Suzuki GN 125, 250... A zimą może cena spadnie i będzie rocznik 92?

 

Ale dobra, schodzimy z tematu bo miało być 2500 na moto a wychodzi 5000 na moto :> Dziękuję Wam za rady - wygląda na to, że jednak opcja "dozbieraj" ma spory sens. Za 4000tys dostanę motorek o którym marzę i w dodatku przy dobrych wiatrach i znajomościach nadający się do wypadu poza Warszawę ;)

 

PS: na pewno nie kupię teraz. Dobrze wiedzieć co chodzi, ale za mało jeszcze wiem żeby kupić motor (no i nadal nie mam kasy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000tys dostanę motorek o którym marzę i w dodatku przy dobrych wiatrach i znajomościach nadający się do wypadu poza Warszawę :flesje:

I o tym od poczatku mowie :crossy:

Poprostu z kasa 2500 jest za duze prawdopodobienstwo wpakowania sie na mine i nie mozliwosc zrobienia jej z powodu braku kasy - ale przy 4 - 5 tys. to juz kupujesz naprawde sliczna japonie ;)

Dobrze wiedzieć co chodzi' date=' ale za mało jeszcze wiem żeby kupić motor[/quote']

Czytaj stare posty na forum - kiedys pisalo sie tu naprawde z sensem :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

I o tym od poczatku mowie ;)

Poprostu z kasa 2500 jest za duze prawdopodobienstwo wpakowania sie na mine i nie mozliwosc zrobienia jej z powodu braku kasy - ale przy 4 - 5 tys. to juz kupujesz naprawde sliczna japonie :)

Czytaj stare posty na forum - kiedys pisalo sie tu naprawde z sensem :)

No dobra, uzbierałem te 4-5tys na moto ;-) Na ubranko/osprzęt/kurs odrębny budżet.

"Dołóż 1000zł" odpada - wolałbym już dozbierać i brać coś za 10tys.

Nadmienie, że starą japonią interesuję się, bo to są _ładne_ motocykle, w przeciwieństwie do nowszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za 4-5000 to kupilbym to co kupilem czyli xj 600. Mozna wyrwac tez xj 600 diversion ale z poczatku produkcji.

 

Dalem za swoja 5000 ale do tego doszly regulacje i plyny. Motocykl jezdzi bardzo dobrze i nie zaluje wydanych pieniedzy bo moglem kupic mlodszego gs'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w XJ diversion '93 wraz z rejestracja, ubezpieczeniem, nowymi oponkami i przygotowaniem do sezonu zmieściełm sie w 5 tys.zł(z małym haczykiem), buty + kask + skóra kurtka i spodnie i wszystko nowe w 1000zł. Jak narazie wszytsko gra i jestem zadowolony na maxa. Jak się chce i się szuka to można znaleźc naprawdę dobre ceny:):biggrin::)

pozdro....................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...