Skocz do zawartości

czy milicja ma prawo...?


Rekomendowane odpowiedzi

Ryży Koń napisał:

Jak mi pacan na forum pluje w ostrych słowach na policję i w tym samym zdaniu stwierdza że on i tak sie do kontroli nie zatrzymuje to już mi nerwy puszczają.

 

 

tak już abstrahując od tematu: kto ci dał prawo by mnie obrażać ???

jak chcesz to się spotkajmy (np jutro mam czas) i wyjaśnię ci' date=' kto z nas dwóch jest pacanem,

 

pozdro600[/quote']

 

Juz sie przestań ośmieszć. Dałeś ciała wystarczająco

tak' date=' a to ciekawe... jak już tworzysz jakieś opiniotwórcze wypowiedzi, to podadawaj argumenty na ich potwierdzenie,

 

Weź się zastanów. Jak nazwiesz swoje zachowanie? Jak można nazwać człowieka' date=' który nie zatrzymuje się do kontroli?[/quote']

swoje zachowanie nazwę: LEKCEWAŻĄCĄ POSTAWĄ WOBEC STRÓŻÓW PRAWA PRACUJĄCYCH W SEKCJI DROGOWEJ, a jak ci nie pasuje, to napisz do Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, że jeżdzi dresiarz na czarnym gixerze, co się do kontroli nie zatrzymuje ;)

 

Twoje zachowanie jest równoznaczne z zachowaniem np kierowcy który po potrąceniu motocyklisty ucieka z miejsca zdarzenia.

widzę' date=' że masz poważne problemy z oceną zachowań i ich wartościowaniem - jeżeli oba przypadki są dla ciebie równoważne (wykroczenie drogowe i spowodowanie bądź udział w wypadku) to się nie wypowiadaj, poczytaj jakieś książki najpierw,

 

Dokonujesz wykroczenia i wiejesz jak gówniarz. Dorośli ludzie biorą odpowiedzialność za swoje czyny

nie wypisuj bzdur - tym zdaniem wyraziłeś pogląd/opinię, że każdy kto popełni wykroczenie (zazwyczaj przekroczy dozwoloną prędkość), a jest dorosły i odpowiedzialny, ma się na wezwanie funkcjonariusza zatrzymać nawet gdy ma możliwość pojechania dalej (na szybkim moto ma),

jesteś tak ograniczony, że nie rozumiesz iż zawsze można się zatrzymać po minutowym posćigu i powiedzieć, że się patrzyło w inną stronę, nie gnać na złamanie karku i powodować zagrożenia dla życia lub zdrowia - tak w ogóle, to weź się przenieś na forum emerytów,

 

Powiedz mi tez jak nazwać zachowanie człowieka' date=' który w wyniku wyczerpania z jego strony argumentów w dyskusji ucieka się do proponowania rozwiązań siłowych[/quote']

nie ma to jak wąskie horyzonty myślowe - zupełnie jak u konia, klapki na oczy i wioooo - pytam: gdzie napisałem, że użyję wobec ciebie rozwiązań siłowych ???

 

 

tak już całkiem na koniec podam wszystkim zainteresowanym linka, gdzie konkretnie i na temat jest napisane, że nic nie upoważnia Sz. P. Policjanta do wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki:

 

http://66.249.93.104/search?q=cache:k6OI8s...zenia/za495_04/

rozdiał3 par.24 ust.2

 

a ty koniu nie rób z siebie osła i nie pisz:

 

Policjant MA prawo wyjąc kluczyki ze stacyjki. I przyjmijcie to do wiadomości. Policjanci nie robia tego zawsze i takie sytuacje są incydentalne.

Polecam wam zaznajomienie się z przepisami bo nieznajomość prawa szkodzi. A każdy z was który jest kierowca ma obowiązek znać wszystkie przepisy. No przynajmniej te związane pezpośrednio z ruchem pojazdów.

 

ba sam jesteś ŻENADA

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj nieuku definicji wypadku' date=' kolizji i wykroczenia a dopiero później zabieraj głos w dyskisji.[/quote']

 

sam jesteś nieukiem pacanie, to co napisałem dotyczy wartościowania zdarzeń pod kątem zagrożenia i ewentualnych konsekwencji, a nie definicji zdarzeń drogowych - ale to jest dla ciebie za trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podsumować naszą dyskusję:

 

Cytat:

„Policjant ma prawo wyjąć kluczyki. Jak nie znacie prawa to nie piszcie głupot.”

