Skocz do zawartości

kierunek opony a bieznik


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Nie, zebym uwazal, ze firma popelnila blad, ale sie cholernie zdziwilem, patrzac na kierunkowosc oponki, ktora wlaznie nabylem...

 

Cos mi tu nie pasuje.

lacz.jpg

Wg. tego wychodzi, ze cala woda spod kola, bedzie sie zbiegala do centralnego rowka w biezniku??

 

Ja bym zalozyl ta opone tak, zeby krecila sie w przeciwna strone niz pokazuje strzalka - wtedy woda uciekalaby rowkami na zewnatrz...

A moze zle rozumiem strzalke?

Bo ja teraz juz nic nie wiem...

 

Moze ktos mnie oswiecic w ktora strone ma sie to krecic? Bo porownujac obecna moja opone w moto z ta nowa, to tez wychodzi, ze strzalka jest odwrotnie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... dziwna sprawa. Strzałkę rozumiesz jak najbardziej prawidłowo - mi też coś ona nie pasuje z kierunkiem.

Jakiej firmy to opona ? Może masz gdzie porównać inne opony (ten sam model albo inne) tego samego producenta ? Jeśli tak to zobacz jak tam pokazują strzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Jest to Heidenau. Kupilem wczoraj z firmy www.motorad.pl .

Mam tez tylna z tej firmy i tam strzalka jest tez "nieprawidlowo".

 

Przegladalem wszystkie zdjecia motocykli jakie mam na dysku i wszedzie opony o podobnym ksztalcie bieznika sa zalozone na odwrot niz strzalka na tych oponach...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Jest to Heidenau i w tych oponach to standard niestety że strzałka raz jest tak a raz tak.

 

Czyli mam zakladac opone jak podpowiada rozsadek, czy wg strzalki ;)?

Naprawde ta firma nanosi te strzalki jak jej sie podoba??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

co prawda z doświadczenia wiem że to jak założysz tę opone niema żadnego wpływu na jazdę ;):D:D:D:D

 

No, chyba nie sadze ;).

Na suchym ok, ale na mokrym?

Nie dziwie sie, ze Heidenauy ludzie sklinaja, ze sa sliskie na mokrym, jak firmie sie myli kierunkowosc opon. Toz od razu woda zamiast uciekac spod opony, bedzie sie pod nia kumulowac - i jak tu mowic o przyczepnosci?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wyczytałem, że zakładanie Dunlopów, 208 bodajże, z odwróconym bierznikiem, czyli ogólnie w "złą" stronę, znacznie poprawia przyczepność tych opon. jak jest w rzeczywistości - nie wiem.

więc może strzałka jest w dobrą stronę ;) może poszli tym tropem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w swojej suzi mam chyba taką samą oponkę i założoną według strzałki ;)

 

oponka

 

ktoś mi się kiedys pytal czy nie mam przypadkiem jej źle założonej, więc idąc za ciosem spytalam się w serwisie, ale tam powiedzili, że jest założone dobrze... więc sama już nie wiem...

 

Pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio miałem w 9ce założone D208 i przednia tam jest właśnie (wg. Was) "na odwrót". tak strzałka kazała i tak jeździłem. na mokrym nic się nie ślizgało (a raczej nic z przodu - bo tyłowi się zdarzało - a ułożenie bieżnika było nazwijmy to "tradycyjne").

może bieżnik w oponie to nie taka prosta sprawa, że się "na oko" kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w metzelerach też jest jakby troszkę nielogicznie tzn "jodełka" w drugą stronę

mam założone wg kierunku oznaczonego przez producenta (troszkę śmiesznie to wygląda)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

mam taką oponkę' date=' przy czym u mnie strzałka na oponie (ta z formowania) oraz ta malowana na biezniku wskazywały przeciwne kierunki,

 

u mnie strzałka jest skierowana w drugą stronę[/quote']

 

Masz dokladnie ta sama oponke? Tej firmy? Heidenau Wings 110/70/17 K63?

Bo jak znajde lacza takiego samego ze strzalka w druga strone, to montuje po swojemu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam przednią oponę zalozoną tak jak Zbychu pokazuje.z kolei w Borkach dziewczyna na CB 500 tez miala opone Heidenau i ku mojemu zdziwieniu jodełke miała w drugą stronę...... opony byly identyczne tylko jedną litera (czy tez cyfra ) w oznaczeniu się różniły ( oczywiście zewnętrznie opony byly podobne ). Też mnie to nurtuje jak to działa i nie powiem jak jest mokro mam pewne obawy. Powiem tak jak jedziesz (stałą prędkością lub przyśpieszasz ) możesz być spokojny , co do hamowania to już zależy ile jest wody na jezdi.

 

ps. na drugiem zdjęciu Sql'a te dzieciaki jak sie gapią na tego kolesia przy motocyklu ;), co on kosmita ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma na przodzie guma AVON i tez jest odwrotny bieznik, ale pytal sie w kilku zródlach i zawsze mowili, ze ma byc zgodnie ze strzalką.

a zle załozona opona bedzie sie duzo szybciej scierała :!:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...