Skocz do zawartości

Czy grozi mi "wtórny analfabetyzm"?


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy nie oduczę się jeździć katamaranem. Auto stoi pod domem i obrasta w kurz, mama wyjechała na urlop i kluczyki wraz z dokumentami zostawiła; zresztą na co dzień, jak mama jest w domu, też mam samochód do dyspozycji, mógłbym więc wprawiać się w jeździe, ile dusza zapragnie, ale najzwyczajniej w świecie mi się nie chce. Nawet jak pogoda za oknem jest wyjątkowo parszywa, to odpowiednio się ubieram i wyruszam na miasto skuterem. A może powinienem narzucić sobie sztuczny nakaz odbycia minimum dwóch jazd puszką tygodniowo? ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ... takich rzeczy się niezapomina

 

Nie byłbym tego taki pewien - miałem okres 3 tyg przerwy w jeździe autem (stał w serwisie - usuwanie szkody powypadkowej, tzn nie tyle wypadkowej co kolizyjnej - w tyłek wjechała mi panna - nic goroźnego)

 

po tejże przerwie -wsiadełm za stery - i potrzebowałem dnia, na przyzywczajenie sie do auta ( w sumie jakies 2h jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie... to jest jak jazda na rowerze. obycie na drodze masz z motocykla, pozostaje kwestia motoryki w kabinie. ja nie jeździłem ponad miesiac i jak wczoraj wreszcie wsiadłem do samochodu( 2.0 hdi 90KM) to mi dech zapierało od przyspieszeń :-D. się odzwyczaiłem... ale koordynacja ruchów nie była problemem. choć jeżeli dużo jeździsz na moto, a potem siadasz za kółko, to pamietaj, zeby sie miedzy fury nie pakować :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę pojeździć na moto to zawsze mam mały trening z autem - muszę najpierw wyjechać katamaranem z garażu, wyciągam moto i wjeżdżam ponownie  :evil:  więc raczej nie grozi mi zapomnienie  :-D

Ja mam to samo :( Także za każdym razem jak chcę pobrykać na moto ćwiczę jednocześnie jazdę katamaranem. Ciekawe ile kilometrów się tak zrobi? ;)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dużo jeździsz na moto, a potem siadasz za kółko, to pamietaj, zeby sie miedzy fury nie

 

Oj mi zdarzyla sie kilka razy taka proba... na szczescie w pore sie zreflektowalem .. nie byloby za ciekawie ...

 

A poza tym mnie denerwuje mala dynamika samochodu oraz korki na miescie.. wiec w sezonie auto okazyjnie... 99% jazdy tylko moto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie będziesz miał problemu z jazdą samochodem po kilkudniowej przerwie. Mi zdarzają się przerwy trzy miesięczne i jakoś nie mam kłopotu z jazdą, wsiadam i jadę ;)

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie bedziesz jechal jak baba ;) - max 40km/h na liczniku i paniczne hamowanie jak cos pojawi sie przed Toba. :-D

 

Jazdy sie nie zapomina - gorzej z wyczuciem samochodu. Moze wiec po przerwie nie staraj sie parkowac tam, gdzie wolnego miejsca zostaje na grubosc lakieru.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Co innego gdybys 2 -3 miesiące nie jezdził w ogole niczym. A tak - jestes na bierząco, nieustannie ćwiczysz wszystkie manewry i sposoby zachowania sie na drodze. To najważniejsze. A samej techniki jazdy samochodem chyba nie da sie zapomniec...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połowy zeszłego sezonu jeździłem do pracy ma motocyklu, dzień w dzień. Kupiłem w końcu auto i lawetkę do wożenia sprzętu. Pierwsze dni były śmieszne, bo regularnie zaczepiałem o prawą krawędź jezdni i zaliczałem wszystkie studzienki przy krawężniku. Wszystko to na skutek zakodowanego postrzegania pasa ruchu z jego środka. Tak jak jeździ się motocyklem. O dynamice nie wspomnę - merc 124 200d z przyczepą...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...