Skocz do zawartości

Jaki olej 2T lejecie


Harnaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówi Strzalek na takich sprawach nie ma co wogłule oszczędzać, ja leje Shela Advenc 2T Sintetika za 25-30zł i też jest wypas,pozatym ndobry jest Motul(najleprzy ale najdroższy) no i Taki Castrol o którym wspomniał Strzalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiego 2T chodzi. Bo jak jakiegoś nowego plastika to trzeba będzie lać coś lepszego od mixola, ale jak jednoślady typu wsk, mz, romet, cz, to mixol-s radzi sobie bardzo dobrze. Jak wiadomo nagar powstający przy spalaniu mieszanki będzie zawsze, mniejszy lub większy, a zależy on głównie nie od oleju jakiego stosuje się do mieszanki, ale od paru czynników wzajemnie od siebie zależnych, a mianowicie:

 

* Stosunek beznyzny do oleju. (wiadomo ze jak wiecej oleju to wiecej nagaru.)

* Świeca zapłonowa - jeżeli jest prawidłowo dobrana to powinna spalić 90% mieszanki i wtedy nie ma z czego powstać nagar;

* Długość pokonywanej trasy im krótsza tym więcej nagaru ( zimny silnik, zimna świeca - mieszanka nie spala się do końca);

* Praca na biegu luzem sprzyja powstawaniu nagaru;

* Nieodpowiedni skład mieszanki paliwowej (względnie za dużo oleju w mieszance,)

* Źle ustawiony zapłon, zła regulacja gaźnika (mieszanka za bogata)

* Zużyte uszczelniacze (simeringi) skrzynki korbowej - olej silnikowy dostaje się do skrzynki korbowej i miesza z paliwem, przy takim spalaniu powstaje najwięcej nagaru .

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys na ten temat juz pisalem dluzszy wywod .

wiec postaram sie w telegraficznym skrocie.

jezeli zrobiles dopiero co generalke - szlif cylindra, tlok nowy, regeneracja walu itp itd to lej co chcesz bo w tym wypadku moze wyjsc to jedynie na + dla moto.

jezeli zas jezdziles juz (lub poprzednik) na miksolu ktory jak wiemy powoduje wiekszy nagar to w tym momencie nie zmieniaj oleju gdyz :

syntetyki maja wlasciwosci wypłukujace naagar co moze spowodowac iz pierscienie tlokowe dostana luzow i zaczna sie tłuc ( zostanie wyplukany nagar z rowkow pierscieni )

a poza tym aspekty ekonomiczne przemawiaja za mixolem. od remontu do remontu oszczedzasz okolo 500 zl czyli w sumie ten remont masz za darmo .

ostatnia kwestja. konstrukcja silnika MZ ETZ pochodzi z poczatku lat 80 i na zdrowy chlopski rozum w tamtych czasach oleje klasy takiej jak dzisiejszy mixol zajmowaly najwyzsze polki wsrod olejow. po prostu ten silnik jest stworzony do tego typu oleju i chyba nie ma potrzeby stosowania innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja silnika MZ ETZ pochodzi z poczatku lat 80 i na zdrowy chlopski rozum w tamtych czasach oleje klasy takiej jak dzisiejszy mixol zajmowaly najwyzsze polki wsrod olejow. po prostu ten silnik jest stworzony do tego typu oleju i chyba nie ma potrzeby stosowania innego.

 

A i tak dawali 40 tys gwarancji na nowy silnik.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ETZ 250 i od"urodzenia" jeździłem" na Mixolu. Po 40 tyś km w silniku nic się nie działo, a po sprzedaży motocykl dalej jeździ bezawaryjnie.

Warunkiem było bardzo dokładne mieszanie oleju z benzyną, praktycznie przy tankowaniu samochodu kupowałem kanister benzyny i w garażu mieszałem z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje wypociny :oops: ale do dzisiaj sie z nimi zgadzam :mrgreen:

 

Ja miałem ETZ 250 i od"urodzenia" jeździłem" na Mixolu. Po 40 tyś km w silniku nic się nie działo' date=' a po sprzedaży motocykl dalej jeździ bezawaryjnie.

Warunkiem było bardzo dokładne mieszanie oleju z benzyną, praktycznie przy tankowaniu samochodu kupowałem kanister benzyny i w garażu mieszałem z olejem.[/quote']

 

prosze, kolejny przypadek miksolowca z powodzeniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...