Skocz do zawartości

Fotorelacja z wypadu do Chorwacji


CosmoSquig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem wróciliśmy z 10 dniowego objazdu po Chorwacji. Jechaliśmy w 2 osoby (ja i Plecaczek) na Transalpie. Nie było łatwo się spakować, bo oprócz ciuchów dla 2 osób zabraliśmy namiot (a więc śpiworki, karimaty), sprzęty plażowe, no i akcesoria moto. Najtrudniej było upchnąć kilogramy kosmetyków Plecaczka :D

W sumie przejechaliśmy 3700km. Byliśmy nad Balatonem, w Zagrzebiu, w górach na północy, na Istrii, wzdłuż wybrzeża dotarliśmy do Dubrovnika i za Dubrovnik, po czym odwiedziliśmy wyspę Hvar i interiorem przejechaliśmy przez Plitvice z powrotem na Węgry i do Polski.

Opis na razie nie jest gotowy, ale jest za to kilka fot, które coś niecoś opowiadają :(

 

trasa.jpg

To nasza traska

 

1.jpg

Pogoda w Polsce w chwili przekraczania granicy w Chyżnem

 

2.jpg

Widok na morze z wysokości 886m

 

3.jpg

Trampek na kempingu, w tle nasz klaustrofobiczny namiocik

 

4.jpg

Piękna okolica na plażowanie

 

5.jpg

...

 

6.jpg

...

 

7.jpg

Postój relaksacyjny

 

8.jpg

Kolega też się relaksuje

 

9.jpg

Koloseum w Puli - kurorcie wakacyjnym starożytnych Rzymian

 

10.jpg

Rovinj

 

11.jpg

Rovinj

 

12.jpg

Też moto i to ładne

 

13.jpg

Motovun z bliska

 

14.jpg

Motovun z daleka

 

15.jpg

Kierownik wycieczki

 

16.jpg

Bez kierownika

 

17.jpg

Nina

 

18.jpg

Knajpa w Zadarze, poranek

 

19.jpg

Trogir

 

20.jpg

Dubrovnik

 

21.jpg

Zdjęcie robione z dużym zoomem (10x). Dopiero po pstryknięciu się okazało, że statek ma na imię tak samo jak ja :D

 

22.jpg

Dubrovnik

 

23.jpg

j.w.

 

24.jpg

Ponta Ostra. Południowy kraniec Chorwacji. Zniszczenia bardzo świeże.

 

25.jpg

Plecaczek strażnikiem fortu :P

 

26.jpg

Port w mieście Hvar na wyspie Hvar

 

27.jpg

Hvar

 

28.jpg

Relaks po śmiganiu. Ciężko było zrobić zdjęcie 'nieruszone' :P

 

29.jpg

Zamek Varazdin

 

30.jpg

Nie wiem jak to skomentować :P

 

31.jpg

Cakovac

 

32.jpg

Koniki w Cakovac

 

33.jpg

Tihany, Węgry

 

34.jpg

Trampek po niedzielnej nawałnicy, już umyty w deszczu

 

35.jpg

Na koniec wycieczki samowyzwalacz zrobił nam nieostre zdjęcie. Ma talent.

 

Mam nadzieję, że sie foty podobają ;) Komentarze i pytania mile widziane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wspaniała wycieczka, tylko pozazdrościć. Choć temat wypraw do Chorwacji był poruszany wielokrotnie to zawsze miło popatrzec na ten piękny kraj.... może nie powienienem, ale powiem że zazdroszcze... kiedys i ja umieszczę swoje fotki z wyprawy do Chorwacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjne fotki,

super przygoda,

chorwacja to jednak bardzo ładny kraj, po takich relacjach to czlowiek nabiera apetytu zeby tam pojechac.

ps. jak umiescic foty, prosze na pw.

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki. Cipkarska sekcija wymiata ;) Teraz tylko opis wyprawy jeszcze :( Jakie wyszły koszty takiej imprezy? Jeśli się uda to może za rok też skoczę do tego pięknego kraju :P

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :( Opis chyba już dziś będzie.

 

Dominik - Plecaczek wymiata :P ;)

 

Rafik - żeby umieścić foty, możesz skorzystać z galerii, którą masz w profilu, albo zrobić to tak, jak ja zrobiłem, czyli zdjęcia wrzucić na jakiś serwer www (np. republika.pl), po czym korzystając z funkcji 'Img' (masz taki przycisk przy pisaniu posta) wkleić do nich link. Ale pierwsza opcja jest raczej prostsza.

 

Boniek - koszty całości trudno określić, bo płaciliśmy w 2 osoby raz gotówką w tej walucie, potem gotówką w innej, to znów jedną kartą, potem drugą... Poszczególne koszty mają się tak:

 

1 HRK = 0,6 PLN

 

Paliwo - w Chorwacji kosztuje niecałe 8 HRK za litr, na zadupiach ok. 7 HRK. Obładowane moto paliło nam 6-7 l, przy 3700km przebiegu daje to ok 1100 zł na benzynę i to był chyba największy koszt.

 

Spanie - jak się ma enduro i namiot, to można spać na dziko :P Kemping dla 2 osób, namiotu i motocykla to ok. 130 HRK za noc, czyli ok. 80 zł. Dlatego kemping nie jest najlepszą opcją, bo prywatne kwatery można mieć już za 120 HRK (pokój 2-os), o ile ich położenie nie jest zbyt atrakcyjne turystycznie i poziom lokalu zbyt wysoki. Jest też tańsza opcja - rozbijanie namiotu u ludzi w ogródkach. Jak dobrze poszukać i ponegocjować, to jest za frajer ze śniadaniem :D

 

Jedzenie - u nas rządził turystyczny gazik i menażki. Zupka chińska to koszt ok. 2,50 zł :D Jak jest gorąco, to nie chce się jeść, więc bywało że jedliśmy tylko jogurcik na śniadanie i zupkę na kolację. Oczywiście będąc tam warto spróbować owoców morza, w knajpach kalmary czy małżki z grilla kosztują 50-60HRK, sałatka z krewetek czy ośmiornicy 40-50HRK. Wypasiony zestaw ribu dla 2 osób to 150-300HRK. Wina stołowe to totalne jabole :P

 

Picie - chlać tam trzeba dużo :P Napoje 0,5l w sklepie to wydatek 5HRK (woda min. 3HRK), w knajpach 10-15HRK (w miejscach turystycznych). Piwo duże w knajpie 10-15HRK.

 

Na wycieczkę do Chorwacji nie potrzeba jednak ani tylu dni, ani tych 3700 km. W zasadzie wystarczą 4 dni (a więc 3 noclegi) i 3000km. Wówczas można olać Istrię i nie jechać dalej niż do Dubrovnika. Dla każdego bikera obowiązkiem jest przejazd Karlovac-Rijeka przez góry - droga pusta, a winkle i widoki niesamowite, potem wzdłuż wybrzeża z Rijeki do Zadaru, no i traska Makarska-Dubrovnik (droga Split-Mararska wzdłuż wybrzeża jest do niczego, podobnie trasa Zadar-Split). No i droga przez interior - Knin, Sinj, Plitvice - jest szybka, kręta, pusta. Duże wrażenie robią ostrzelane i zniszczone domy, czy wręcz całe wsie.

 

No ale nie rozpisuję się dalej, bo relacja się przecież robi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w HR dwa lata temu i jestem oczarowany tym krajem i jak oglądam te zdjęcia to strasznie mi smutno, że w tym roku tam nie pojade :?

ps.no ale koło 15.08 jadę na Węgry, a dokładnie do Tokaju i będe smakował wyśmienitych win i szwędał się po okolicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...