Skocz do zawartości

...dniepr tunning...plakac sie chce...ze smiechu


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie bal jezdzic na heblach, ramie i zawiechach od Jawy z tym silnikiem. 8O

Mocy nie tak duzo, ale momentu to on ma sporo.

Interesuje mnie tylko jak wladowal naped ze skrzyni do kola Jawy.

Bo przeciez Jawa pedzona lancuchem a Dnieper walkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła sa na 100% dnieprowskie, a rama nie jest na 100% od jawy, bo nie widać z tyłu zawieszenia. To musi być jakas bardziej zawansowana przeróbka mimo tego że rama kątem nachylenia główki pszypomina jednak tą z Dniepra.

A jakieś suche dane techniczne na temat Dniepra macie? Typu moc, moment, v-max, pszyspieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła są dnieprowe. skrzynia też. zarem pędzony jest wałem. rama jest również od dniepra, lecz po przeróbkach. dane techniczne? 650ccm, około 35KM, moment rzędu 48Nm. przyspieszenie? to nie sprzet do szybkiej jazdy :-). Vmax? to już kwestia paru szynników, ale seryjnie chyba podają 115Km/h. dane strzeliłem z pamięci, wiec mogą sie ciut różnić ,ale z palca ich nie wyssałem. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer 9 to przekładnia kątowa o uzębieniu 9 na ataku i 35 na talerzu, a dyfer 8 - odpowiednio 8 i 37. różnica to około 17%. rośnie prędkość, maleje przyspieszenie. ja (na podkręconmym silniku urala- sprężanie 9 zamiast 7,5) na dziewiątce i "normalnej czwórce" miałem 132km/h, ale myślę ze doleciałbym do 140 (zajęłoby mu to kolejne 10 minut :-) ). pomiary wiarygodne, z xj600. czwarty bieg w ruskach to przełożenie 26 do 20 zębów (czyli 1.30, dla porównania jedynka ma 3.60). szybka czwórka jest przełożeniem większym (prędkość kosztem przyspieszenia). szybka czwórka w połączeniu z dyfrem 9 daje kumulacje w postaci "zmuły". tróje trzeba ostro kręcić, a czwórka się baaaardzo słabo wkręca (ale obroty silnika spadają i mamy "nadbieg", i mozna troche oszczedzić paliwa ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zawsze się zastanawiałem jakim cudem wyprawili się oni w kosmos z ich polotem i zmysłem technicznym. Oj k..a napatrzyłem ja się w życiu na ich radosną twórczość i to w każdej płaszczyżnie począwszy od "tjuningu" wizualnego poprzez "ulepszenia mechaniczne" jak np. słynne rozpieracze kół.

By daleko nie szukać wczoraj np. wzięłem się do zrobienia dyfra bo mi się wysypał w moim MW :? Już pierwsza wykręcona śruba mocująca dyfer do wahacza wprawiła mnie w osłupienie połączone z przerażeniem ;) Wania dostał chyba nową wiertarkę od Dziadka Mroza i powpieprzał śruby 12 w miejsce 8. Porozwiercał przy tym wszystko so się dało i żeby chociaż zrobił to osiowo ;) :evil2: :)

Jak to dobrze, że spawarki mu nie dali do zabawy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...