Skocz do zawartości

NEEDLE JET HOLDER


Rekomendowane odpowiedzi

OK, zatem pozostaję ze stwierdzeniami "rozpylacz (długie podziurkowane) i dysza rozpylacza (krótkie, w co bezpośrednio wchodzi iglica). Powiem szczerze, polskie nazewnictwo w mechanice (szczególnie motocyklowej) jest jeszcze 5 lat za murzynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem pozostaję ze stwierdzeniami "rozpylacz (długie podziurkowane) i dysza rozpylacza (krótkie, w co bezpośrednio wchodzi iglica). Powiem szczerze, polskie nazewnictwo w mechanice (szczególnie motocyklowej) jest jeszcze 5 lat za murzynami.

 

+ 5 lat ustalamy jak będziemy nazywaź ten malutki element w gaźniku :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już bywa z terminologią. Też dużo tłumaczę art. technicznych z ang. na polski i czasem są problemy. Wtedy najlepszym sposobem jest opisać dany element tak jak zwykle to nazywamy. Oczywiście mam tu na myśli osoby w miarę obeznane z techniką moto, bo niekumaci zwykle określają nieznane części jako "to małe gówienko". :banghead:

Ten "holder" np. w gaźniku japońskim (Keihin) w H-D o którym pisał Pompka to element pomiędzy dyszą główną a rozpylaczem. Ogólnie to iglica wchodzi w stalowy rozpylacz wciśnięty w otwór, wystaje w gardziel gaźnika. Od dołu w komorze wkręca się podłużny element z mosiądzu w który jest wkręcona dysza główna. To jest właśnie ten "holder". Od zawsze byłem święcie przekonany że "rozpylacz" to ten element który wystaje w gardziej gaźnika i w którym pracuje iglica. A ten "holder" wolałbym określić jako "gniazdo" dyszy głównej lub po prostu "mocowanie" dyszy. Tak by było najbliżej bezpośredniego tłumaczenia.

 

No i "holder" nie zawsze ma sens pod nazwą rozpylacz bo są takie co nie mają otworków żadnych. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę upierał przy swoim skoro nawet w sklepach tak to nazywają:

np. http://www.eter-mot.com/default.asp?kat=55992

 

Pozatym google -> rurka emulsyjna i nawet po obrazkach widać że to jest to dziadostwo

 

Kiedy tam nie ma żadnej emulsji. No chyba że podpinasz gaźnik do starego odkurzacza i malujesz ściany w domu, to wtedy lejesz emulsję do gaźnika. :biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno być tak:

jet needle - iglica

needle jet - rozpylacz (element który wystaje do gardzieli i do ktorego wchodzi iglica)

emulsifer tube - rurka emulsyjna (mosiężna rurka z prostopadle nawierconymi otworami)

needle jet holder - rurka mocująca rozpylacz (bez prostopadłych otworów - najczęściej stanowi jeden element wraz z rozpylaczem). Jeżeli rozpylacz stanowi jedność z rurka emulsyjną to już nie jest needle jet holder tylko połączenie rurki emulsyjnej i rozpylacza - nie spotkałem angielskiej nazwy takiego czegoś.

jet holder - rurka lub inaczej wyglądający element między dyszą a korpusem gaźnika (patrz j. w.)

jet housing - mocowanie (lub korpus) zespołu dysz (występuje np. w Diversion 600)

 

Problemy biorą się stad, że sami anglicy, amerykanie i japończycy nie wiedzą jak sie co nazywa, np. rurke emulsyjna bardzo często nazywają "holder". A róznica między holder (rurka mocująca dysze) a emulsifer tube (rurka emulsyjna) jest ogromna, zarówno w funkcji jaką spełnia jak i w wygladzie.

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...