Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

guzik Darek jak byś umiał czytać i miał troche rozumu, to byś zauważył że te 12 litrów, to pisaliśmy dla jaj. A jak miałeś porównanie z tylko jedną jawą to nie pisz mądrości jak nie znasz tematu, bo tylko się ośmieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek

4,5 to ci Jawa w trasie może spali jak licznik pokazuje że jedziesz ekonomicznie. A jak ktoś jeździ bardziej w mieście albo po prostu chce sobie zaszaleć to 7l. bez problemu.

 

[ Dopisane: 21-07-2005, 09:41 ]

Ja może tylko na jednej Jawie jechałem. Ale pokazałem mojemu kumplowi to forum i jak zobaczył te 4 l. to się uśmiał. A może to on ma taki motor ?? co. :twisted:

 

[ Dopisane: 21-07-2005, 09:44 ]

Pozatym mieliśmy już nie gadać o spalaniu Jawy. Pogadajmy o innych rzeczach. Jak osiągi wygoda itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwe się, bo wkoncu mam jawę i jestem jej zwolennikiem

 

kontakt z MZ miałem, i to co mi się baaaardzo w niej nie podoba to "dzyn dzyn" wydobywające się z tłumika. Jawa z 2 garami brzmi już duuuużo lepiej.

WYgoda?? Jawa ma bardzo wygodną kanape, i w ogóle wygodną pozycje jak na mój wzrost (190cm). Siedziałem na MZ, i nie było tak komfortowo :)

Co do osiągów to porównania nie mam, jednak mi w zupełności wystarcza odejście spod swiateł, spora elastyczność (na trasie 4 bieg jest idealny, można jechać na nim już od 60-70). V-max... nie chce się wypowiadać, mój niedotarty silnik nie pozwala jeszcze na takie testy ;) wadą standardowej jawy jest przedni hamulec, ale u siebie mam już tarcze (i chwała za to, bo gdyby nie to miałbym rowerzyste na sumieniu).

 

generalnie Jawa to już taki "kawałek motocykla", wygląda bardziej masywnie przy niewielkiej różnicy w masie (jawa waży wg książki 152kg)

Mz poprostu nie wygląda już tak fajnie. ale to już mój gust :D

 

pozatym za jawą jest jeden głos "za": KASA... egzemplaż w dobrym stanie można znaleść już za jakieś 1000zł, a MZ ETZ 251 za taką kase będzie w większości przypadków materiałem na remont.

 

ps. w porównaniach mówiłem o jawie TS350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W zyciu juz jezdziłem jawą i Mz ale jak juz To Emzet ładnie ujoł Jawa to jest juz "Kawałek Motocykla" a to spalanie typu 7l na 100km to nie jest zasługa jazdy tylko mechaników dobra jaweczka nie powina spalic powyżej 5-6l mieszanym stylem jazdy co do MZ ma taki smieszny odgłos bo jak jawa jedzie to wiadomo że to jawa a Mz takie ala simson:P

Osiagi powinny byc zblizone Przyspieszenie 0-100 cos koło 8-9 s Dla jawy i Mz V max Mz 130 Jawa 145 a wygląd i wygoda to juz kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
co do MZ ma taki smieszny odgłos bo jak jawa jedzie to wiadomo że to jawa a Mz takie ala simson:P

Może nie ala Simson ale faktycznie Jawa brzmi lepiej. Przyśpieszenie to do ok 60 Mz jest lepsza później jak Jawa się rozbuja to idzie jak "torpeda" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie i ja sie wypowiem ;) Mój kumpel ma Mz150 w stanie idealnym (Denver z forum MZ-kto zna ten wie) ja natomiast mam Jawke TS350 w stanie idealnym (z modułem Prametti,jeszcze na dotarciu). Sprawa wygląda tak:

 

Spalanie:

-jazda solo (Mz pali mniej-nie pamietam ile dokładnie, moja jawka pali do 5,5l a czasem lubie sobie "przekręcić" (bez przesady oczywiście bo niedawno miałem kapitalke). Jeśli ktoś nie wierzy w te 5literków to może czas żeby odwiedził mojego kumpla bo to on mi regulował gaźnik.

-jazda z pasażerem (Tutaj poziom spalania obu motocykli zbliża sie do siebie, ale mimo wszystko jawka pali troche więcej). Oczywiście trudno tak jednozacznie stwierdzić o ile więcej pali jawka bo Mz150 i jawka mają różne prędkości przelotowe.

 

Przyśpieszenie:

-jeszcze raz przypomne że kumpel ma mz150. Tak więc swoje spostrzeżenia wygłosił posiadacz MZ "Jawka na 1 biegu z pasażerem ma lepszego kopa niż jego Mz na 2 biegu jadąc solo". Niestety nie znam żadnego posiadacza Mz250 żeby móc porównać przyśpieszenie z tym modelem (poza tym unikam na docieraniu takich atrakcji).

 

V-max:

-tutaj nie musze chyba mówić który z motocykli jest górą.

 

Wygoda:

-jechałem z kumplem dalej Mz (50 km w jedną stronę) i powiem że przy wzroście 180 cm czułem lekki dyskomfort (bół w krzyżu). Kolega natomiast przy wzroście 170 cm nie narzekał.

-dalsza jazda jawką to oczywiście większy komfort dla mnie i pasażera bez względu na jego wzrost

-jazde MZ po mieście... MZ lekka, zwrotna, ogólnie przyjemne doznania :)

-jeśli chodzi o Jawke... nie narzekam ;) w zasadzie to nie wiem dlaczego MZ wychodzi tutaj na wielki + :D może dlatego że posiada hamulec tarczowy? ja takowy posiadam z MZ ;)

 

Brzmienie:

-hmm osobiście bardziej podobają mi się dźwięki wydawane przez Jawke

 

Wygląd:

-co kto lubi, ale porównując oba motocykle to MZ wydaje sie malutka w porównaniu do jawki -tak powiedział właściciel i miłośnik MZ :D

 

PS. Osobiście kocham i Jawke i MZ :D dlaczego? lubie maszyny z czasów PRLu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek

Czyli Jawa pali tyle co ETz 251 ?? To może wymienie moto :? Wolałem ETZ bo podobno miała lepszą przyśpieche(do 60)mniejsze spalanie mniejszą awaryjność i była do wszystkiego a pozatym jest ładniejsza (moim zdaniem). Czy to wszystko nieprawda. Moim zdaniem to są fakty które zaczynają mi się potwierdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko nieprawda

 

Prawda prawda Lecz Jawa słynie z tego żę najpierw trzeba w nią włozyc troche pracy i serca :) a ona ci się odwdzięczy bezawaryjnością i małym spalaniem w które tak niewierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko nieprawda

 

Prawda prawda Lecz Jawa słynie z tego żę najpierw trzeba w nią włozyc troche pracy i serca :) a ona ci się odwdzięczy bezawaryjnością i małym spalaniem w które tak niewierzysz

 

a moja pali 3,5-4 litry na 100km we dwójkę(grunt to dobrze wyregulowany gaźnik). A co do awari to psuje sie jak zacznę przy niej grzebać. serdecznie polecam jawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...