Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guzik_Darek
guzik_Darek wez juz sie nie wypowiadaj bo jak narazie to sie tylko osmieszasz.

Co ty nie powiesz. A ty "Mam 25 koni i nikt mnie nie dogoni... ". Jakby co to masz 24 KM (niecałe). Z jazdy Jawą to więcej od kolgi (ale też jeździłem) a MZ z doświadczenia. A po co ci elastyczność w mieście jak jeździsz pomiędzy samochodami i wąskimi uliczkami :evil: ??. Elastyczność i gabaryty Jawy mówią że jest ona bardziej motorem turystycznym.

 

[ Dopisane: 23-07-2005' date=' 20:38[/i'] ]

I jeszcze jedno. Każdy chwali to co ma. Ty masz Jawe dlatego jej bronisz i mówisz że ją wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci elastyczność w mieście

choćby po to żeby nie wachlowac dzwignią zmiany biegów.

 

 

Co ty nie powiesz. A ty "Mam 25 koni i nikt mnie nie dogoni... ". Jakby co to masz 24 KM (niecałe).

Zaczepić konia za ogon to paszczą kłapie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
Zaczepić konia za ogon to paszczą kłapie

Właśnie bo mnie zaczepia. Ale wyciągam do niego rękę na zgode. Nie chcę się z nim kłucić. I piszmy dalej o Jawie i MZ. A nie kłóćmy się. :)

 

[ Dopisane: 23-07-2005' date=' 20:47[/i'] ]

A jak z jazdą na jednym kole na orginalnej Jawie ?? Nigdy jeszcze nią na jednym nie jechałm i jestem ciekawy. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty nie powiesz. A ty "Mam 25 koni i nikt mnie nie dogoni... ".

Tos mi pojechal :lol: A nie wpadles na to' date=' ze to ma sie rymowac ?

 

Jakby co to masz 24 KM (niecałe).

Byles? Widziales? Sprawidziles? Jak nie to nie gadaj bo znowu sie osmieszasz :mrgreen: :evil: (mowa oczywiscie o konkretnym egzemplarzu)

 

A po co ci elastyczność w mieście jak jeździsz pomiędzy samochodami i wąskimi uliczkami ??.

To jednak widze' date=' ze albo nie widziales miasta albo po nim nie jezdziles :)

 

gabaryty Jawy mówią że jest ona bardziej motorem turystycznym

No te 14 cm to faktycznie ja stawia w klasie turystykow typu GL :lol:

 

Ty masz Jawe

 

Tyle wiesz ile zjesz :mrgreen:

 

Ty masz Jawe dlatego jej bronisz i mówisz że ją wolisz.

Bronil bym rowniez MZ gdyby ktos powtarzal totalne bzdury zaslyszane gdzies tam kiedys od kogos kto jezdzi stara rozpadowa.

 

Właśnie bo mnie zaczepia

Raczej udziela przyjacielskiej porady....

 

Nie chcę się z nim kłucić

A kto sie kluci ? Popprostu stwierdzilem' date=' ze gadasz pierdoly. Kontakt z jawa z tego co sam mowisz miales prawie zerowy, o jezdzie po miescie nie wspomne wiec czemu tak zaciekle bronisz tego czego wiedziec nie mozesz ? Rozumiem gdybys mowil o etz (nie wiem jaka masz dokladnie) bo takawa (z tego co mowisz) posiadasz, jezdzisz i znasz jej osiagi/spalanie itp, ale nie rozumiem czemu mowisz o jawie ?

 

 

A jak z jazdą na jednym kole na orginalnej Jawie ??

 

Poszukaj w google strony niejakiego "Krzyska Dr. Mentosa". Koles wypowiedziami prezentuje poziom raczej denny ale to co wyczynia na jawie to ludzkie pojecie przechodzi.

Jest tez z tego co pamietam na bikepics.

 

 

PS: sorka za literowki ale jestem padniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jawa twin sport 350 Sama nazwa mówi że owy motocykl na tamte czasy był motocyklem sportowym spójrz no sylwetke

i była jawa 350 przypominająca twin sporta nie miała rur do góry, troche niżej dupa,inny bak i nie wiem czy ten sam silnik

2. M16 posiada Cezet 350

3. Elastycznośc silnika przydaje się najwiecej w mieście bo w tedy często manewrujesz manetką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Elastycznośc silnika przydaje się najwiecej w mieście bo w tedy często manewrujesz manetką

Nareszcie ktos gada jak czlowiek :mrgreen:

Przeciez na trasie wbijasz najwyzszy bieg i Cie elestycznosc rypie :evil:

 

nie wiem czy ten sam silnik

Tak - byl jeszcze LUX 350 ale to byl silnik od CZ

 

A wracajac do katowania jawy w rozny sposob to zobaczcie tu

http://www.bikepics.com/members/mentos/92jawa350/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
A wracajac do katowania jawy w rozny sposob to zobaczcie tu http://www.bikepics.com/members/mentos/92jawa350/

Nawet nie wiedziałęm że tyle można zdziałać na Jawie :evil:

To zdementujcie jeszcze tą plotke: Podobno w Jawach szybko idzie sprzęgło i skrzyni. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Ale wy macie Jawy to powiedzcie czy to prawda. Gdyby nie to że słyszałem że Jawa jest usterkowa i dużo pali to pewnie bym ją kupił zamiast MZ. Ale nie wierze żeby te "plotki" nie były do końca prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Jawach szybko idzie sprzęgło skrzyni

Domyslam sie' date=' ze chodzi o kosz i wodziki w TSce. Dementowac raczej tego nie moge bo jak juz ktos zauwazyl mam CZ a nie jawe i u mnie ten problem nie wystepuje :evil:

 

Gdyby nie to że słyszałem że Jawa jest usterkowa i dużo pali to pewnie bym ją kupił zamiast MZ. Ale nie wierze żeby te "plotki" nie były do końca prawdą.