 

Proponuję ci zastosować się do drugiej części wypowiedzi.

 

 

Cytat:

„Jak nic nie potrzebujesz a raczej niczego to wypie**alaj na Madagaskar i to już.

Jak miałes stłuczkę i nikomu sie nic nie stało to trzeba było sprawę załatwić między soba spisując oświadczenie a nie dupę drogówce zawracać.

Jak cie kiedyś dorwie policjant na motocyklu jak się nie zatrzymasz/ o ile wcześniej się nie zabijesz / to mam nadzieję że tak ci do dupy dokopie że ci gówno zęby wybije.

Juz cie widzę jak fikasz do policjanta. Zbroję sobie obsrasz a słowa nie powiesz.

Ale z ciebie gość. Masz obronnego pieska, GSXR600 i nie zatrzymujesz się na do kontroli policyjnej. Dres z lampasami tez masz?”

 

Zachowanie godne Moderatora. Wystawiłeś sobie cenzurkę i jak widać na błędach się nie uczysz…

 

 

Cytat:

„No to wszystko się wyjaśniło. Jesteś po prostu typowym przykładem dresiarza. Nic dodac nic ująć. A złoty kajdan na szyi masz? Łysą glacę tez polerujesz?”

 

Myślę, że powinieneś się przekonać.

 

 

Cytat:

„Panowie koledzy. Ja się nie będe przejmował matołkiem który się chwali że się nie zatrzymuje do kontroli i w sposób ordynarny obraża naszego kolegę forumowego. Do dresiarzy trzeba przemawiać w sposób dla nich zrozumiały. Inaczej słysza tylko :"blablablabla"”

 

Nigdzie nie natrafiłem na pretensje od Kolegi z forum…

Zapewne dlatego, że ów Kolega zrozumiał to co napisałem właściwie – ja nie szufladkuję, zwerbalizowałem swoje poglądy i dla ludzi inteligentnych są one jak widać w pełni zrozumiałe,

Jesteś jak mały, niewłaściwie wychowany kundelek, któremu nie zamyka się morda i szczeka pro forma na wszystko… Sztuka dla sztuki… Masz problemy emocjonalne???

 

 

Cytat:

„Twoje zachowanie jest równoznaczne z zachowaniem np kierowcy który po potrąceniu motocyklisty ucieka z miejsca zdarzenia. Dokonujesz wykroczenia i wiejesz jak gówniarz. Dorośli ludzie biorą odpowiedzialność za swoje czyny.

[…]

Z punktu widzenia prawa spowodowanie kolizji i nie zatrzymanie się na wezwanie policji do kontroli jest tym samaym czyli wykroczeniem. Teraz rozumiesz? „

 

Zdecyduj się – albo masz na myśli potrącenie uczestnika ruchu i ucieczkę z miejsca wypadku, albo spowodowanie kolizji. Gdy ci odpisuję zmieniasz natychmiast kwalifikację prawną czynu.

 

 

Cytat:

„Czy mam ci to narysować?”

 

To wiele wyjaśnia :-D :-D

 

 

Cytat:

„Wymagasz od innych respektowania praw. Masz pretensje do kierowców samochodów jeśli nie zachowuja sie zgodnie z twoimi oczekiwaniami. A sam co robisz? Masz przepisy w d*pie. uważasz że jak jedziesz 120 na 60 to wszystko jest w porządku a policja sie po prostu do ciebie złośliwie przpier**la. Ty jesteś niewinny a oni sa źli. Znaki z ograniczeniami pewnie też policja ustawia.”

 

Nie wiem czy słyszałeś o Jasnowidzu z Człuchowa?

Miałeś wizję czy wymantrowałeś sobie opisane powyżej sytuacje??? Myślę, że największy znak ograniczenia umiejscowił się gdzieś u ciebie w głowie…

 

 

Cytat:

„Pamiętaj o jednym. Jeśli patrole będą ustawione jeden po drugim to ten drugi patrol nie będzie sie z tobą bawił. Dostaniesz pałą po dupie, parę ładnych bransoletek i pójdziesz na dołek. A jak ci sie motocykl niechcący przewróci dwadzieścia dwa razy na jezdnię to będziesz mógł mieć pretensję tylko do siebie. I nikt ci za jego naprawę nie zwróci pieniędzy z policyjnej kasy.”

