Skocz do zawartości

Olej!!!


motoR6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalej jakiegoś syntetyka tak jak pisał Avalon. Dzisiejsze oleje to już inna bajka w prównaniu do tych, które oferowane były 15 lat temu:D

 

Marka chyba nie ma tutaj znaczenia i jedyne co sobie poprawisz, to samopoczucie, ze masz np. Castrola a nie Arala....

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Marka chyba nie ma tutaj znaczenia i jedyne co sobie poprawisz' date=' to samopoczucie, ze masz np. Castrola a nie Arala....[/quote']

Ja słyszałem, ze to Castrol jest najgorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy olej ma wiele parametrów, które odzwierciedlają jego jakość, przydatność do pracy w określonych silnikach i warunkach. To są jedyne mierzalne parametry, które można porównać. Parametry te są kontrolowane przez niezależne laboratoria. Jeżeli więc wybierasz olej, to dobierasz takie parametry, które Ci pasują z list olei spełniających wybierasz najtańszy i jest OKI !! Jeżeli nie masz wiary np w firmę JMC lub chcesz się dołożyć do reklam emitowanych w TV lub po prostu chcesz mieć lepsze samopoczucie z powodu posiadania droższego oleju, to szukasz takiego, na jaki Cię jeszcze stać. Proste :lol:

Ja np. do jednej maszyny leję Castrol a do drugiej Mobil1 i mam wysoki poziom komfortu psychicznego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka chyba nie ma tutaj znaczenia i jedyne co sobie poprawisz' date=' to samopoczucie' date=' ze masz np. Castrola a nie Arala....[/quote'']

Ja słyszałem, ze to Castrol jest najgorszy...

 

A skąd takie wnioski ??

 

Właściciele przeprowadzali laboratoryjne badania ??

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER
Marka chyba nie ma tutaj znaczenia i jedyne co sobie poprawisz' date=' to samopoczucie' date=' ze masz np. Castrola a nie Arala....[/quote'']

Ja słyszałem' date=' ze to Castrol jest najgorszy...[/quote']

 

A skąd takie wnioski ??

 

Właściciele przeprowadzali laboratoryjne badania ??

Z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tego 4um, to wiadomo,że jeden chce być madrzejszy od drugiego:D

 

Czy zalejesz Castrola, Mobila czy inny olej o parametrach właściwych dla Twojego silnika, to śmiem stwierdzić, że żałować nie będziesz, a silnik po zakładanym przebiegu oleju w oczach nie zniknie :banghead:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z tematu zadam pytanko.

Przed remontem miałem zalany silnik olejem mineralnym 20W50 , czym mam go zalać teraz gdy jest po remoncie.

Mogę zalać półsyntetykiem czy muszę mineralnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam jednak ' date='ze marka co idzie w parze z jakoscia oleju, jednak ma znaczenie ,zarowno w motocyklach jak i samochodach,.[/quote']

 

Nie ma zadnego, czesto nie wiesz o tym ze ten sam olej sprzedawany jest pod roznymi nazwami i w roznych cenach. Liczy sie tylko oznaczenie SAE, klasa i ew stempel instytutu badawczego w ktorym robiono badania oleju.

Mowie tu o markowych olejach produkcji zach. europejskiej i amerykanskiej, choc to tez nieprecyzyjne bo firmy produkujace olej sa po prostu miedzynarodowe.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...