Skocz do zawartości

Stopery, zatyczki do uszu


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na forum od grudnia 2006, więc nie śledzę tematów wcześniejszych, ale to jest bardzo ważny element jazdy.

Popieram ;) i na naszych kursach będę przekonywał do tego. Zatyczki tak poprawiają komfort i sprawność jazdy, jak jazda w tzw.szynach na enduro. Po okresie przyzwyczajenia wyżej skaczesz, sprawniej manewrujesz i motocykl ma więcej koników. :(

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja używam takich piankowych stoperów i nie narzekam, gwiżdże mniej, silnik słychać, a przynajmniej utrata słuchu mi nie grozi. :-) IMO jeżdżenie bez stoperów w dłuższe trasy jest równie sensowne co nie dbanie o dobre ubranie. Niby można być twardzielem i się nie przejmować utratą słuchu czy przewianymi kolanami, ale po co? :-)

 

Polecam lekturę http://www.webbikeworld.com/Earplugs/earplugs.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda bez stoperów w trasy dłuższe niż 50km jest wg. mnie nierozsądna. Kupuj stopery i używaj ich - jeśli nie chcesz słyszeć przez resztę życia takiego denerwującego piszczenia :banghead: To właśnie jeden z efektów trwałego uszkodzenia słuchu.

 

trazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie ucze to uzywam stoperow, za 1,5zl w aptece, z tym ze sa one z jakiejs plastelinopodobnej substancji i sam formujesz z paseczka taki stoper, oczywiscie wielokrotnego uzytku, jak sciagniesz i chcesz ponownie zalozyc , to postepujesz jak z plastelina, rozgrzewasz i wtykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy stopperów nigdy nie wkładałem, natomiast od jakichś 10 lat praktycznie zawsze śpię z zatyczkami w uszach, można powiedzieć, że jestem od nich uzależniony. :D

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadaly mi z uszu przy wstrzasach. Ogolnie nie polecam

 

Same stopery nie wystarczą, trzeba jeszcze zakładac kask. :D

 

Klaudiusz, może to i lepiej, ze jak spiewasz to sam siebie nie słyszysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...