Skocz do zawartości

Prawko kat. A zima...


Kostek_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek pierwszy raz wbiłem na motorek.Zacząłem od klasy 50cc i wszystko mi szło ładnie,bezbłędnie mimo,że nigdy nie jeździłem.Czy to jest normalne :D ?

 

Tomkusi1

 

to moze napisz jakie zadania postawil na pierwszej lekcji szkolacy ?

 

Zapalenie i zgaszenie motura ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zdziwiony byłem.Wbiłem sobie na plac równo o 16.Pan otworzył sobie garaż i przez 15 minut gadał z innym instruktorem o jakimś tam zapaleniu czegos (w organizmie,nie motorku XD).Po 15 min gadania szybko mi przeleciał co jest w motorku(światła,hamulce,sprzęgło,biegi itp).Potem instruktor sobie gdzieś poszedł i kazał mi sobie pojeździć po placu.Taki już trochę przynudzony sobie myślę,że nie będę czekał "godziny" zanim sobie pogada,to udało mi się zmienić biegi i potem już sobie jeździłem kółka.Po kolejnych 20 min wrócił i zaczął mi pokazywać zadania.Jakiś czas obserwował wykonywanie mojej 8ki/przeprowadzania motorka,a potem znowu sobie poszedł xD Potem wrócił i pokazał mi gościa,który robił slalom wolny i szybki.Kazał mi tam pojechac i robic to po po kolei(razem z 8ka). Tak przez całe 2 godziny...Koniec końców opanowałem wszystko po pierwszych 2 godzinach w 90% jesli chodzi o plac,ale trochę dziwnie uczą XD



W poniedziałek pierwszy raz wbiłem na motorek.Zacząłem od klasy 50cc i wszystko mi szło ładnie,bezbłędnie mimo,że nigdy nie jeździłem.Czy to jest normalne :D ?

 

Tomkusi1

 

to moze napisz jakie zadania postawil na pierwszej lekcji szkolacy ?

 

Zapalenie i zgaszenie motura ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Jeszcze zbyt młody na motocyklistę,lecz ten czas nadejdzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff a juz sie balem, ze cus sie zmienilo ! :icon_mrgreen: A tu prosze - Nic -> Kursant dalej samopasem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to patologia.

 

Wertyder

 

To co ten mlody kolega opisal, to niestety rzeczywistosc i malo jest OSK ktore szkola inaczej.

 

Pieniadze sa niestety male, zwlasczcza, ze szkolenie jest " pracochlonniejsze "

 

U mnie miedzy A a B jest roznica conajmniej 400 Jurkow. A jest drozsze.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem A1 to było jeszcze 10h. 8h kręcenia ósemki, 1h w tą i z powrotem na drodze koło szkoły, nawet instruktor nie wsiadł na swój motocykl. Na koniec godzinka po mieście. Oczywiście olał, że robię a1 i jeździłem yamaha sr 250 bo eska była w kiepskim stanie technicznym. Oczywiście zdane za pierwszym razem. To było 15lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest. Puszczenie samopas na ciężkim moto może się skończyć źle (i były już takie wypadki). To co piszesz to patologia.

 

 

Trwajaca od ponad 50 lat ?

Tak sie szkolilo i tak sie szkoli .....

Predkosci na placu nie sa za duze wiec ......

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym placyku co jeździłem idzie na upartego 50cc wyciągnąć te 40km/h ( a wiadomo jak to się zbiera)Dzisiaj przesiadłem się na 125cc,bo był inny instruktor (tamten musiał coś załatwić) Jakieś 30/50 min męczyłem placyk,a potem chyba mi zaufał i postanowił pojechać ze mną na stację benzynową.Ogólnie mocno zestresowany,ale jakoś dojechałem i przeżyłem.Na sam początek przygody z motocyklami miałem juz 2 bardzo ryzykowne sytuacje nie ze swojej winy :/ Na przyszłych jazdach już jadę na miasto,więc teraz sobie przypomnę przepisy,ale ogólnie takie pytanie do was.Zawsze tak pokazujecie swoje "umiejętności" jazdy na jednym kole przed kursantem :P ? 2 mootocyklistów jak zobaczyło "L'ke" i kamizelke to wprost przede mną na jedno koło ....

Jeszcze zbyt młody na motocyklistę,lecz ten czas nadejdzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak pokazujecie swoje "umiejętności" jazdy na jednym kole przed kursantem :P ? 2 mootocyklistów jak zobaczyło "L'ke" i kamizelke to wprost przede mną na jedno koło ....

 

Tomkusi1

 

Jakis debil a nie szkolacy

 

Pytanie jak odbywaja sie jazdy ? Na ilu pojazdach i jakich ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 2 godzinki odbyły się na romecie zetka 50, ale ponieważ sobie dobrze radziłem to instruktor na następnych 2 godzinach (czyli już 3 i 4 ) dał mi od razu zetke 125 i po okolo 40/50 min placyku przejechał się ze mną na stację paliw oddaloną o parę ładnych km od placyku.Pomijam fakt,że droga,która jechałem była bardzo zatłoczona,a 2 typów jechało prawie na czołówkę,bo "zamulałem"....

Edytowane przez tomkusi1

Jeszcze zbyt młody na motocyklistę,lecz ten czas nadejdzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......,ale ogólnie takie pytanie do was.Zawsze tak pokazujecie swoje "umiejętności" jazdy na jednym kole przed kursantem :P ? 2 mootocyklistów jak zobaczyło "L'ke" i kamizelke to wprost przede mną na jedno koło ....

Czyżbyś aż tak nisko cenił ludzi na tym forum, że sądzisz iż to normalne zachowanie u motocyklisty.. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak pokazujecie swoje "umiejętności" jazdy na jednym kole przed kursantem :P ? 2 mootocyklistów jak zobaczyło "L'ke" i kamizelke to wprost przede mną na jedno koło ....

 

Tomkusi1

 

Jakis debil a nie szkolacy

 

Pytanie jak odbywaja sie jazdy ? Na ilu pojazdach i jakich ?

 

:crossy:

A mam jeszcze do Ciebie jak i do reszty pytanie i nie chciałbym tylko po to tworzyć nowego tematu.Dasz mi jakies wkazówki jak ustawiać lusterka?Romet zetka 125 ma je troszkę małe mimo wszystko i nie potrafię ich prawidłowo ustawić.Ostatnio jak jechałem na miasto to cudem ustawiłem w miarę dobrze lewe lusterko,ale prawe ustawiłem tak,że mogłem patrzeć się w niebo.... Jak ustawić je na postoju tak,żeby potem na mieście juz wszystko było okej?

Edytowane przez tomkusi1

Jeszcze zbyt młody na motocyklistę,lecz ten czas nadejdzie ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...