Skocz do zawartości

HUCZENIE po puszczaniu sprzęgła w VFR rc36


bakuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moto to HONDA VFR RC36 750, rocznik 1995.

Zauważyłem niedawno, że po rozgrzaniu silnika, podczas postoju, po puszczeniu sprzęgła zaczyna cos dziwnie huczec. Nie jest to BARDZO glośne, ale mozna uslyszec wyraźną różnice. Po wcisnieciu sprzęgla dzwiek znika. Towazyszy temu równiez dziwne klikotanie. Jakby zawór, ale jak dla mnie to klikotanie jest wiele wolniejsze niz klikotanie zaworu i rowniez znika po wcisnięciu sprzęgla( więc teoretycznie zawor odpada). Nie jestem zarozpaczony, ale troszke mnie to niepokoi. Pytalem mechanika, ale powiedzial zeby sie wogole nie przejmowac, bo tak większosć japońcow ma, nie wiem czy ma racje.

Macie jakies pomysly, bo mam zamiar moto do Anglii przytargac i nie chce żeby mi sie po drodze rozkraczył.

 

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdro i 3mk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk o którym mówisz to zapewne kosz sprzęgłowy. Ciężko nazwać to usterką, poprostu elementy załapały luzu, który nie jest kasowany na niskich obrotach. Czasami pomaga synchronizacja gaźników - nie tyle kasuje ona ten luz (bo co to ma wspólnego), ale równa praca silnika i brak szarpania wału powoduje, że może być ciszej.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dobrze Ci radzi, małe synchro gaźników a resztę pozostawić w spokoju.

Są to normalne luzy montażowe i bez obciążenia silnika słychać stuki ale po włożeniu biegu i rozpoczęciu jazdy kosz jest już pod obciążeniem iluzy się kasują.

Można jezdzić bez obaw.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj najlepiej jakiejs kawki z lat 90-tych :D tam to dopiero masz rewelacyjne doznania akustyczne :D a co do tekstu ze w hondach to normalne to chyba najmniej trafne.. w hondach pracują najcichsze silniki jakie znam.. zadne inne nie chodza tak cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki: jaki język obowiązuje na forum?

a na fali tegoż drugie: "chuczenie" to od wyrazu "chuć"? bo z hukiem jakoś nie bardzo chce mi się wiązać... :D

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj najlepiej jakiejs kawki z lat 90-tych :D tam to dopiero masz rewelacyjne doznania akustyczne :D a co do tekstu ze w hondach to normalne to chyba najmniej trafne.. w hondach pracują najcichsze silniki jakie znam.. zadne inne nie chodza tak cicho...

Ale sprzegla tez wyja :P U mnie tez "huczy" i jest to wedlug mechanikow sprawa normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...