Skocz do zawartości

Wszystko o Suzuki Dr 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie mój post zirytuje starszych użytkowników forum ponieważ od dawna zapowiadam że kupie sobie to to to siamto :buttrock: Teraz jednak mam okazje poniewaz mam w 100% darmowy transport z niemiec i tłumacza przysięgłego za 50zł. Poszukując czegoś tańszego na ebay-u (do 300) euro trafiałem na suzuki dr 125 z roczniki kolo 1990 za tą cene (na chodzie z papierem). Z początku pare osób odpowiadało zwięźle i na temt: "To nie jedzie". Jednak ja zdesperowny zacząłem szukać filmów i opini o tym sprzęcie i naprawde się zdziwiłem. Ściągałem filmy z www.dr125.de i jestem zaskoczony. Chciałbym zaznaczyć że motoru nie kupie pewnie wcześniej niż za rok z racji gotówki i gabarytów. W tym momęcie mam około 160cm wzrostu i ważę 50kg. Sprzęt miałbybyć do lajtowej jazdy po terenie i małych hopek a nie hardcore-u w stylu Travisa Pastrany :flesje: Jakie są wasze opinie na ten temat?? Jaki silnik jakie zawieszenie?? Walcie wszystko nawet jeśli nie jesteście pewni ;)

Ps. Teraz latam na niejeżdżacym simsonie, wierchowinie i Włoskim skuterku z 1971roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mowienie ze DR125 nie jedzie jest bledna opinia ! Sprzecik moim zdnaiem dobry, ladnie chodzi ( niektorzy nie lubia pierdzenia 2T) DR jest 4 T co za tym idzie koszty utrzymania sa mniejsze , mniejsze spalanie, zawieszeniowo nie wiem, ale skoki dosyc dlugie wytzrymuje (tu musialby Ci napisac Wazzabii, bo poki co jego DR nie latalem :buttrock:) Ogolnie za ta cene jezeli moto sprawne to nie ma sie co zastanawiac:P (chyba ze jakis dorzniety albo coos, moze okazac sie zakupem takim ze drugie 300Eur bedziesz musial wlozyc ;/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mowienie ze DR125 nie jedzie jest bledna opinia !

Polemizowałbym na ten temat :roll: Co nie zmienia faktu , że to dobry, trwały i tnani w utrzymaniu motocykl. W terenie jakoś daje sobie rade a dzięki charakterystyce 4T łatwo sie nim jeździ tyle że nie ostro bo do ostrej jazdy to sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze 125ccm w czterosuwie to troszke slaby sprzecik , wiadomo ze bierze go 125, dobra 80 2t ( i nie bez powodu porownywalne sa osiagi 4t 250 i 2t 125- chyba na zawodach maja taka klase) , ale jak porzadnie krecisz to pokazuje pazurki (takie malutkie :buttrock: <joke> ) , swoja droga podoba mi sie duzy moment obr. na prawie kazdym biegu potrafi zamielic tylnym kolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupil jakas 50cc bo to nic nie wazy i na poczatku duzo przyjemniej sie lata. Sam bede sie musial przyzwyczaic do wiekszej masy DT. Pozatym kumpel ma TW no to niby mieli tylnym kolem ale mocy to to nie ma (osiagi porownywalne z TS50 :roll: ). Fakt TW ma szersze opony ale silniki chyba podobne. Tylko ze on sie obchodzi z ta TW jak z prawdziwym fullem takze np. zawory reguluje dosc czesto a na zawodach mu odprysnal kawalek zaworu i niestety nie ukonczyl :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde posiadam DR125 z 89" no nie zdazylo by mi sie ze nie nadazalem nad Yamaszkami DT125, w lesie trudno wyciagnac 100km/h przy zakretach i korzeniach (i zwierzynie-zdazalo sie), jedynie przyspieszenie jest mniejsze no i v-max bo DR buja sie 105km/h (jak narazie tyle lecialem, nie wiem cz pociagnie dalej bo obrotoimerza nie ma)

jesli wazysz te 50kg to bedzie latala lepiej bo wiecej konia przypada na 1kg.

na pierwszy moto w las i na twoj wiek maszyna jest dobra (ja mam 17lat, prawie 65kg i 185cm wzrostu) i nie narzekam ze nie chce jechac do przodu

moze widziales jakiegos lamusa na DRce ktory nie potrafil jezdzic to masz odczucie ze jest to gowno, klient jezdzil na 2T i porownuje go do 4T ze taka pojemnosc a za slaby. (nie mowie tu do kogos z forum, tylko spotkalem sie z takimi opiniami z zasady podaj dalej ze to złom)

radze przejezec wykresy ze stosunkiem mocy do momentu obrotowego

w 2T i 4T

dlatego radze nie porownywac 2T do 4T bo jest to porownywanie jabłka do gruszki, jedno ma swoje zalety i drugie ma swoje zalety

wiem ze ktos kto smiga na 2Taku to bedzie go chwalil

a kto lata na 4Taku to chwali swoje

ja jezdzilem na tym i na tym (DT i DR) i sadze zr jak ktos woli 4T to DR polecam bo 125 4T jest malo, natomiast wieksze enduro to tylko 4T wiec cos musi w tym byc......

jak juz koledzy wspominali przelicznik jest taki

125 2T = 250 4T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie będe kupował narazie 125 2t a mysle że osiągi 4t i 802t są podobne tylko że dr-ka ma fajniejszy zakres obrotów i nie trzeba jej tak żyłować. Może jesscze jakies opinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 80 jedzie z DR 125 łeb w łeb' date=' do 90 km/h. [/quote']

Dobra Dt 80 na pryspieszenie moze nawet wziąśc DR ale to tylko na prostej. W trudnieszym terenie silnik 4T jest o wilele lepszy i Dt nie ma sznas z DR szeczególnie w ajkis błotach i podjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba posłucham sie strzałka najbardziej doświadczonego z nas wszystkich. Nie potrzebuje super prędkości ale dobrej zabawy i średnim terenie i dużej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A strzałku mam jeszcze jedno pytanie:

Czy jest możliwość wykonania czgokolwiek w domu??

Oczywiście nie mówię o zdjęciu gaźnika lub filtra powietrza co i tak jest pewnie trudniejsze :] z racji na cały układ podciśnienowy gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...