Skocz do zawartości

Świece NGK


Kaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Chciałem sobie kupic na allegro normalną świece NGK : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60111447 która kosztuje 12 zł. Jednak zobaczłem że na allegro jest jakaś tuningowa świeca NGK za 45zł : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60111447 Czym ona różni sie od tańszej wersji? Jeśli to nie jest kit to jaka jest różnica w jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... np. tuningowe swiece brisk posiadaja 3 elektrody co 120* a nie tylko jedna. zapewnia to lepsze spalanie mieszanki i regularniejsza prace na wolnych obrotach.

 

Zgodnie z prawami fizyki iskra przeskakuje po najmniejszej lini oporu. Tak więc bez znaczenia jest czy jest jedna czy 3 elektrody. Iskra i tak jest tylko i wyłącznie jedna. To ma znaczenie tylko trwałościowe: np. gdy padnie jedna elektroda to pozostają jeszcze dwie. Lepsze spalanie można włożyć między bajki.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawami fizyki iskra przeskakuje po najmniejszej lini oporu. Tak więc bez znaczenia jest czy jest jedna czy 3 elektrody. Iskra i tak jest tylko i wyłącznie jedna. To ma znaczenie tylko trwałościowe: np. gdy padnie jedna elektroda to pozostają jeszcze dwie. Lepsze spalanie można włożyć między bajki.

dokładnie!

pamiętam, jak w liceum mieliśmy takiego gościa w klasie (skądinnąd mój sąsiad), któremu starzy na 18kę kupili seiczento sportinga i się jarał jak to go ztjuningował :),

całe wyliczenia w tabelce mi zrobił:

magnetyzery +10KM,

świece brisk 4-elektrodowe +5KM,

nakładka na wydech +2KM,

filtr KN +5KM,

a wracając do świec motocyklowych do 2T - tutaj jest rzeczywiście różnica - bo elektroda jest malutka (w tej racingowej).

świeca ta rzeczywiście dłużej żyje - jakoś tak olej się mniej jej imał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o to chodzi to na Allegro wałki kecą każdy moze sobie napisać że jest tuningowa a jak to sprawdzić??Jęsli chodzi o wyglad to wogle sie róźnia sie od normalnej NGK wiec nie wiem, trzeba by sie zapytać w sklepie gdzie maja same NGK czyli w wiosce obok mnie:p

Ogulnie to słyszałem ze wogle świece NGK są stosowane do sportowych samochodów np Seiczento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ona różni sie od tańszej wersji?

 

przede wszystkim trwałością :!:

 

tuningowe swiece brisk posiadaja 3 elektrody co 120*

 

w samochodach osobowych stosuje się takie świece normalnie, więc nie ma w tym nic tunningu :!:

 

 

Ogulnie to słyszałem ze wogle świece NGK są stosowane do sportowych samochodów np Seiczento.

 

może i słyszałeś, ale NGK to firma produkująca siwiece na pierwszy montaż do wielu marek samochodów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece tzw. wyścigowe poprawiają pracę silnika na wysokich obrotach. Widziałem jak pracuje silnik Cagivy Mito przed i po zmianie świecy - TYLKO świecy. Przed zmianą ledwo dokręcał się do czerwonego pola. Po zmianie dziarsko wchodził na czerwone. To nie było pałowanie, ale test. Świeca "wyścigowa" bardzo poprawiła pracę na górze obrotów. Może to robią te świece oprócz zwiększenia trwałości. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...