Skocz do zawartości

cross 500 2T - mam sie go bać?


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak to tez kreci wysokie obroty, jak to 2t nie spala wszytskiego i w dodatku potrzebuje wiecej sily aby to wszystko rozruszac :notworthy:

To tak jakby powiedziec ze 8litrovy v8 bedzie palil mniej od 2,0 turbo bo osiaga duzo wyzsza moc przy duzo nizszych obrotach. Ale tak niestety nie jest i np cz 380 pali podobno spokojnie ponda 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz 380 pali podobno spokojnie ponda 12l

 

To napewno nie będzie spokojna jazda :notworthy: Jak ktoś się uczy jeździć na takim motorze to cięzko mu będzie przekroczyć 6 litrów. To samo w innych motocyklach. Ale jak już ktoś się nauczł to musi mieć pieniążki na wachę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy gadacie ze taka Cr 500 duzo pali, np. 125 crossowka moze wiecej spalic niz 250 czy 500,bo setke krecisz na wysokich, a 500 tak nie przesilasz jak np. 125. Wiec nie wiem skad takie zdania ze "pięćseta" pali kosmicznie duzo.

Popieram... SIlnik ma tu charakterystyke praktycznie 4 suwa i nie wkreca sie na takie obroty jak 125cc. To nie jest takie proste ze wieksza pojemnosc=wieksze spalanie! Czasem mala DR'ka czy TW potrafi spalic tyle co dorosla 600cm3 :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu dr 125 potrafi spalic tyle co dr600?? Zapytaj sie wazzabi-ego jego dr chyba nigdy nie przekroczyla 4l. Gdyby to nie bylo tak proste to po co produkowaliby male silniki skoro moznaby je zablokowac, miec moc i moment na samym dole a w razie czego jeszcze duzo w zanadzu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu dr 125 potrafi spalic tyle co dr600?? Zapytaj sie wazzabi-ego jego dr chyba nigdy nie przekroczyla 4l. Gdyby to nie bylo tak proste to po co produkowaliby male silniki skoro moznaby je zablokowac, miec moc i moment na samym dole a w razie czego jeszcze duzo w zanadzu??

Ja sie nie musze pytac Wazzabiego bo przeciez wiesz ze Fronco ma TW'tke, a z nim kilka razy mialem jezdzic i w terenie to chleje napewno wiecej niz 4 litry

Jednak i tak wszystko zalezy od stylu jazdy(wiec 600 moze spalic mniej niz setka lub odwrotna moze byc sytuacja)...

Seta wyczynowa to chyba zawsze wiecej spali od 600cc 4t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie DRka pali 4 literki, kiedys wiecej ale przez nieszczelnosc pod kranikiem, a co do 600... to u mnie goscie mowili ze zadko ponizej 10 schodzi, a DT125 to z 7-8 literek i MTX125 podobnie, wiem bo ja tankuje raz a kumple 2 za ta sama kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 600 moze duzo palic?? Pali w granicach 5-7... nie wierzycie?? Sprawdzcie dane serwisowe np. KTM EXC 525. 8 litrow to max!! A TM 80?? Pali min 10 :lol:.. Tm ma masakryczne obroty.. cos go musi smarowac, ma masakryczna moc.. cos go musi zasilac.. a 525 sobie leciutko pyka... w porownaniu z TM. Z reszta zapytajcie Darka Habrata.. On troche tych moto ma ;) Teraz ma Transalpa 05' i pali mu okolo 4 litrow mniej niz KTM 125. Ma KTMa 400 i tak samo pali mniej.. To co wy mowicie mija sie z prawda.. A w 600 odkrecenie manetki do oporu = wystrzal kola w gore albo piekny uslizg, wiec nie trzeba tak ładowac.. Zastanowcie sie nad tym jeszcze raz i nie zasmiecajcie profesjonalnego 4um.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak 600 moze duzo palic?? Pali w granicach 5-7... nie wierzycie?? Sprawdzcie dane serwisowe np. KTM EXC 525. 8 litrow to max!! A TM 80?? Pali min 10  :lol:.. Tm ma masakryczne obroty.. cos go musi smarowac, ma masakryczna moc.. cos go musi zasilac.. a 525 sobie leciutko pyka... w porownaniu z TM.  Z reszta zapytajcie Darka Habrata.. On troche tych moto ma  ;)  Teraz ma Transalpa 05' i pali mu okolo 4 litrow mniej niz KTM 125. Ma KTMa 400 i tak samo pali mniej.. To co wy mowicie mija sie z prawda.. A w 600 odkrecenie manetki do oporu = wystrzal kola w gore albo piekny uslizg, wiec nie trzeba tak ładowac.. Zastanowcie sie nad tym jeszcze raz i nie zasmiecajcie profesjonalnego  4um.. Pozdro

Tobie proponuję nie zaśmiecać forum bo z tego co widzę to opierasz się na opiniach innych ale przekręcasz i przejaskrawiasz...

TM 80 10 litrów? To ile niby ma palić setka albo ćwiartka? I co masz na myśli pisząc "masakryczna moc?"

Mi SX przez 4 miechy jazdy średnio raz w tygodniu spalił ok. 90 litrów wachy. Jeździłem łącznie ok. 18 godzin. Wychodzi równiótkie 5 litrów na godzine (+- jeden litr błędu). A kręcę go tak samo jak inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...