Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie(jeśli takowe to czytają) mam ptanie odnośnie kompresji(ciśnienia w cylku)- ile powinno wynosic ciśnienie w cylku przy dobrej kompresji?? 1 Mpa(10 barów)?? Tak sie zastanawiam właśnie nad tym.

 

Z tego co kojarze ok 6,8 ale jeszcze sprawdze, dyche to masz w samochodach :)

 

EDIT Sprawdziłem ale te 6,8 jest dla 125

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze ok 6,8 ale jeszcze sprawdze, dyche to masz w samochodach :)

 

EDIT Sprawdziłem ale te 6,8 jest dla 125

 

mylisz kompresje z ciśnieniem sprężania. 6,8 to jest stosunek objętości cylindra do objętości komory spalania. Kolega pyta o ciśnienie sprężania...

 

w podpowiedzi dla kolegi 10 bar to bardzo ładnie generalnie jeżeli jest powyżej 8 to jest dobrze.

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz kompresje z ciśnieniem sprężania. 6,8 to jest stosunek objętości cylindra do objętości komory spalania. Kolega pyta o ciśnienie sprężania...

 

w podpowiedzi dla kolegi 10 bar to bardzo ładnie generalnie jeżeli jest powyżej 8 to jest dobrze.

 

Miałem to w szkole i zapomniałem, oj źle się dzieje :D

 

Ale teraz poważnie, dlaczego mi z gaźnika ucieka paliwo przez kruciec w dnie komory pływakowej ? Jak składałem gaźnik to pływak elegancko działał i się nie zawieszał, teraz opukałem gaźnik kluczem w nadzieje ze może jednak tylko troche się przywiesił ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. bo jest przewodzik odchodzący z góry bloku silnika (skrzynia biegów itd.) który ciągnie sie pod motor. taki mały niepozorny. dzisiaj troszke pojeździłem i zauważyłem że pociekł mi z niego olej ze skrzyni. i tak sie zastanawiam czy wszystko ok. bo z jednej strony myśle sobie że to może nadmiar wypływać. olej sie nagrzewa a wiec cisnienie rosnie i zwieksza sie objetość. no ale chce sie upewnić. czy to normalne? może za dużo nalałem czy coś... ale starałem sie 750ml tak jak do tego modelu sie leje. <--- dajcie no odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! podkreślam że jestem tu nowy...

Nie dawno zakupiłem yamahe dt 125 r. Jeżdzę nią od 2 tyg-pogoda jeszcze dopisuje.. i mam wrażenie ze silnik ma stanowczo za mało mocy;/ - jest odblokowana na wydechu i ta blokada (okno wylotowe cylindra)tez... Na dodatek moto przerywa na dziurach(polnych drogach) choć na ulicy tez się zdaza - mówie tu o rozgrzanym silniku... Nie wiecie może czym to moze być spowodowane?? Jakby co to świeca jest nowa taka jaka powinna być. Z góry wielki dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! podkreślam że jestem tu nowy...

Nie dawno zakupiłem yamahe dt 125 r. Jeżdzę nią od 2 tyg-pogoda jeszcze dopisuje.. i mam wrażenie ze silnik ma stanowczo za mało mocy;/ - jest odblokowana na wydechu i ta blokada (okno wylotowe cylindra)tez... Na dodatek moto przerywa na dziurach(polnych drogach) choć na ulicy tez się zdaza - mówie tu o rozgrzanym silniku... Nie wiecie może czym to moze być spowodowane?? Jakby co to świeca jest nowa taka jaka powinna być. Z góry wielki dzięki za podpowiedzi!

Jesteś pewny, że masz zdjęte wszystkie blokady z początku i środka wydechu? Sam tłumik końcowy też jest blokadą więc bez jego zmiany do końca nie odblokujesz co do zawru wydechowego to nie jest blokada a raczej właściwe ustawienie. Co do przerywania to posprawdzaj przewód wysokiego napięcia i fajkę oraz wyczyść gaźnik.

Edytowane przez Strzalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za grube klocki, czy jest jakaś możliwość rozszerzenia zacisków tak żeby klocki spokojnie weszły i nie blokowały tarczy? Jeżeli tak to gdzie jest taka śruba. dzięki za odp.

rozszeżyć? jak coś to jedynie można tłoczek wcisnąc do środka zacisku i wtedy powinno spokojnie wejść :D

Edytowane przez rajdowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raheem to też może być felerna bena. Ja też tak mam jak jest świeżo zalany, potem przechodzi.

 

Włochaty. Możesz kupić dt za 3000, (rozumiem że chodzi o 125) ale nie będzie ona zarejestrowana, (koszt ok 700zł) i napewno będzie coś z silnikiem. za 4000 tyś trafisz już coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...