Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Sebav zle zalozyles to co zakrywa sprzeglo tam jest taka strzalka na tym czyms ja to robilem tak wsadzilem to popychadlo co odpycha ta (pokrywe co zakrywa tarcze) i pozniej ta pokrywe ustawialem tak az czulem ze mi odpycha reke jak wciskalem sprzeglo. Pozniej dalem sprezyny sruby i skrecilem. Wlasnie sa takie objawy tego ze klamka jest chodzi bez zadnego oporu i sprzeglo sie slizga bo gdbys spalil tarcze to bys czul opor na klamce innego wyjcia nie ma no chyba ze to popychadlo o cos zachaczylo ja tak raz mialem jak wsadzalem sprzeglo (popychadlo wyglada jak zawor od glowicy 4T tylko ze jest owiele mniejszy on pcha ta pokrywe)

 

zyczel milego rozbierania:)

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebav zle zalozyles to co zakrywa sprzeglo tam jest taka strzalka na tym czyms ja to robilem tak wsadzilem to popychadlo co odpycha ta (pokrywe co zakrywa tarcze) i pozniej ta pokrywe ustawialem tak az czulem ze mi odpycha reke jak wciskalem sprzeglo. Pozniej dalem sprezyny sruby i skrecilem. Wlasnie sa takie objawy tego ze klamka jest chodzi bez zadnego oporu i sprzeglo sie slizga bo gdbys spalil tarcze to bys czul opor na klamce innego wyjcia nie ma no chyba ze to popychadlo o cos zachaczylo ja tak raz mialem jak wsadzalem sprzeglo (popychadlo wyglada jak zawor od glowicy 4T tylko ze jest owiele mniejszy on pcha ta pokrywe)

 

zyczel milego rozbierania:)

 

Aha :) juz wiem o co chodziło Sebavowi no tak ten dekielek pasuje tylko chyba w jednej pozycji o ile pamiętam i są 4 kombinacje(trzeba przekręcac ten dekielek co dociska tarcze sprzegłowe) i tylko w 1 miejscu dochodzi i dociska tarczki. a to nie wiedziałeś ze zle założony przecież tarczki byłby wtedy lużne bo nie były dociśniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :icon_rolleyes: juz wiem o co chodziło Sebavowi no tak ten dekielek pasuje tylko chyba w jednej pozycji o ile pamiętam i są 4 kombinacje(trzeba przekręcac ten dekielek co dociska tarcze sprzegłowe) i tylko w 1 miejscu dochodzi i dociska tarczki. a to nie wiedziałeś ze zle założony przecież tarczki byłby wtedy lużne bo nie były dociśniete

Nie to też tak kiedyś miałem ale nie teraz, ta dźwigienka od sprzegla po lewej stronie silnika wyskoczyła mi do góry i jak na razie nei udało mi sie tego wsadzić z powrotem. Nie wiem jak to wyglada od środka to nie wiem czy wystarczy wyjac popychacze i sprubować to naprawić czy coś jeszcze trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mi mówiłeś ze kupiłeś to od jakiegoś wieprza ze wsi nie ?? ?? pewnie żałował na tłok i kupił jakieś góweno marki piston z agmotu :banghead: ja bym choć same pierścionki zmienił ;] albo juz zrobić to fes i założyć cały tłok nowy :) a może to coś innego ?? ?? a nie pierścienie może to łożysko na krobie ?? ??

Oooo tak od wieprza :bigrazz: ... ja kupowalismy i jak jeszcze byl silnik w ramie, to zapytalem typa, dlaczego takie wysokie obroty ustawil, a on na to: "No wlasnie, bo wczesniej WSK mialem i tam byly nizsze" :) widac ze wieprzek nie w temacie ;]

napewno pierscienie, bo wiem jak dzwonia pierscienie, pozatym w Yamaha w servisie przeszedl przelozenie walu, wymiana lozysk, sprawdzili wszystko i tam jest wrecz idealnie ... i niewiem .... bo jak strzeli, to nie tylko szlif i tlok, ale moze cos jeszcze sie rozwalic ...

Wlasnie... nie jestem pewien ... czy jak walna pierscienie, to tylko tlok trzeba bedzie kupic i szlif, czy moze sie cos z walem stac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tlok peknac i wtedy od tloka moze cos sie ulamac i wygiac korobowd ale to sie dzieje baaaardzo zadko. Najczesciej jak pierscienie strzela to albo porysuja gladz i wyleci troche do wydechy albo nie porysuja gladzi i wyleci troche do wydechu u mnie akurat tak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zaryzykuje :icon_mrgreen: w sumie docieranie nie jest straszne ... moge jezdzic praktycznie normalnie, szybko zmieniac biegi, szybko przyspieszac ale jak juz sie rozpedze to nie daje wysokich obrotow bardzo, no i patrze zeby nie przegrzac ... a wydawalo mi sie to takie straszne :biggrin:

Czekam na roztopy sniegu, tak kolo 10stopni jak bedzie to sobie posmigam :)

Chociaz ... na nartach tez sie chce jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...