Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

chcicąłbym kupić fajne endurko i wszyscy doradzają dt ale:

 

1.moim zdaniem jest troche ciężka i moje pytanie czy da się ją jakoś odciążyć?? żeyby jeździć coś na wzór tego

Co w niej jest takiego ciężkiego?

 

2. czy da się ją trohe przerobić żeby taka

 

http://www.bikepics.com/pictures/319606/

 

wyglądała mniej więcej tak:

 

http://moto.allegro.pl/item191251312_yamah...rn_1999_r_.html.

 

tu chodzi dokłądnie o założenie tylniego błotnika ( w tylnych, świateł i kierunków) , bocznych owiewek tył i przedniej owiewki z lampą!

 

 

czy pasowyały by takie plastiki od 125r?? ile by to mogło kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

Panowie pilnie poszukuję wymiarów łożysk tylnego koła w DT125. Moja jest z 2002 ale myślę, że wymiary się przez te wszystkie lata nie zmieniły. Nie piszczcie bym sobie wyjął stare i sprawdził oznaczenia bo moto nie stoi w wawce. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniłem do serwisu i gościu powiedział mi ze moja dt była robiona od 1987 do 1990r. a ja mam dt 80 lc2 53v z 95r... wiecie o co chodzi?? pytałem o iglice...55zł...

moglibyście podac mi jej wymiary do tego moto...bo za 50zł to na allegro moge kupic cały gaźnik....a moze ma ktoś taką zbędną...?? z góry dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. CO do przerobiania DT 80 LC/2 na wygląd DT125R to może być pewien problem bo są inne mocowania ale jak sie uprze to się da. Tylko zastanów się po co kupować Dtke 80, dokupywać do niej części za niewiadomo jakie kwoty(mało nie będzie) jak możesz kupić DT125 i będzie ok.. Ja Swoją kupiłem za 3700 i jestem zadowolony. Mam takie pytanie do was. Czy ślimak licznika od Yamahy TDR125 lub DT80LC/2 będzie pasował do DT125R?? A może ktoś ma taki ślimak bo DTki??

Edytowane przez qciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stowa86ajlepszy tłok to byłby jakiś Vertex albo Prox ale DT 80 nigdzie takich nie można znaleźć.

Co do odblokowywania dyfuzora to musisz go przeciąć cieniutką tarczą na fabrycznych spawach i wywalić wszystko ze środka.

Jak najlepiej przerobić na 110ccm? Najlepiej to kupić taki cylinder i go założyć, lecz to nie tak prosta sprawa, żeby założyć cylinder i palić odrazu gume z cholera wie jakiego biegu. Trzeba dopasować inne części(większy gaźnik itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kilka dni temu kupilem TDR 125. Przeczytalem wiekszosc postow na forum i doszlem do wniosku ze nie jest zablokowana, kreci do 12 tys (moze dlatego ze to wersja na italie) motorek jest chyba orginalny nic nie bylo wybebeszane żaden dyfuzor nic nie bylo przerabiane. Mam jednak problem normalnie idzie do5tys potem dlawi sie krztusi i dopiero przy 7000 obrotow ciagnie super. Wyczyscilem gaznik, wymienilem swiece, urwalem gume w airboxie. I nic dalej to samo.... Gaznik regulowalem juz na 1000 sposobow i ciagle ta dzióra w obrotach... I jeszcze jedno.. na 5 biegu idzie do 120km/h jak wrzuce 6 to slabnie bu bu bu i 70Poradźcie cos!!! HELP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie wczoraj popsułem moje dt.... nie ma kompresji a jak juz odpali na popych to w silnik bardzo słychać, są to chyba pierścienie....przejechane ma okolo 20 tys....ostatnio grzebalem coś w gażniku <drobna regulacja>iii przesatwiłem ten zawór wydechu(troszke przesatwiłem te linki co biegną od silniczka) czy to może być przyczyna tej usterki??????? jaka moze być przyczyna????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...