 

Widzę, że masz spore doświadczenia związane z Policją. No i oczywiście dojeniem kasy z odszkodowań :-D :-D

 

Jeśli nie zdołasz zapanować po raz kolejny nad emocjami i słownictwem, zapraszam – od tego jest PW. Nie błaznuj na forum, bo co za dużo….

 

Wracając do tematu – Policja nie jest uprawniona do tego, by wyjąć samowolnie kluczyki ze stacyjki. Jak już ktoś wcześniej słusznie zauważył – polskie prawo nie jest prawem kazuistycznym, więc nie reguluje wszystkich możliwych wariantów zachowania, np. Policjantów Drogówki. Umocowanie prawne jest takie:

„ § 24. 1. Policjant podczas kontroli ruchu drogowego obowiązany jest do taktownego i życzliwego, lecz stanowczego zachowania się wobec uczestników ruchu.

2. Przed przystąpieniem do kontroli kierującego oraz sprawdzenia dokumentów, ładunku i stanu technicznego pojazdu policjant powinien wydać polecenie unieruchomienia silnika pojazdu, wyjęcia kluczyków ze stacyjki, a w przypadku przeprowadzania kontroli na jezdni lub poboczu - włączenia świateł awaryjnych o każdej porze doby, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony - włączenia świateł pozycyjnych w okresie zmniejszonej przejrzystości powietrza; kontrola powinna być przeprowadzona w obecności kierującego i przebiegać sprawnie.”

Załącznik nr 2 reguluje kwestię sposobu zatrzymania pojazdów.

 

Interesujący jest jeszcze jeden zapis:

§ 21. 3. Podczas pełnienia służby w sposób statyczny oznakowany radiowóz powinien być ustawiony w miejscu bezpiecznym i widocznym dla uczestników ruchu. W warunkach niedostatecznej widoczności w radiowozie powinien być włączony świetlny napis "POLICJA".

 

To by było na tyle.

 

Pozdr600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzy - odpusc - widac nie warto, niektorzy sa niereformowalni... (zaraz i ja zostane zbluzgany :mrgreen: )

 

Co do kluczykow:

Jesli o mnie chodzi to niech je sobie pan policjant bierze - byle delikatnie i grzecznie. Jesli poprosi to sam mu je oddam, uwazam to za drobnostke nie warta tego aby psuc humor sobie i panu w kolorze blu ;)

Pchanie moto z pasa na pobocze... hmmm... to juz inna bajka, jesli byl by to spory kawalek to prosze bardzo ale pan ktory mi zabral kluczyki mi pomaga albo na ta chwile je oddaje. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ludzie Czytam i czytam. 8O Co z tego że policjant wyjmie ci kluczyki ??? :?: Nie porównujcie tego do wchodzenia do domu bo to inna sprawa.Jest to środek zapobiegawczy i tyle. po kontroli oddaja ci klucze i po sprawie. O co tyle zachodu !!! Oni są w pracy ! WYJĘCIE KLUCZYKA Z STACYJKI zapobiega zwianiu a patrol sprawdza przy kontroli autentyczność dokumentów podając dane oficerowi dyzurnemu i po otrzymaniu potwierdzenia dopiero wiedzą czy wszystko jest OK.

Jak masz wszystko w pożądku to niepowinno ci to przeszkadzać.

Postaw sie z drugiej strony ;) :P

Wiem wiem że teraz będa opisy typy " ja bym nie był gliną itp

ale oni też musza byc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ludzie Czytam i czytam. 8O Co z tego że policjant wyjmie ci kluczyki ??? :?: Nie porównujcie tego do wchodzenia do domu bo to inna sprawa.Jest to środek zapobiegawczy i tyle. po kontroli oddaja ci klucze i po sprawie. O co tyle zachodu !!! Oni są w pracy ! WYJĘCIE KLUCZYKA Z STACYJKI zapobiega zwianiu a patrol sprawdza przy kontroli autentyczność dokumentów podając dane oficerowi dyzurnemu i po otrzymaniu potwierdzenia dopiero wiedzą czy wszystko jest OK.

Jak masz wszystko w pożądku to niepowinno ci to przeszkadzać.

