Skocz do zawartości

Ratunek dla lancucha!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto pytanie. Naciagnal mi sie w moim bandicie lancuch, niezbyt mocno, ale jednak, i do tego jak to bywa zwykle nierownomiernie. Slychac go podczas jazdy, nie ejst juz taki elastyczny. Czy uratuje go na jakis czas gdy wymocze go w nafcie. Kumpel podal mi taki sposob. Na nowy zestaw mnie niestety niestac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si.

szykuj kasę na nowy łańcuch i koniecznie obie zębatki.

i nie kieruj się tylko ceną, bo np. tańszy łańcuch firmy IRIS będziesz musiał szybciej wymienić na nowy... miałem taki i zaskakiwała mnie częstotliwość z jaką musiałem sięgać do regulacji naciągu łańcucha. Miałem wrażenie, jakby był z tego samego materialu co gwoździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden łańcuch nie jest wyciągnięty idealnie równo. Zależy jak bardzo się wyciągnął i ile brakuje do końca. Jak nie masz kasy na nowy to umyj ten, naciągnij go, przejedź się żeby go nagrzać, potem nasmaruj i śmiało możesz latać do jego śmierci. Będzie Ci się teraz szybko wyciągać, więc proces naciągania musisz mieć dobrze przetrenowany, ale istnieje wielka szansa, że się nie zabijesz na takim łańcuchu, co niektórzy Koledzy sugerują - nie wiem - może źle Ci życzą...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem w nierównomiernie wyciągniętym łańcuchu jest brak kontroli gum tylnego zabieraka łańcucha bo jeżeli są wybite gumy to nawet pozłacany łańcuch długo nie wytrzyma i nie ma najmniejszego sensu zakładać nowego zestawu pomijając milczeniem wybite gumy w piaścię tylnego koła bo później pojawiają sie opinie o złych łańcuchach lub gównianych zębatkach różnych firm. Brak kasy może zdarzyć się każdemu ale to nie jest logiczne tłumaczenie aby nadal jechać na zużytym łańcuchu bo osobiście znam kilka tańszych sposobów wyjazdu na tamten świat. Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy jaką liniową prędkość uzyskuje łańcuch przy 200kmh i ile szkody może narobić w motocyklu nie wspominając już kierowcy i jego otoczenia w tym momencie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale istnieje wielka szansa' date=' że się nie zabijesz na takim łańcuchu, [/quote']

OK, podaj w takim razie na ile procent wyliczyłeś te szansę: 70% a może 85% (to już na prawdę dużo - znaczy, wielka szansa :) ). Widziałem skutki zerwanego łańcucha - to te 20-30% pechowców. Wolałbym odstawić motocykl do uzbierania kasy, niż oddać go potem na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
pogrzeb jest droższy od zestawu napędowego.

 

tu bym polemizowal...

:)

zalezy jaki zestwaik bys cobie wybral...

trumny sosnowe nie sa drogie ;) :twisted:

 

Na trumnie może i się zaoszczędzi, no ale na stypie??? ;)

 

Co do łańcucha. Kolega Lunch dość enigmatycznie opisał jego stan. Nie wiadomo, czy jest to stan agonalny, czy jeszcze nie. Jeżeli nie ma potrzeby naciągania łańcucha co 100 km, a tylko jest krzywo wyciągnięty, to ja bym jeszcze polatał i wykończył zestaw na maksa.

 

Jeżeli jednak stan jest agonalny, to żadne czary-mary czy inne moczenie nie pomoże - trza kupić nowy zestaw, a przy okazji jak sugerował Piotr przejrzeć stan zbieraka, czy nie ma luzów, stan łożysk w kole, czy nie ma luzów. Wszystko to wpływa na złą eksploatację łańcucha a co za tym idzie, nawet jak kupisz sobie nie wiadomo jaki nowy high-end to i tak raz dwa go wykończysz.

 

Co do producentów - jak powiedział suzuki123, zastanów się czy warto kupić najtańsze zestawy. Akurat IRIS należy do najtańszych, ale niestety najgorszych (znam chyba tylko z 2-3 osoby które polatały na IRISach odrobinę dłużej, a np Bary z forum założył do WRki IRISa i łańcuch starczył na... jedną jazdę ).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że każdy łańcuch w jakimś stopniu jest nierówno wyciągnięty i ten fakt nie dyskwalifikuje go z dalszej eksploatacji, zwłaszcza w Bandicie 600. Równie dobrze opona może się rozpaść, albo silnik wybuchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No w każdym razie jak tak wykończyłem swój zestaw. W drodze do Pawła do Warszawy z Poznania trzy razy naciąganie. Aż się skończył limit na wahaczu :)

Aha - kupiłem RK. Na razie ok. 3000 km i wszystko gra.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan lancucha nie ejst agonalny, jest naciagniety w jednym miejscu, gdy przekrece kolem to w jednym miejscu uniose go na 4 cm a wjednym gdzies na 2,5. Luzow zadnych nie ma, a ostatnio naciagalem go po 1500km, i bylo wszystko ok. Chodzi mi bardziej o sposob zmiekczenia lancucha, bo w jednym miejscu jest poprostu bardzies ztywny, zrobil sie nie wielki schodek, chce go troszke uelastycznic. P.S. I prosze o nie wpisywanie sie osob ktore nie maja nic KONKRETNEGO do powiedzenia i sypia tylko "dobrymi" rafdami w stylu Ryzego Konia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosze o nie wpisywanie sie osob ktore nie maja nic KONKRETNEGO do powiedzenia i sypia tylko "dobrymi" rafdami w stylu Ryzego Konia.

 

Tyle, że Ryży określił sprawę dość konkretnie i dosadnie. Zrobić nic nie zrobisz - natomiast możesz dojeździć zestaw do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Stan lancucha nie ejst agonalny, jest naciagniety w jednym miejscu, gdy przekrece kolem to w jednym miejscu uniose go na 4 cm a wjednym gdzies na 2,5.

 

Zmniejsz ten luz, za duży jest, to nie enduro.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki łańcuch wymieniłbym poprosty, nie wiem po co katować go do końca, skoro i tak nadaje się na śmietnik. Co Cie zbeiw tysiąc kilometrów więcej, jak na nowym zrobisz spokojnie 15 - 20 o ile nie zaniedbasz jego smarowania :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...