Skocz do zawartości

Walenie w CBR 1000F rok 91


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pompie jest nowy O-ring i zimering (ten czarny co jest na bolcu)

Niema juz tak duzego wycieku jak przedtem ...ale

ale po sciagnieciu pompy znalazlemw niej otwor ...8O fabryczny!!

I zapewne tym otworem silik lekko sie poci... - mozliwe to jest wogule??

Moze ten otwor to jest wykozystany przy np zbyt wysokim cisnieniu wody i piszcza....Niema jak tam dojsc zby wykukac co jest grane:/

Narazie pokrywa sprzegla na nowej uszczelce jest , czyli 1 wyciek zlikwidowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx nie denerwuj się bo osiwiejesz szybciej niż ja.

Ten otworek w pompie to dziurka przelewowa i jak tak kapie albo co gorsze cieknie ciurkiem w czasie pracy silnika to znaczy że nadszedł czas pomyśleć o wymianie reperatury pompy wody.

Masz skręta to zajaraj a ja sprawdzę cenę.

Albo nie pal bo to zabija.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak juz jestem martwy :)

Wlasnie powiedzialem swojej milej o planowanym zakupie skutera snieznego lub qada ... 8)

Z tamtad mi olej cieknie a nie woda (przynajmniej jeszcze)

Zobaczymy co jutro zwojuje narazie wycilem uszczelke pod sprzeglo (0.8 mm , bez silikonu) i na dzien dzisiejszy wyciekow niewidac.

Zzucenie miski dzis niewypalilo , miejmy nadzieje ze jutro sie powiedzie.

Ale ciagle nieumie sie zdecydowac czy dawac silikon pod miche czy nie

heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrkowi chodziło chyba o zawór spustowy w ukłądzie smarowania. Jeśli z tamtąd cieknie to albo masz za duze ciśnienie :(, albo spręzyna niewydaje...albo jakaś nieszczelność:). Jak kontrolka gaśnie to czym się martwisz? Zrób pomiar ciśnienia oleju i zapomnij. Normalnie Bronx osiwieje ;P

 

Ps. Po co chcesz uszczelniać śruby? Jak już to uszczelkę sylikonem z dwóch stron i fin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o dziurke w pompie wodnej , z ktorej ciekl olej . Jutro bedziemy odpalac i zobaczymy.

A teraz najlepsze , uszczelka wycieta (piekna robota:) ) na silikonie w misce srubki wsadzone. Silnik odkrecony od 11 stal i ciagle czyscilem z oleju i innych syfow krawedzie silnika , zakrecam miche 6h puzniej ,podokrecane , kontrola z uzyciem lampki:)

i co widze OLEJ!!!!.... gdzie sie dostal i wyszedl z silikonem... na ch... taka robota:/

Jedyna nadzieja iz uszczelka nowa byla i silikon w tamtym miejscu niebedzie potrzebny

 

p.s tez tak macie ze jak cos piescicie jak jajka pod prysznicem :) (bez skojarzen ! )to sie cosik z peaw Murph`ego wydarzy??

 

A uczeslnila,em to jakims niemieckim wynalazkiem o nazwie .... elring czy jakos tak

niby mozna stosowac zamiast uszczelek , nawet nisalo ze nadaje sie do silinkow motocyklowych, zakres trm do 180 chyba starczy co?

A wlasnie jaka tam tem moze byc max?? Bo w jednym sklepie mowili , tylko czerwony bo to on do 350st jest, a ja sie oytam a skad tam taka temperatura , chyba jak se opalarka bede grzac :( i wyszedlem

Acha 3mac kciuki jak jutro bede to odpalac (tak ok 18) zeby nic niecieklo:)

Pisze ze wartstaw 2mm ma czas schniecie 24h, 2mm tam to niema , ale poczekam ;)

 

uff ale sie rozpisalem , nonono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione , niecieknie nic z miski , pokrywy sprzegla , chlodnicy oleju ni wody , rurek z tych chlodnic , i inych laczen w99% , bo wyszed jeszcze jeden wyciek :)

jedna kropelka na ok 10min - JA TEZ ZLIKWIDUJEMY ;)

w normalnych warunkach to by zostalo ale jak juz robir to od poczatku do konca to zero wyciekow oto moj slogan wyborczsy :(

"precz lewicy co na kapanie oleju sie chwyci" - ale bezsens ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he, widzsz Bronx dzięki temu,że masz obsesje na pukcie wycieków z silnika, nie bedziesz szkodził Naszemu czystemu środowisku, no i nie bedziesz plamek na drodze zostawiał:)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby niebylo za kolorow pojawila sie plama

pekniecie misko olejowej w miejscu wejscia sruby

co robic spawac lub nowa szukac?

 

pozatym wydaje mi sie ze wraz z dokrecaniem sruby pekniecie sie powieksza...

 

http://www.forum.motocyklistow.pl/album_pa....php?pic_id=117

 

niewiem czy zalapiecie , ale juz niemam nawed ochoty zdjecia robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miski to do spawania!!! Niech spawacz dobrze obszlifuje i zrobi nacięcia w miejscach spawania, aby nie robić tego z wierzcu tylko wbić się w głąb materiału, potem na argon i będzie grało. Obszlifować i miska jak nowa! Tylko niech jej nie przegrzeje!

 

Poco chcesz rozbierać rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rozrusznik wycieka olej.

 

A z taka miska trzeba postapic w taki sposob :

przeswietlic pekniete miejsce i oceniec rozmiar uszkodzenia

wybrac metode :

a) wyciac i nadlac nowe

B) zaspawac

Jako ze jesto to w miejscu gdzie przychodzi sruba i odgina sie to w momencie dokrecania srubki , na 99% bedzie trzeba wycinac i nadlewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rentgen napewno niebędzie taki tani...mógłbyś w sumie sprawdzić, to na defektoskopie ultradzwiękowym, lub takim środkiem w spray, który dyfunduje w głąb...potem sie go ściera i posypuje środkiem higroskopijnym, który wyciąga go z najmniejszych szczelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...