Skocz do zawartości

Jaki olej 2T lejecie


Harnaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MłodyVFR normlanie aż fajnie. Nawet nie wiedziałem, że ty to ty :mrgreen: Dalej jeździsz na tej zajefajnej MZ-cie ? Twoja jak i ta na zdjęciu to najlepsze MZ-tki jakie kiedykoliwek widziałem i które mi sie sposodobały. Aż miło Cie poznać.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdzac na miksolu w ogarku 200(silnik jawa 223) zatarlem silnik. ten olej jest dobry, ale niestety nie nadaje sie na nieco bardziej wysilone silniki. w dodatku kopci. po remoncie przezucilem sie na pelen syntetyk filrmy midland(niby szwajcarskie) 12 zlotych za 600ml i musze przyznac ze jazda byla o wiele lepsza. nie bylo mowy o typowym w tych motorkach wykrecaniu swiecy(robilem to co jakies 400-500km- profilaktycznie) i w ogole silnik lepiej pracowal. niby te oleje nie sa przeznaczone dla tych starszych silnikow, no ale sprawdzilem i smigalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jezdzac na miksolu w ogarku 200(silnik jawa 223) zatarlem silnik. ten olej jest dobry' date=' ale niestety nie nadaje sie na nieco bardziej wysilone silniki. [/quote']

 

sadzisz ze w ogarku 200 znajduje sie silnik ktory jest wyżyłowany na maxa ?? ja zaliczam te silniki do typowych silnikow ktore byly produkcji typu zdjełano w ZSRR ;)

wiem ze jawka to czeskie ale sam fakt ze jednak jest to kochany demolud a one wiem z doswiadczenia nie gardzą nawet najgorszym olejem :P

 

a chocby przykladzik mojego poprzedniego sprzeta (simson) pokazuje ze toto pojedzie na wszystkim. czlowiek byl mlody i czasami juz nie starczalo kasy na olej (a starego niekiedy glupio bylo sie prosic) to lalem LOTOSA czy inne oleje stosowane w samochodach i nigdy nie mialem problemow a tym bardziej nie bylo mowy o jakims zacieraniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT' date=' ale chciałbym wiedzieć za ile ją sprzedałeś[/quote']

 

Pamiętam, że Młody wołał sobie za nią 1100 euro jak dobrze pamiętam :P Bardzo dużo ale dla obcokrajowca który ją kupił nie było to chyba aż tak dużo ;) Poza tym MZ Młodego była moim zdaniem w lepszym stanie niż wyszła z fabryki ;) więc warta była tych pieniędzy.

 

Pozdrawiam

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody a powiedz czy w ogóle zwróciły ci sie pieniądze, które w nią wsadziłeś, a wygląda na to że wsadziłeś niemało. Ale według mnie warto było, bo sprzęcik był super.

masz calkowita racje - zwrocily sie 8)

 

koszta:

- zakup moto 1300

- tarcza tyl+pompa+waz+tokarz - 200

- wyswietlacz - 30 8)

- remont silnika, lozyska kol, itp - 400

- opony - 150

- lakierka, piecowka calego moto - 200

- reszta (lusterka, kierunki, instalacja elektryczna) 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzisz ze w ogarku 200 znajduje sie silnik ktory jest wyżyłowany na maxa ??

 

nie... silnik zwykly ogarka mial 2 konie a moj byl "nakrecony" bo zwykla moc mi nie wystarczala. wycisnalem z niego(oczywiscie na luzach) jakies 4 konie, ale ciagle go forsowalem i to dlatego musialem miec doba ochrone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... silnik zwykly ogarka mial 2 konie a moj byl "nakrecony" bo zwykla moc mi nie wystarczala. wycisnalem z niego(oczywiscie na luzach) jakies 4 konie, ale ciagle go forsowalem i to dlatego musialem miec doba ochrone.

Po odblokowaniu ma już 3,5KM.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

- opony - 150 - lakierka, piecowka calego moto - 200

 

 

to sie nazywa mieć znajomości  

 

lakierka kosztowala dokladnie 170 zeta: bak, 2 boczki, blotnik przod

piecowka 30 zeta: rama, lampa, polki, stopki, wahacz, pompy i wszystko co sie jeszcze dalo :mrgreen:

 

p.s. do lakiernika Edka mam "przez sciane", do chlopakow z piecowki to mam 1km, do tokarza-slusarza-spawacza-magika Henka 1km, do szlifierni (waly,cylindry) 5km, na zlom samochodowy 1km, takze jestem ustawiony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...