Skocz do zawartości

Prawko kat. A zima...


Kostek_86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie czy mozna zrobic prawo jazdy kat. A w zime? Kilka osob mnie juz o to pytalo i sam zaczynam o tym myslec. Wydaje mi sie, ze nie, ale przeciez nie ma zlej pogody dla motocyklisty, moze byc tylko zle ubrany motocyklista. A skoro to my zdajemy i sie uczymy a instruktorzy jezdza w katamaranach za nami to jest to mozliwe czy nie?

Pozdro dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że egzaminator jest odpowiedzialny w trakcie egzaminu za Twoją dupe i za motor na którym odbywa sie egzamin.

wydaje mi sie że wraz z pierwszym sniegiem egzaminy na moto zostają przerwane chyba ze póżniej jest ładna pogoda , najlepiej spytaj w ośrodku egzaminacyjnym albo w dobrej szkole.

częsc teoretyczną i jazdy po miescie z instruktorem mozesz prowadzic zimą jesli ktos sie na to zgodzi a do egzaminu długa droga wiec na początek wiosny akurat sie wyrobisz:)

popytaj sie dokładnie

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminy sa czasowo wstrzymywane na okres do odwolania jesli pogada nie pozwala przeprowadzic egzaminu... :D

 

Ale jak by bylo tak jak np. dzis w wawie to wydeje mi sie ze bez problemow powinienes zdawac... :)

 

Sam mam ten problem, ale mam nadzieje ze w lutym juz bedzie ok... :D nie tak jak 2 lata temu jak robilem A1 i mialem przekladane terminy bo snieg spadl... :D to bylo czekanie... :D :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesc,

mnie sie zdaje ze wszystko zalezy od pogody, ja mam egzamin w czwartek 9.12.04 i jak pogoda bedzie ok, to jade, a jak nie to chyba przeloza...

PS Nie idzcie na egzamin, bez kursu...szkoda tylko kasy. Wiem bo sam tak zrobilem, a teraz

zaluje, bo B zdalem na poczatku sierpnia i twraz czekam na A :D

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazdy na motocyklach (kursy również) prowadzimy dopóki pod kołami nie jest ślisko.

Aktualnie mam na kursie jeszcze jednego kursanta i jednego przed piątkowym egzaminem (dziś normalnie sobie jeździł).

Pod koniec listopada jeden z dwóch zdających podczas egzaminu prawie płynoł (mocno lało) inny kończył poranną jazdę przy padającym śniegu (akurat tego dnia sypnęło trochę).

Mimo to egzaminów nie odwołali, plac był śliskawy więc go sypnęli solą i oczyścili. Na mieście zaczynało byś nieciekawie ale sobie spokojnie poradził.

Dlatego ja im nie odpuszczam jazd bo np. pada daszcz, albo cośtam ......

Może dzięki temu lepiej sobie później poradzą.

W tym roku było też kilka dziewczyn, jednej pomogłem kupić moto i juz pomału sobie jeździ.

 

Jeśli opady śniegu powodują śliskośc na drodze wtedy chowają moto "na zimę".

Ale gdy są przelotne lub chwilowe to tylko przekładają termin egzaminu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja juz zapisany i po pierwszych wykladach.

Specjalnie zostalem po zajeciach pogadac z instruktorem, i oto czego sie dowiedzialem:

Mozna robic kurs przez caly rok.

Jazdy mozna wybierac jesli tylko jest sucho i powyzej zera.

W razie gdy pogoda jest do d**y to w zimie robi sie teorie a praktyke po poprawie pogody.

I co ciekawe u nas (Tarnów) egazaminy na A sa caly czas przeprowadzane 8O

Dzisiaj troszke sypnello bialym syfem ale topnial zanim dotchnal ziemi :) wiec jestem dobrej mysli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A Ja Dzisiaj (14.01.2005) o 10:10 rozpoczołem egzamin praktyczny na kat A

I zdałem :)))) Za 2 tygodnie bede miał ten piękny bloczek i w tym roku nad morze pojade juz z prawkiem i pełnym komfortem psychicznym :D))

Egzamin praktyczny (przynajmniej w wawie) jest do pierwszych śniegów a potem od marca lecz jak śniegu niema i sie niezapowiada to trzepią cały rok (duzo robi AB jednoczesnie wiec im sie opłaca). Wogule dzisiaj egzaminator sie pytał przed podaniem wyniku, czemu jechałem 40-50km/h (przewarznie40) mimo ze mi było cieplutko (chłodno w nogi) powiedziałem ze zamarzałem on odpowiedział jak dlatego to jestes usprawiedliwiony - Zdałeś :D , moze jak kretyn wyglodałem bo cały w kombinezonie i w białych adidaskach ale gdyby nie małe adasie to pewnie bym oblał (46 rozmiar) wiec męczyłem sie ale nie tak jak w motocyklowych buciorach (jak na ten moto [honda 250 '04)

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A oto moja historia hehe:

od września kulam kase jak szalony na prawko licząc, że w lutym się ładnie zapisze na prawko, a tu lipa, dzwonie dzisiaj ładnie do biura loku a tu pani mówi, zapisy od kwietnia jak się ociepli:/ i co tu robić mam jeszcze tyle czekać?Nie bardzo mi się chce, no ale będe musiał, aha i wogule ile wasze kursy trwają pani sekretareczka powiedziała że kurs będzie trwać 2 tyg. i wtedy będą się praktyka i teoria, wydaje mi się dosyć dziwne tak szybko i wszystko naraz. Kurde teraz jak słysze KWIECIEŃ to mi się źle robi :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Pozatym nei mozliwe odbyc kurs w 2 tyg.

Masz 30 godzin teori i 30 godzin praktyki czyli 60 godzin.

Liczac od poniedzialku do piatku mialbys po 6 godzin dziennie !!

A jeszcze egzamin wewnetrzny.

Babie chodzilo na pewno o sama teorie.

U mnie trwala dokladnie 2 tyg. po 3 godziny dziennie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam spoko układ:

 

z racji tego że mam kat B nie musze latac teraz na wykłądy kat. A byłem tylko na 1szym organizacyjnym, koles kazał mi przyjsc na badania i jak tylko bedzie dobra pogoda robie praktyke

 

 

ale czytajace te wasze posty widze pewnie nieścisłości 30 h teori - zgadza sie ale co do praktyki to ja mam 20 h :] nie wiem od czego to zalezy:??

 

pozdro. SWIR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...