Skocz do zawartości

Pęknięty łańcuszek rozrządu


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mojemu kumplowi pękł wczoraj łańcuch rozrządu. Prawdopodobnie był źle zakuty. Typowy błąd serwisu - nawet nie zaprzeczali.

Efekt: dwa zawory (ssące) do wymiany. Tłok wygląda na cały. Ale: serwis twierdzi, że nie trzeba dalej sprawdzać. Zawory do wymiany i po krzyku. Powiedzcie mi, czy w takim wypadku mógł uszkodzić się tłok, korbowód albo wał? Zawory walnęły w tłok i nie domykają się. Czy serwis ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa, pozwol ze dolacze sie do pytania, nie chodzi mi tu o zle zakucie czy tez nie, chodzi mi o zuzywanie sie lancuszka. czy daje on jakies slyszalne dzwieki informujace o swoim zuzyciu?

taki metaliczny szmer? trudno mowic bo kazdy sprzet pracuje inaczej itp.

ps. uwazam ze tlok jest caly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego modelu krzywią się tylko zawory. Niestety głowicę trzeba zrzucić i wymienić te pokrzywione na dobre z podobnym przebiegiem aby nie wpadać w koszty. W tym modelu zawory są praktycznie niezniszczalne ( poza krzywymi ).

Remont krótki i niezbyt drogi tylko martwi mnie zębatka rozrządu na wale, czy przypadkiem nie pogubiła zębów?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiane zawory u Paradowskich w Ursusie kupowałem po 48 zł sztuka do XT350. Trzeba pogóglać i stronkę wspomnianej firmy znajdziesz szybko.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł także wygiąć nie tylko zawór ale nawet korbowód, częste w samochodach.

 

 

Sorry, ale z tym się nie spotkałem. Z pękniętym wałkiem rozrządu owszem.

a ja widziałem :)- sąsiad jest mechanikiem i kolo przyprowadził poloneza z silnikiem 1.4 gdzie pourywały sie zawory na jednym tłoku :). Wyszło na to ze korbowód tez był krzywy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić firmę Paradowscy, wielokrotnie zakładałem i nie było żadnych problemów a np. do ZXR750 ich zawory są o wiele lepsze niż oryginały.

Problem polega tylko na konieczności wymiany kompletu a nie jednego czy dwóch zaworów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do katamaranow to kupuije sie suke SJ 410 i nie ma sie problemu z peknieciem paska/lancucha 8) Tam zawory z tłokami sie nie spotkaja bo w tłokach jest "miejsce na zawory" :D Ciekawe kiedy ktoś na to wpadnie w motocyklach - a może juz było ale za drogie albo obnizało osiągi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...