Skocz do zawartości

Jak rozpoznać nieoznakowany radiowóz??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że samochody policyjne w rejestracji mają harakterystyczne litery. Czy to prada? Jak nie to jakie są sposoby żeby rozpoznac tajniaków?

 

[ Dopisane: 31-08-2005, 13:22 ]

jeżdze odblokowanym keewayem focusem

czy latwo jest policji ocenić że to już nie motorower??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieoznakowane radiowozy nie są łatwe do rozpoznania. Ich rejestracje są zazwyczaj także cywilne. Czasami jednak sa od tego wyjątki. Spis jest np tutaj: http://rejestracje.uctb.pl/tablice.php?id=...t=03&temat=1554

a co do rozpoznania czy to wersja otwarta czy nadal z homologacją na motorower to najprościej rozpoznają to po Twojej prędkości. Jak Cię namierzą przy np 60km/h to nie będzie im potrzebny inny powód do zatrzymania i kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi rejestracjami to niewiem jak jest ale u mnie [blachownia kolo czestochowy] wszystkie samochody maja na bialych SCZ 0000 a na starych CZA 000 a jest jeden poldek /tajniak/ ktory ma KAW 000A

 

a co do skuterka to nawet jak sie kapna to i tak Ci nic nie zrobia bo wszyscy tak jezdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zwrocic uwage na dodatkowa antene (taka gruba charakterystyczna).

 

Ostatnio jade sobie na dwojeczce po chodniku (zerwalem linke od sprzegla) a tu patrze granatowe Ducato z panami w mundurkach :). Nic sie nie stalo - tylko sie usmiechneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary juz jestem na takie rzeczy, ale jak mi sie w trasie puszka nudzi, to sobie tak patrze na chlopakow i takie mnie refleksje nachodza:

-rejestracja zaczynajaca sie na H (albo - niemal muzealnie - czarna zaczynajaca sie na MO), ale w drogowce to nieczesto, chyba raczej wtedy, gdy jest to samochod sluzbowy wozacy dupe jakiegos komendanta. normalnie maja zwykle rejestracje

-model i kolor: najczesciej to granatowy poldek, passat albo octavia, ew. vw transporter tdi

-dodatkowa antena, jak juz ktos wspomnial, zwykle na srodku dachu albo nad tylna szyba

-wystajacy nad deske rozdzielcza na miejscu pasazera laptop

-czasem, jak cichykuba pisze, widac biala czapke, kamizelke. widzialem tez "sprytkow" ktorym bylo widac koguta...

-blekitna koszula w lecie;)

-dwoch facetow w srednim wieku z wasami;)))

pozdro

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg rozporzadzenia jakiegoś tam ministra czy komendanta głównego co miesiąc mają obowiązek zmieniac blachy, ale wiadomo roznie z tym pewnie jest.

najlepiej zwracać uwagę na model i kolor samochodu zgodny z cywilną radiolką 8)

Mozesz rozwinac ta mysl?? U nas jezdzi kilka nieoznakowanych, i ani razu w zadnym nie zmieniali tablic. Akurat policje na stac na zmiane co miesiac blach w kilku tysiacach aut, i zaplacenie za kazde auto kilkaset zzeta za nowe blachy :-D W tej sytuacji to zadne z tych aut nigdy by twardego dowodu nie mialo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc dlatego napisałem że z tym jest różnie :)

teoretycznie mają co miesiąc zmieniac blachy żeby nie rozpoznawali ich po numerach, jest jakieś tam rozporządzenie w tym celu

no i by nie zmieniali odpłatnie w urzedzie komunikacji przeciez, tylko by mieli 4-5 blach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ortografię :-D

 

[ Dopisane: 31-08-2005, 20:44 ]

zapamiętam do końca życia

radiowóz wóz => wozy

:oops: :oops: :oops: :oops:

 

[ Dopisane: 31-08-2005, 20:44 ]

zapamiętam do końca życia

radiowóz wóz => wozy

:oops: :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...