Skocz do zawartości

montaż instalacji gazowej lpg w moto


andirut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma praktycznie spadku na mocy

A jeździłeś kiedyś tym samochodem bez gazu?

Nie wiem, z tym gazem to chyba ślizgi temat. Tyle razy już słyszałem, że osłabia, że wypala gniazda zaworowe, itp. Ale czy jest to wina gazu, czy może źle ustawionego silnika?

 

W każdym razie umówiłem się na piwo z kumplem, który prowadzi serwis samochodowy i od 8 lat zakłada gaz. Zobaczę co mi powie.

 

Jasne, to auto mam od około 3 lat.

Z resztą w czasie jazdy jest możliwość przełączenia z benzyny na gaz i odwrotnie bez żadnych szarpnięć.

Z tym że przełączanie w gazu na benzynę następuje praktycznie jednocześnie z naciśnięciem guzika, natomiast z benzyny na gaz następuje pewna zwłoka.

Ale jeszcze raz zaznaczam że instalacja jaka jest zainstalowana to wtrysk gazu sekwencyjny.

Takie same instalacje montuje się do samochodów turbodoładowanych, bo gaz podawany jest na trzonek zaworu ssącego podczas suwu ssania.

Tak wiec nie ma możliwości wybuchu w kolektorze dolotowym bo znajduje się tam tylko i wyłącznie czyste powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da zamontować instalację gazową do motocykla. I to nie tylko LPG, czyli gaz ciekły, ale także CNG, czyli gaz sprężony ziemny (taki jak mamy w kuchenkach domowych). Problem kosztów rodzi się tylko i wyłącznie z homologowanego zbiornika gazu. Reszta instalacji jest dużo tańsza od samochodowej, bo jest tego mniej. Jak instalacje zrobią się popularne to i takie zbiorniki staną się tanie.

Bzdurą kompletną jest piep...nie że silniki słabną i ulegają zniszczeniu wsześniej niż na benzynie. Jak komuś się tak stało to winą jest tylko podłej jakości instalacja, podłej jakości paliwo gazowe oraz montażysta, który nie bardzo wszystko zsynchronizował. Oczywiście mam na myśli instalacje gazowe tzw. IV generacji, czyli SGI - sekwencyjny wtrysk gazu.

Poza tym instalacja gazowa jest o niebo bezpieczniejsza od benzynowej. Trudniej zmusić do wybuchu zbiornik z gazem niż z benzyną - to są fakty, sam widziałem próby. A gaz jest takim samym paliwem jak benzyna, więc nie bardzo rozumiem skąd ten wstyd z posiadania zasilania gazowego. Ktoś powiedział, że mieszalnik paskudnie wygląda z tym mnówstwem rurek itp. - no, jak się odpieprzy kaszanę przy montażu to to tak będzie wyglądać, ale przecież da się to jakoś ładnie przysłonić, prawda??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche wiedzy w tym temacie bo od trzech lat zakładam instalacje gazowe do samochodów i stwierdzam, że DA SIĘ ZAMONTOWAĆ GAZ DO MOTOCYKLA i to nawet bez strat mocy i spadku osiągów.

Wg mnie ze zbiornikiem jest najmniejszy problem bo można zrobić na zamówienie w formie baku lub do kufra.

 

Barnaby napisał:

W R1 też założyłbyś gaz?  

 

W R1 założenie gazu jest prostsze niż w jakiś starszych modelach bo r1 ma wtrysk paliwa i można by założyć samochodową instalację wtryskową bez większych przeróbek. Problem pojawia się w silnikach zasilanych gaźnikami. W samochodach ganikowych montuje się najprostszą i najtańszą instalację, w motocyklu by też można założyć taką tylko problem tkwi w tym , że silniki motocyklowe pracują na b. wysokich obrotach w porównaniu do samochodowych. Nie ma parownika(reduktora) do lpg który by miał taką wydajność aby zasilić silnik kręcący na np. 14tys. obr/min

 

Co do montażu gazu do dwusówa to jest tylko jeden problem - jek wymieszać gaz z olejem do smarowania???

Ale "Polak potrafi..." i na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie :P  

Trzeba by zastosować np. "wtrysk oleju do cylindra" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu dyskutujecie a włosi juz od kilku lat montuja LPG (haha we włoszech nazywa sie to LGP :P ) do skuterów, zbiornik miesci sie w miejscu schowka na kask. Ciekaw jestem jaki najmniejszy zbiornik jest produkowany u nas w kraju bo np. taki toroidalny(taki jaki w miejsce koła zapasowego sie montuje) dalo by sie do kufra wcisną żeby tylko był wystarczająco mały. albo wykozystać butle turystyczne które w zakupie sa bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kolega kupil sobie opla vectre z silnikiem 2.5 zalozyl instalacja gazowa i w ciagu roku wymienial dwa razy tloki, bo mu wypalilo. Teraz juz jezdzi tylko na benzynie. A moze to istalacja gazowa jest wadliwa? Tego to juz nie wiem, ale tloki mu wypalalo

 

bo te silniki nie lubią gazu, a poza tym są bardzo awaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

nie ma takiego czegos jak" silnik nie lubiacy gazu". Slyszalem jzu stwierdzenie ze Mercedes nie lubi gazu. Teraz mam trzecie auto z gwiazda na masce-pierwsze lubiło gaz, drugie nie, trzecie znowu lubi. Poprostu sa silniki w zlym stanie tech i (co waznijsze) instalacje gazowe zalozone prze partaczy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w "Jednosladzie" (chyba) pokazali dniepra czy urala z koszem. wlasciciel zamontował do niego silnik od daewoo tico a w koszu instalacje gazową :mrgreen: widziałem go w tym roku na zlocie w Polanowie

 

ps. Pipcyk, mój ojciec natrzaskał taką omegą z gazem prawie trzysta tys km i jest bez zastrzeżeń a ma już prawie 0,5 mln na liczniku :P :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego czegos jak" silnik nie lubiacy gazu". Slyszalem jzu stwierdzenie ze Mercedes nie lubi gazu. Teraz mam trzecie auto z gwiazda na masce-pierwsze lubiło gaz, drugie nie, trzecie znowu lubi. Poprostu sa silniki w zlym stanie tech i (co waznijsze) instalacje gazowe zalozone prze partaczy!!!!!

 

tak, ale ten silnik w vectrze jest wyjątkowo nieudany (często się psuje, nieważne czy ma gaz, czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i do bolidu F1 można zamontować butle z gazem' date=' tylko po co? Kupując sportowy samochód czy motocykl często kombinuje się jak z tego silnika wyciągnąć jeszcze pare kucyków. Dlatego uważam, że montowanie gazu w silnikach sportowych to pomyłka. Pomijam już efekt działania gazu na silnik. A montaż gazu w sportowych bolidach przypomina mi kupno Ferrari Tesstarosa i jeżdzenie 50km/h po mieście. Tak też można! Nikt ci tego nie zabroni!

Natomiast gaz w motocyklu traktuję bardziej jako ciekawostkę niż faktyczną możliwość montażu. Ale cóż, każdy jeździ jak chce.[/quote']

 

ma wlasne oczy widzialem takia ciekawostke jak lpg w motorze byl to rusek z koszem zbiornik gazu byl w koszu hlodnica na koszu a silnik byl od tico ciekawa hybryda jednym slowem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...