Skocz do zawartości

Zestaw kluczy, czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

no to zabiles mi cwieka... pierwsze slysze o takiej firmie. stanley, facom, format, proxon, i podobne mozna uznac za narzedzia firmowe - takimi grzebie na codzien od paru lat i ciezko, b. ciezko je zjechac. ale lopden line?? chyba jestem nie na czasie, albo topex zmienil nazwe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Również nic mi to nie mówi. Chłopakom od nas z serwisu tez nic...

Generalnie pracujemy na sprawdzonych narzedziach: proxon i kingtony. Całkiem bogaty zestaw kingtony kupić można już za 300 zł, a to naprawde sprawdzona marka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Proxxon - profesjonalne narzedzia za rozsądne pieniądze. Podobny zestaw proxxon kupisz mniej wiecej za tą samą kasę.

Jeśli polecić klucze płaski i oczkowe to polska marka Koval - dobre klucze i jak uda ci się go uszkodzić wymieniają bez gadania na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie wyroby jakie są wszyscy wiemy, mają dobry ryż i stuletnie jajka.

Posłuchaj innych mechaników i kup komplet Proxona.

My w warsztacie pracujemy narzędziami JONNSWAY i nie mam do nich zastrzeżeń poza ceną ale one na siebie zarabiają.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze polski importer tych narzędzi, klamoty te pochodzą z Indii:

 

http://www.nedpol.com.pl

 

[...]Obecnie Firma prowadzi sprzedaż hurtową artykułów importowanych we własnym zakresie z Dalekiego Wschodu (Chiny, Tajwan) oraz Indii (pod marką Lopden Line) a także narzędzi i elektronarzędzi wiodących polskich i światowych marek.[...]

 

IMHO poszedł bym za radą przedmówców i zainwestował w być może uboższy, ale sprawdzony komplet narzędzi sprawdzonego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozważeniu słów przedmówców zakupiłem komplecik Proxxona. Zakupu dokonałem w Castoramie, kosztował 438PLN.

Moje spostrzeżenia:

- kupując w sklepie, nie na Allegro, miałem tą dogodność, że: sam mogłem wszystko sprawdzić, ocenić; dostałem 2 letnią gwarancję (z której w razie potrzeby można bezproblemowo skorzystać); wystawiona faktura VAT pozwoli mi obniżyć koszty zakupu; komplecik miałem od ręki co pozwoliło mi od razu go wykorzystać (wymieniłem Ja Bol’owi tarcze hamulcową, dekielek i sobie płyn w sprzęgle :))

- co do samego kompletu to: brat posiada właśnie taki tajwański zestaw już od 2 lat, w ciągłej eksploatacji – zestaw Proxxona jest uboższy i droższy; jakość wykonania jest wg mnie na takim samym poziomie, a co do sprawności i niezawodności to okaże się po kilku latach.

 

Dzięki za opinie. Pozdrawiam.

PS. Jak bym wiedział jak, to bym zamieścił tu zdiątka mojego zestawiku i brata, dla porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a co do sprawności i niezawodności to okaże się po kilku latach.

 

To jednak moze byc szybciej niz myslisz, gdy okaze sie ze `dzieki proxxonom nie zniszczyles jakiej zapieczonej sruby itd :)

 

Dobry wybór. A grzechotki i nasadki firmy KingTony gorąco polecam!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...