Skocz do zawartości

honda xbr 500


Rekomendowane odpowiedzi

Ukasz miał chyba takiego

silnik jak w XL 500

dwie wersje mocy (27KM i 44KM)

często spotykałem się z problemem z głowicą (duża część motocykli albo z uszkodzona głowicą albo po naprawie -sam byłem swojego czasu zainteresowany tym motocyklem)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, z glowica to i Ukasz mial klopoty, ale ciezko to nazwac wada fabryczna a jedynie tym, ze jakis osiol poprzeciagal gwinty od pokrywki. w 3City znalem 2 osoby, ktore mialy taki sprzet i nie narzekali. bez klopotow sprzety, lekkie i przyjemne w prowadzeniu, moc na poziomie mozliwosci podwozia, dobry moment z niskich obrotow, fajny dzwiek z tlumikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek z tlumikow to chyba najwieksza zaleta tego motocykla :D Kiedys jadac przez osiedle, gdy dodalem gazu udalo mi sie wlaczyc alarm w zaparkowanym obok samochodzie :-)

Po miescie smiga sie fajnie, bo moto lekkie i zgrabne. Na trase juz zdecydowanie za male i osiagi za slabe... chociaz niektorzy bardzo sobie chwala ze wzgledu na niskie spalanie i elastycznosc silnika. Duza zaleta jest tez sucha miska olejowa - przy wymianie wchodzi zaledwie 1,6 litra oleju :mrgreen: Uzytkowalem takie cos przez rok, troche km nawinalem, takze jezeli masz jakies konkretne pytania, to postaram sie odpowiedziec na tyle na ile potrafie. Jakby co zajrzyj tez na www.xbr.de - najwiekszy portal poswiecony temu motocyklowi, niestety po niemiecku... ale na 4um spokojnie po angielsku sie doagadasz.

A co do tej maszyny z allegro to bylbym bardzo ostrozny, po gosc probuje ja sprzedac chyba juz od roku :P

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na temat tej konretnej maszyny z allegro nie moge powiedzieć ale kumple byli u tego handlarza oglądać yamahę xt600, w której stan oleju był poniżej normy, silniczek nie chciał się prawidłowo kręcić, kichał, prychał itp

a faktycznie sprzedaje ją już długo ogłaszając się nie tylko na allegro ale i w gazetkach typu giełda motocyklowa

zaczynał od 3500zł a zszedł już o 1000zł -także byłbym sceptycznie nastawiony do tego egzemlarza

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam temat :). Poczyniłem tak również z tematem o SRX600 jakiś czas temu. Jestem ciekaw porównania tych sprzętów. Wiem, że kiedyś jakieś niemieckie pismo podjęło się skonfrontowania tych dwóch motocykli i BSA Goldstar (napewno BSA, modelu pewien nie jestem). Nie szprecham, więc dużo nie zrozumiałęm. Wiem, że Yamaha wygrała z Hondą zaledwie kilkoma punktami.

Jeśli chodzi o design - SRX, piękno XBR musi ktoś we mnie zaszczepić.

XBR ma silnikowo osiągi prawie identyczne co SRX. Jak sprawują się hamulce w XBR? Jedna tarcza z bębnem przeciw trzem tarczom... Są one tragiczne? Jeżdże Uralem i hamulce w Burgmanie 400 to dla mnie mistrzowstwo, także nie mam zbyt wygórowanych wymagań :). Zdaję sobie sprawę, że wymana podzespołów hamujących w Hodzie będzie tańsza niż taki zabieg w Yamasze. I ta oszczędność do mnie przemawia...

Następna sprawa - ceny egzemplarzy. XBR'ki nie przekraczają 4 tysięc pln, kiedy SRX nie schodzą poniżej 5,5. Zawsze tak było? Co o tym stanowi? Owy design? Awaryjność? Problemy z głowicami z Hondach?

 

Jeśli znajdzie się ktokolwiek, kto mógłby mi odpowiedzieć na cześć pytań - będę bardzo wdzięczny. Niestety, kolega ukasz wyjechał za rubież, więc siłą rzeczy może niestety się niewypowiedzieć w tym temacie. Liczę na innych :).

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś jakieś niemieckie pismo podjęło się skonfrontowania tych dwóch motocykli i BSA Goldstar (napewno BSA, modelu pewien nie jestem). Nie szprecham, więc dużo nie zrozumiałęm. Wiem, że Yamaha wygrała z Hondą zaledwie kilkoma punktami.

 

Masz może jakiegoś linka do tego artykułu? Bo ja ciutkę sprecham i chętnie poczytam, może przetłumaczę.

Co do różnic w cenie to dla mnie istnieje od jakiś 7 miesięcy tylko jedno moto, czyli SRX, w związku z tym różnica w cenie wydaje mi się więcej niż adekwatna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem:

http://www.dolecek.de/xbrat/motorrad89.htm

Tutaj XBR, SRX i SR500:

http://www.dolecek.de/xbrat/motorrad85.htm

Tutaj XBR i SR:

http://www.dolecek.de/xbrat/PS85.htm

 

Moim skromnym zdaniem SRX przebije tylko GB500 Clubman, ale cena w niemczech to 3,5tyś ojro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem SRX przebije tylko GB500 Clubman, ale cena w niemczech to 3,5tyś ojro...

 

No, może jeszcze Ducati Supermono, nie pamiętam ile to to miało pojemności, ale podobno dźwięk z rury wydechowej służył niektórym do wyburzania budynków. Dzięki za linki do artykułów, oczy bolą od tych skanów, ale jakoś wytrzymam. Pzdr

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa chłopaki.

Nie testujcie moich nerwów.

Na allegro stoją dwie SRX. Z czego za miesiąc jedna będzie moja, więc spadać do Niemcowni po swoje bo ja nie mam czasu :icon_mrgreen:

 

Kurcze, jak znasz miejsce w Niemcowni albo gdzie indziej, gdzie można wybierać i przebierać w takich maszynkach, to już jadę. Problem w tym, że nawet tam niełatwo znaleźć te moto, a ja nie chcę byle czego. To cudeńko, by mi pasowało ( http://www.mobile.de/SIDNgHbO2BYRmux1MEkyW...11111214045697& ), ale mam kłopot z kontaktem z właścicielem. Przy okazji, co sądzicie?

Edytowane przez skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...