Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guzik_Darek
moja pali 3' date='5-4 litry [/quote']

Nie chcę nic mówić ale każda następna Jawa coraz mniej pali....... niedługo zejdzemy do 0,5 l na 100 km.

 

[ Dopisane: 21-07-2005, 17:44 ]

Więc się już nie licytujmy na temat spalania

 

[ Dopisane: 21-07-2005, 17:45 ]

Porozmawiajmy o innych aspektach tych dwóch moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja pali 3' date='5-4 litry na 100km we dwójkę(grunt to dobrze wyregulowany gaźnik). A co do awari to psuje sie jak zacznę przy niej grzebać. serdecznie polecam jawę[/quote']

ale ty masz Jawe TS350, czy Jawe 50 Mustang??

 

 

do tematu spalania dodam tylko wyniki ostatnich testów:

w jezdzie głównie po mieście i srednim palowaniu, do tego krótka traska gdzie nie żałowałem manetki, łacznie trasa testowa obejmowała 180km - na całej trasie spaliła 10l, czyli wychodzi spalanie 6l/100km. Teraz spróbuje policzyć spalanie na trasie, bo się szykuje właśnie taka jazda.

 

 

ważny aspekt jeżeli chodzi o budowe Jawy: rama podwójna kołyskowa, prawie pancerna. W razie (odpukać) wywrotki czy dzwona bardzo mała szansa na pokrzywienie ramy.

 

aspekt użytkowy: spróbujcie do MZ ETZ 251 założyć tankbag. powodzenia :) W jawie jezdzę z wypakowanym po brzegi tankbagiem, i nie przeszkadza w ogóle... w ETZ co najwyżej można przypiąć mapnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
ale ty masz Jawe TS350' date=' czy Jawe 50 Mustang??

 

 

do tematu spalania dodam tylko wyniki ostatnich testów:

w jezdzie głównie po mieście i srednim palowaniu, do tego krótka traska gdzie nie żałowałem manetki, łacznie trasa testowa obejmowała 180km - na całej trasie spaliła 10l, czyli wychodzi spalanie 6l/100km. Teraz spróbuje policzyć spalanie na trasie, bo się szykuje właśnie taka jazda.

 

 

ważny aspekt jeżeli chodzi o budowe Jawy: rama podwójna kołyskowa, prawie pancerna. W razie (odpukać) wywrotki czy dzwona bardzo mała szansa na pokrzywienie ramy. [/quote']

I z nim się zgadzam w 90% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak by sie uparł to by przypioł ;);):P w mz ts 250/1 mam miejsce na takie rzeczy :D:D ale nie w tym rzecz, na jawie jest dużo miejsca ale wolałbym etz z powodu dobrego silnik który jest idealny na mieście, solidnego wykonania, stosunkowo małego spalania, i innych pożytecznych rzeczy:) Co do jawy to solidna rama :) jest to dobre na trase na miasto nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak by sie uparł to by przypioł

 

Przypiąć byś przypiął, ale jak z wygodą jazdy gdy coś ci sterczy na wysokości klaty?? Piszesz o dobrym silniku. Co w nim jest lepszego od silnika Jawy? Która cecha o tym świadczy. Solidne wykonanie?? A Jawa to jest wykonana niechlujnie i w ogóle "be" ?? Ze spalaniem się zgodze, pali mniejwięcej litr mniej na 100km. Aha, dlaczego solidna rama nie jest dobra do miasta?? Jakoś nie rozumiem argumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ramą to żeś strzelił ! :D jeszcze troche i kolega powie że MZ jest lepsza na miasto od japońców, bo te mają za solidną rame ;)

Misiek ma racje... od zawsze istnieje spór co jest lepsze Jawa vs. MZ :) Odpowiedź brzmi: Kup i sam sie przekonaj! Kłotnia kłótnią, a i tak jesteśmy elitą 2T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary:

długość: Jawa TS350 - 2110mm | MZ ETZ250 - 2160mm

szerokość: Jawa TS350 - 750mm | MZ ETZ250 - 740mm

rozstaw kół: Jawa TS350 - 1335mm | MZ ETZ250 - 1380mm

 

dane pochodzą ze stron:

Jawa - http://gumpal.republika.pl/index_pliki/1.html#3

MZ - http://2takt1.w.interia.pl/mz/dane.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
wymiary:

długość: Jawa TS350 - 2110mm | MZ ETZ250 - 2160mm

szerokość: Jawa TS350 - 750mm | MZ ETZ250 - 740mm

rozstaw kół: Jawa TS350 - 1335mm | MZ ETZ250 - 1380mm

 

dane pochodzą ze stron:

Jawa - http://gumpal.republika.pl/index_pliki/1.html#3

MZ -http://2takt1.w.interia.pl/mz/dane.gif

Ja mówiłem o Etz 251 a nie o 250. 251 ma ramę taką jak 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tu już jest różnica w długości:

 

długość: Jawa TS350 - 2110mm | MZ ETZ150/251 - 1970mm

szerokość: Jawa TS350 - 750mm | MZ ETZ150/251 - 900mm

rozstaw kół: Jawa TS350 - 1335mm | MZ ETZ150/251 - nieustaliłem, może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość: Jawa TS350 - 2110mm | MZ ETZ150/251 - 1970mm

Faktycznie - 14 cm roznicy czyni z niej sprzet IDEALNY na miasto :lol: guzik_Darek wez juz sie nie wypowiadaj bo jak narazie to sie tylko osmieszasz.

 

ETZ lepsza do miasta bo krutsza rama i jest ona zwrotniejsza.

Zeby to stwierdzic bys musial i tym i tym po miescie jezdzic (nie przechac sie a jezdzic !) a mam wrazenie, ze wszystkie informacje czerpiesz od "kolegow". Jesli chcesz wiedziec jezdzilem po miescie i tym i tym (etz przez tydzien zanim poskladalem swojego sprzeta) i bardziej odpowiada mi jawa ! (cz) a to z tej prostej przyczyny, ze na miescie nie stawiam na te 14 cm tylko na elastycznosc silnika ktorej mz poprostu nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...