Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Jak możecie to wymieńcie mi wszystkie przyczyny braku iskry w dt (Czasami się pojawia,ale żadko).

 

Witaj,

więc może to być (tradycyjnie) cewka zapłnowa, modół zapłonowy, fajka, przewód zapłonowy. Ale jeżeli mówisz, że iskra raz jest raz nie ma to może padł modół. Spotkałem się również z takim przypadkiem (w Simsonie) że koło magnesowe (magneto) było zabrudzone i nie dawało impulsu czy cuś. Spróbuj przeczyścić je papierkiem ściernym. A z brakiem iskry to już poważny problem. Może udaj się do jakiegoś elektryka, pomierzy jakies opory, napięcie itp. chyba że sie nie zna....

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat jest przy głowicy wąż od chłodnicy do niego idzie ten górny wąż

właśnie o to chodzi że w moim silniku górny wąż wchodzi bezpośrednio w głowice i nie ma miejsca nigdzie na termostat

Edytowane przez krzyniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zaworu wydechowego ( DTR 125 `97 )

Jak go wyjąć ? :icon_rolleyes: wziąć młotek i wybić po prostu ( jeszcze tylko w którą stronę ? ) czy coś jeszcze tam trzeba zrobić odkręcić czy cuś... Boje się wybijać tak ' na pale ' tłuc, żeby cylindra nie rozwalić

Edytowane przez Baklazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi że w moim silniku górny wąż wchodzi bezpośrednio w głowice i nie ma miejsca nigdzie na termostat

 

U mnie to tak wyglada a ten czujnik temperatury to ta śruba po lewej co widac ze kabel sie urawal

zdjecie

 

I czy można kupić sama taka kostke łączące linki od gazu i dozownika?? Bo jak widać na zdjeciu nie mam czegos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące zaworu wydechowego ( DTR 125 `97 )

Jak go wyjąć ? :crossy: wziąć młotek i wybić po prostu ( jeszcze tylko w którą stronę ? ) czy coś jeszcze tam trzeba zrobić odkręcić czy cuś... Boje się wybijać tak ' na pale ' tłuc, żeby cylindra nie rozwalić

Ponawiam pytanie, pls.. zalezy mi na czasie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urban hehe nie bron tak warsztatow ojciec jest mechanikiem;) heh fajna praca ja wybieram sie na mechanika

 

krzyniu jest to wina wyrobionej tulejki przenosi ona z kopki na wal

 

 

 

 

 

Mam pytanie jakiej firmy kupic lozyska do przedniego kola Polskie czy skf? poniewz przednie kolo dostalo takie luzy ze masakra lozyska juz wyciagnolem wiem maja byc zamkniete ale jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urban hehe nie bron tak warsztatow ojciec jest mechanikiem;) heh fajna praca ja wybieram sie na mechanika

 

krzyniu jest to wina wyrobionej tulejki przenosi ona z kopki na wal

Mam pytanie jakiej firmy kupic lozyska do przedniego kola Polskie czy skf? poniewz przednie kolo dostalo takie luzy ze masakra lozyska juz wyciagnolem wiem maja byc zamkniete ale jakiej firmy

 

 

SKF robi łożyska w Polsce - mają jedną czy dwie fabryki kupione - na pewno nie ma sensu kupować oryginałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...