 

Powiem tak:

W kazdej plotce jest troche prawdy. W tej terz. Chodzi o to, ze w jawie musisz miec wszystko dopiete na ostatni guzik. Zaplon ustawiony bardzo dokladnie (a nie jest to takie proste jak w mz), gaznik itd. Poprostu jawa wymaga znacznie wiecej uwagi na poczatku i nie przebacza tego jesli ktos zaniedba jej serwisowanie. W tedy faktycznie robi sie awaryjna i duzo pali. Natomiast jesli ktos zaraz po zakupie doprowadzi wszystko do stanu w jakim powinno byc i bedzie to regularnie kontrolowal to spalanie bedzie na takim poziomie jak pisalem a i awaryjnosc prawie zerowa.

MZ natomiast duzo z tych bledow wybacza zapominalskiemu wlascicielowi.

Ot i cala tajemnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawa ma troche błędów w silniku źle dobrana skrzynia, mało kanalików smarujących, padające sprzęgło, wadliwy i trudny do ustawinia zapłon, wiecznie tłukący sie wał. Ogulnie silnik etz 250 teżnie jest doskonały ale jest lepszy !! tak samo silnik cz 350 jest lepszy od jawy ts !!

 

 

zaraz zaczna do mnie strzelac użytkownicy jaw !!

 

jawa ma niezła rame ale według mnie każda mz prowadzi się lepiej i jest zwrotniesza:) 5 biegowa skrzynia pomaga.

 

 

nie mówie ze jawa jest zła bo na trasie jest świetna :evil: ma więcej miejsca niż etz 250, ale wyposarzenie jawy jest o klase niższe od mz !! bęben z przodu w takim ciężkim motocyklu to dobre było ale w latach 70 :/ w jawie przeszkadza też olbrzymi skok dźwigni biegów!! teraz spujżcie na wydechy w swoich jawach wiecie dlaczego znich kapie paliwo :> odpowiem na szybko źle wypalają :/ winą są najprawdopodobniej wydechy !!

 

 

 

Oczywiście i mz bez win nie pozostaje 3-bieg 10- wodzik, przekrzywiajacy się silnik, jak dlamnie brakuje dołu :/ w 251 stanowczo mało miejsca dla 2 osoby:/

 

mam nadzieje ze tymrazem wszystko dobrze zrozumoiecie :) już więcej niebęde się wypowiadał na tema mz i jawy bo to bezsensu :/ jedni niezauważają błędów mz drudzy błędów jawy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz spujżcie na wydechy w swoich jawach wiecie dlaczego znich kapie paliwo :>

Mi nie kapie żadne paliwo :evil:

 

wadliwy i trudny do ustawinia zapłon

Ustawienie mechanicznego zapłonu zajmowało mi około 3-4minuty. Jeśli dojdzie się do wprawy' date=' to można nawet szybciej.

 

wiecznie tłukący sie wał.

Oczywiście, jeśli robisz remont metodami "młotek i śrubokręt"

 

5 biegowa skrzynia pomaga.

5 bieg to typowy nadbieg.

 

 

 

Poprostu jawa wymaga znacznie wiecej uwagi na poczatku i nie przebacza tego jesli ktos zaniedba jej serwisowanie. W tedy faktycznie robi sie awaryjna i duzo pali. Natomiast jesli ktos zaraz po zakupie doprowadzi wszystko do stanu w jakim powinno byc i bedzie to regularnie kontrolowal to spalanie bedzie na takim poziomie jak pisalem a i awaryjnosc prawie zerowa.

ZGADZAM SIĘ W 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi się że chyba Jawy 350 też były z tarczą w późniejszych latach.

 

tak, Jawa TS350 typ 639. różniła się właśnie hamulcem tarczowym, troche innym wydechem, oraz małą owiewką na lampe. Pompka hamulcowa Jawy była lepsza (bardziej skuteczna) od MZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamiętam (gdzieś coś przeczytałem :D ) to jawa wypuściła wersje z tarczówką na swój rynek a nie na import. Mz natomiast postąpiła na odwrót :evil: Jeśli się myle to uznajmy że tej wypowiedzi nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
Z tego co dobrze pamiętam (gdzieś coś przeczytałem ) to jawa wypuściła wersje z tarczówką na swój rynek a nie na import. Mz natomiast postąpiła na odwrót Jeśli się myle to uznajmy że tej wypowiedzi nie było

 

Na niemieckich aukcjach jest wiele MZ z tarczą z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamiętam (gdzieś coś przeczytałem ) to jawa wypuściła wersje z tarczówką na swój rynek a nie na import

a mi się zawsze wydawało że ostatnie egzemplarze tsek miały tarcze dlatego jest ich tak mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...