Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i niedawno kupiłem sobie DT 50 do zabawy i do remontu :) oprócz tego smigam banditem 600 ale mam problem z Yamaha DT 50 bo zastanawiam sie jaka instalacja elektrycza jest w DT 85r 6V czy 12V bo znalazłem tylko jenda żarówke i w dodaktu 6v i sie zastanawiam i szukam jeszcze plastiku pod siedzenie z lewej strony tego co zasłania zbiorniczek z olejem chciałbym go kupic uzywany jak by ktos miał to czekam na informacje gg 3162057 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i niedawno kupiłem sobie DT 50 do zabawy i do remontu :) oprócz tego smigam banditem 600 ale mam problem z Yamaha DT 50 bo zastanawiam sie jaka instalacja elektrycza jest w DT 85r 6V czy 12V bo znalazłem tylko jenda żarówke i w dodaktu 6v i sie zastanawiam i szukam jeszcze plastiku pod siedzenie z lewej strony tego co zasłania zbiorniczek z olejem chciałbym go kupic uzywany jak by ktos miał to czekam na informacje gg 3162057 :cool:

To zależy od rocznika i to chyba masz z silnikem chłodzonym powietrzem ale pewno jeżeli twoja DT 50 jest z roku 1985 to powinna mieć instalacje na 6V Bowiem ja miałem DT50MX z 89r. i też posiadał zarówki 6V wiec też była instalacja na 6v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RD 80 MX chyba nie ma 6 biegów.....ale nie wiem na pewno.....może te po 82 roku? pewnie zalezy od rocznika :lalag: CO nie zmienia faktu że raczej napewno będzie pasował do ramy :clap:....ucz się stuntu ucz :clap: może jakiś mistrz z ciebie będzie ;P a mechanizm weźmniesz z silnika RD :P a jak chcesz załozyć silnik od RD to już tam będa i działac tez będzie....

Aha... teraz tlyko poluje na rd bo przedzej takie znajde niz jakies dt 80 mx ... :)

Stunt mnie bardzo jara i chetnie bym powyczynial cos wiekszego na zebatkach na moc niz na mojej dt czyli np przejade 4 m max ... no coz ... mysle zeby wlasnie kupic drugi motorek bo w moim trzebaby kupic zestaw tuningowy za 300zl bo tloka nie dostane, nowe sprzeglo, i kilka rzeczy .... takze oplaca mi sie bardziej kupic drugi silnik w srednim stanie i w niego pakowac a nie w moj ktory mi juz nie starcza :lalag:

Pozdroffki dla patryka ! Koffam was :) joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie nawet ani raz o tym nie pomuyslalem ... a bylo by to fajne rozwiazanie ... ale musialbvym znalezc kupca na ten motorek ... musialbym sprzedac za conajmniej 2500 i dolozyc tyroche do dt80lc2

... a lekki nie jestem ... 80 kg robi swoje :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam szybkie i ważne dla mnie pytanie.

 

Czy instalacja elektryczna od LC z 95 r bedzie pasowac do LC1 z 85 r. ???

 

Pzd.

Sławomir Butryn

 

 

Jesli ktos zna odpowiedz do tego pytania to bede wdzieczny za info. Zalezy mi na czasie.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, właśnie wymieniałem płyn do chłodnicy w DT 80 LC2 i weszło tylko tyle co do tego małego zbiorniczka, w ogóle 'nie zassało' :crossy: tego, jestem przekonany że powinno wejść dużo więcej tego płynu. Co sądzicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie zlales calego wczesniejszego plynu... Ja jak zlewalem to odkrecalem srube od pompki plynu a nastepnie wykrecalem srubke od czujnika temperatury. Powodowalo to ze powietrze wypychalo caly plyn z wnetrza ukladu (nie bylo podcisnienia zasada podobna jak w korku od baku):) Wtedy mozna bylo zalewac czyms nowym :crossy: Sadze wiec ze u ciebie teraz sie pomieszal stary plyn z nowmy :/ POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, właśnie wymieniałem płyn do chłodnicy w DT 80 LC2 i weszło tylko tyle co do tego małego zbiorniczka, w ogóle 'nie zassało' :banghead: tego, jestem przekonany że powinno wejść dużo więcej tego płynu. Co sądzicie na ten temat ?

 

Zrób tak jak powiedział sokół i odkręć najniższą śrubkę przy pompie wodnej. Dwie są na śrubokręt a ta jedna jest na 11 albo 12 klucz. A płyn w DT LCII uzupełnia się wlewając go również do chłodnicy a nie tylko do zbiorniczka wyrównawczego. Zdejmij osłone chłodnicy i u góry powinien byc korek od wlewy płynu do chłodnicy. A najlepiej jak byś zdjął najniżej zamontowany wąż i spuścił stary płyn. Do Twojej Yamahy wchodzi 700ml cieczy chłodzącej. Jak byś coś potrzebował pisz bo mam serwisówke do tej Yamahy (oryginalną niemiecką, ale z danymi nie ma problemu bo niemiecki znam dobrze).

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :banghead:

Chcialem sie pochwalic ze jutro jade po silnik od YAMAHY RD 80 MX !!

Zaloze do swojej Yamasziny i juz bedzie motorek marzen !!!

Mam nadzieje ze ma identyczne mocowania bo silnik wyglada identycznie i podobno identyczny jest ! :(

Ale humorek :D

Pozdrawiam wszystkich MX-owców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! D.gif

Chcialem sie pochwalic ze jutro jade po silnik od YAMAHY RD 80 MX !!

Zaloze do swojej Yamasziny i juz bedzie motorek marzen !!!

Mam nadzieje ze ma identyczne mocowania bo silnik wyglada identycznie i podobno identyczny jest ! D.gif

Ale humorek D.gif

Pozdrawiam wszystkich MX-owców D.gif

Zajebiscie !! Ciesze sie razem z toba !!! :lapad: :(

 

 

 

:banghead: Nie dziwota, ze ten temat ma tyle stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dzisiaj zakupilem silnik od RD 80 MX

Silnik po szlifie i ma nowy tlok

Kupilem jeszcze

Zegary z obrotomierzem

Amortyzator...

Silnik od RD 80MX bez problemu wejdzie w rame DT 50 MX 89r

Dalem za to 330zl

Jak go zaloze to zdam relacje jak sie jezdzi ...

W silniku tym zaobserwowalem stukanie takie jak w moim starym silniku ..

Tak jakby na sworzniu byl luz albo na lozysku igielkkowym na korbowodzie ... stukanie jest takie stlumione takze chyba nie pierscienie ...

Kiedy sciagnalem glowice zauwazylem ze tlok sie rusza w cylindrze ... niewiem czy tak ma byc czy juz jest cos spieprzone ... silnik po remoncie ma zrobione kolo 10km takze niewiele i nie sadze zeby przez ten czas sie cos zepsulo ...

Ale i tak bede sciagal cylinder i tlok dla pewnosci ...

Pytanie:

Czy linka od obrotomierza ma z dwoch stron identyczne zakonczenija ?

Bo mam zamiar dac stara linke gosciowi zeby dorobil tylko ze tam jest tylko jeden koniec linki z tym cycusiem a po drugiej stronie jest urwane ... ale mysle ze sobie gosc poradzi ..

Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...