Postaw sie z drugiej strony ;) :P

Wiem wiem że teraz będa opisy typy " ja bym nie był gliną itp

ale oni też musza byc

pozdro

 

Bo tu chodzi o "zasady" :P To są moje kluczyki i TYLKO JA mam prawo je dotykać. Czytając niektóre wypowiedzi czuje się jakbym oglądał film pt. "Sami swoi" - Kargule i Pawlaki...

 

Inna sprawa, że kiedy zatrzymujesz sie do kontroli, mając jak najuczciwsze intencje, a policjant wyjmuje Ci kluczyki ze stacyjki - czujesz się jakbyś dostał w morde za niewinność. Na pewno bedziesz uciekał, i trzeba Cię zatrzymać. To troche tak jakby przed każdym sklepem ustawić policjanta, który każdego wchodzącego klienta zapobiegawczo tłukłby pałą przez plecy (służbową ofkorz :-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ludzie Czytam i czytam. Co z tego że policjant wyjmie ci kluczyki ???

Czytasz czytasz i nic nie kumasz kumasz.

Po co policjant wyjmuje kluczyki wiemy i nie o to chodzi w tym temacie - przeczytaj tytuł tematu (2 razy, albo i 5 jak 2 razy będzie za mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że taka bedzie reakcja na mój post :) Zrozumcie Policjant zawsze znajdzie uzasadnienie wyjęcia kluczyków z stacyjki.Czyli inaczej mówiąć Może je wyjąć !!! Mało tego moze nawet przejechać się na naszym moto!!!! 8O w celu sprawdzenia np układu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co jeszcze? Moze ma prawo takze sprawdzic moją żone, czy jest dobra w.... :oops:

 

Nie przesadzajcie! Kluczyki moze wyjac w uzasadnionym przypadku, a nie rutynowo w czasie kazdego zatrzymania.

 

Natomiast absolutnie nie ma prawa odbywac "jazdy probnej" celem sprawdzenia skutecznosci hamulcow. Cholera przeciez Policja nie jest przenosna stacja diagnostyczna - jesli cos budzi jego podejrzenie to zatrzymuje dowod rejestracyjny i kieruje na badanie techniczne.

 

Skoro spoleczenstwo z zyczliwoscia przyznaje tak szerokie uprawnienia Policji (ktore absolutnie nie maja podstawy w prawie) to tylko im zazdroscic... Niedlugo na serio dacie Policjantowi wyprobowac wlasna dziewczyne :-D

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie o samo wyjecie - czy wylaczenie moto chodzi - jak to zrobia na ulicy to ja po prostu nie mam zamiaru sam spychac motocykla na pobocze...

oni to powinni zribic

a nie robia i nie chca

tak na prawde niech sobie "unieruchamiaja" przy kontroli ale rowniez niech to oni zabezpiecza moto ( bezpiecznie nim zaparkuja )

 

ja akurat i moto mam sprawne i dokumenty wszystkie wiec kontroli sie nie boje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie jeden z linków i... Przed paragrafem:

 

"§ 24. 2. Przed przystąpieniem do kontroli kierującego oraz sprawdzenia dokumentów, ładunku i stanu technicznego pojazdu policjant powinien wydać polecenie unieruchomienia silnika pojazdu, wyjęcia kluczyków ze stacyjki, a w przypadku przeprowadzania kontroli na jezdni lub poboczu - włączenia świateł awaryjnych o każdej porze doby, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony - włączenia świateł pozycyjnych w okresie zmniejszonej przejrzystości powietrza; kontrola powinna być przeprowadzona w obecności kierującego i przebiegać sprawnie."

 

Jest punkt:

 

"§ 24. 1. Policjant podczas kontroli ruchu drogowego obowiązany jest do taktownego i życzliwego, lecz stanowczego zachowania się wobec uczestników ruchu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast absolutnie nie ma prawa odbywac "jazdy probnej"

W testach na prawo jazdy cos takiego, ze "podczas kontroli policjant moze zadac udostepnienia pojazdu celem sprawdzenia jego stanu technicznego" czy jakos tak. Jak zwykle mozna to roznie interpretowac.

Jesli chcecie moge poszukac moich testow i przeskanowac - bardzo chetnie bym uzyskal wyjasnienie tego punku bo mnie to od dawna nurtuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...