Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

siemanko!!! ;) Przeszukałem całe to forum i nic nie znalazłem na temat tulejki od kopki :D i mam takie pytanko do tych którzy to juz robili: Z czego dopasowywaliscie tulejke do tej zebatki pomiedzy wałkiem kopki a koszem sprzegłowym?? Poniewaz ta zebatka chodzi jak ta stara k**** i chyba troszke wyrobiło mi oske/wałek na której ona sie znajduje. :evil:

Pomózcie!!! :icon_evil:

No musisz to zrobić bo jesli bedzie miała duży luz to wkońcu sie wałek oberwie,widziałem przy silniku kumpla jak chodzi to coś zablokowało i sie wałek urwał bo trybik miał spory luz i nie wszedł na zeby tego od kosza sprzegłowego i pękł.A co do tulejki to nie wiem gdzie to można kupić,ja to sam sobie dorabiam z odpowiedniego materiału na tokarce, ale musisz popatrzeć po sklepach,rozmiar moze być mniejszy to ją mozesz rozwiercić rozwiertakiem, :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolega prosił, abym zapytał więc pytam :D :

Co mogło się stać. Pod koniec wakacji popękały mi pierścienie w DT 80 lc2(91 rok) uszczerbały tłoka i porysowały cylinder. Tydzien temu znajomy mechanik zrobił mi remont(dał cylinder do szlifu + zmienił tłoka i pierścienie + płyny itp). Pojeździłem kilka dni. NIe przekraczałem 5tys obrotów. Jeździłem na poczatku na oleju Sthil do pił(mieszanka robiona recznie 1:40(docieranie), bo odpiąłem dozownik), a kolejne dni na zwykłym miksolu. W sobote, gdy wracalem do domu coś strzelilo i zgasł. Do dzis nie odpalił. Iskra jest, tłok rusza się bez oporów. Pierśceni niby nie slychac. Co to moze byc ??

 

 

___________________________________________________________

Chcesz zarobić trochę kasy ??? Koniecznie wejdź! Sprawdzone! >>KLIKNIJ<<

Edytowane przez RazieL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja po lamętuję kupilem cylek 65ccm masyzna śmiga pieknie rozpedza sie dość dobrze ale tak koło 60 czuje że cos jakby tarczówka z przodu hamowała jak pcham na luzie nic nie hamuje czy mozliwe ze mi sie zapowietrzył ?? ?? i jak to sie odpowietrza ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolega prosił, abym zapytał więc pytam j.gif :

Co mogło się stać. Pod koniec wakacji popękały mi pierścienie w DT 80 lc2(91 rok) uszczerbały tłoka i porysowały cylinder. Tydzien temu znajomy mechanik zrobił mi remont(dał cylinder do szlifu + zmienił tłoka i pierścienie + płyny itp). Pojeździłem kilka dni. NIe przekraczałem 5tys obrotów. Jeździłem na poczatku na oleju Sthil do pił(mieszanka robiona recznie 1:40(docieranie), bo odpiąłem dozownik), a kolejne dni na zwykłym miksolu. W sobote, gdy wracalem do domu coś strzelilo i zgasł. Do dzis nie odpalił. Iskra jest, tłok rusza się bez oporów. Pierśceni niby nie slychac. Co to moze byc ??

Ostatnie kilka zdan moze swiadczyc o peknieciu pierscionkow i dlatego ich nie slychac :) Jaki ten tlok tam zalozyl?? Moze ten za grosze tajwanski czy jakis... W nich czesto padaja pierscionki. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja po lamętuję kupilem cylek 65ccm masyzna śmiga pieknie rozpedza sie dość dobrze ale tak koło 60 czuje że cos jakby tarczówka z przodu hamowała jak pcham na luzie nic nie hamuje czy mozliwe ze mi sie zapowietrzył ?? ?? i jak to sie odpowietrza ?? ??

 

A pochwal sie od kogo go masz :lalag:

Bo chce miec raczej dobra opinie :rolleyes:

Mozliwe ze sie zapowietrzyl, chociaz czasem mam wrazenie ze cos hamuje... moze to tylko sie wydaje.

Albo po zalozeniu cylindra, zle ustawiony gaznik, i jak dasz duzo gazu to go przydlawia... ja teraz tak mam ....

GLupie, ale to moze byc to.

Pozdrawiam serdecznie, i zycze dlugiej jazdy na tym cylinderku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja po lamętuję kupilem cylek 65ccm masyzna śmiga pieknie rozpedza sie dość dobrze ale tak koło 60 czuje że cos jakby tarczówka z przodu hamowała jak pcham na luzie nic nie hamuje czy mozliwe ze mi sie zapowietrzył ?? ?? i jak to sie odpowietrza ?? ??

 

A pochwal sie od kogo go masz :lalag:

Bo chce miec raczej dobra opinie :rolleyes:

Mozliwe ze sie zapowietrzyl, chociaz czasem mam wrazenie ze cos hamuje... moze to tylko sie wydaje.

Albo po zalozeniu cylindra, zle ustawiony gaznik, i jak dasz duzo gazu to go przydlawia... ja teraz tak mam ....

GLupie, ale to moze byc to.

Pozdrawiam serdecznie, i zycze dlugiej jazdy na tym cylinderku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam,

Poszukuje oslony silnika od DT takiej aluminiowej plyt. Jezeli ktos taka ma na sprzedaz to niech mi napisze na PW.

Poz Tomek

 

Ja też bym chciał taką kupić, i czy z plastiku można by było jak co taki zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. mam pytanie juz poraz kolejny bo zalezy mi na czasie a tamtych juz nikt nie czytta. Czy ma ktos albo widizal tlumik do dt 125 na lewa strone do przedania?

 

 

Chłopaku, weź się wyluzuj, widocznie nikt nie ma takiego wydechu. Czytając Twoje posty nie da się niezauważyć że szukasz takiego tłumika, a widze że już 3 posty takie same napisałeś na dwóch stronach tematu...

 

:cool: :crossy: ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raziel co do twojego posta o remoncie tej DT i o docieraniu, to wydaje mi się że Do Yamahy nie leje się Mixola tylko olej syntetyczny, mixol to można wlać do motorynki, wydaje mi się że może to być wina oleju, który nie zapewniał odpowiedniego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaku, weź się wyluzuj, widocznie nikt nie ma takiego wydechu. Czytając Twoje posty nie da się niezauważyć że szukasz takiego tłumika, a widze że już 3 posty takie same napisałeś na dwóch stronach tematu...

 

:P :banghead: :lalag:

 

pozdrawiam

Nie mówiąc o sygnaturze.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...