Skocz do zawartości

Koniec rumakowania ! GSR


Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie że nie umiesz czytać, a zamiast tego prezentujesz swoje projekcje i kompleksy.

8 godzin temu, konrad1f napisał:

ja się dziwie, że Buber sam od siebie nie płaci 99% podatku od dochodu skoro to takie fajne

Gdzie ja Ci piszę że płacenie JAKICHKOLWIEK podatków jest fajne???? Ja tylko piszę że posiadanie motocykli, takich jak my mamy, czyli pow. 500cm TYLKO I WYŁĄCZNIE do pojeżdżenia dla przyjemności jest luksusem. Cieszy mnie to że doszedłeś do takiego miejsca w życiu gdzie to nie jest dla Ciebie luksusem. Bo dla wielu ludzi wywalenie takiej kasy na takie zachcianki to jednak luksus.

8 godzin temu, konrad1f napisał:

co to jest za argument, że coś gdzieś tam? jak ktoś leje starą to spoko -też możesz?

Ale ja nie twierdzę że Ty nie masz jeździć, czy cokolwiek innego - ja tylko Ci pokazuję w jak uprzywilejowanej sytuacji się znajdujesz. Troszkę jak małe, rozkapryszone dziecko... 

8 godzin temu, konrad1f napisał:

jak można podstawowe prawa nazywać benefitami? i znowu - skoro u np. u ruskich za złe słowo o władzy idzie się do pierdla to znaczy, że jako taka wolność słowa w pl to benefit? nie znasz znaczenia podstawowych słów. dla ciebie jak ktoś Ci ukradnie furę, rozwiesi na drzewie i oddadzą Ci ją po latach skasowaną i zgnitą to jest benefit?

Sugerowałem Ci że słabo znasz historię. Pisząc to co wyżej tylko to potwierdzasz. To co Ty teraz uważasz za podstawowe po prostu przez 90% zapisanej historii podstawowe nie było. I to nie jest mój wymysł tylko fakty historyczne. I tu nie ma z czym polemizować. Mamy wielkie szczęście że należymy do tej wąskiej grupy ludzi (nawet obecnie!) która żyje w czymś co ma choć niektóre cechy państwa prawa. Miliardy ludzi tego nie mają - możesz tego nie doceniać, i szczelać fochy że to się po prostu należy" ale fakty są takie Twoi przodkowie ciężko na to pracowali. 

A jak od mojej wypowiedzi dochodzisz do "benefitowej kradzieży samochodów" to naprawdę nie pojmuję. Widać moja fantazja zbyt skromna, aż tak kropek łączyć nie umiem  😞

8 godzin temu, konrad1f napisał:

sugestia o komuszej mentalności i syndromie sztokholmskim to nie jest brak argumentów a stwierdzenie faktu - o tym świadczą Twoje wypowiedzi. jak można się godzić na dawanie się okradać i jeszcze się z tego cieszyć. oprócz tego można dodać o coś o polactwie - czyli zacieszu z tego, że komuś innemu dojebią jeszcze bardziej

No szacun. Zacytuj mnie jak domagam się równości wszystkich i podziału dóbr według potrzeb. To że Ty (najwyraźniej) widzisz wokół komunistów to nie znaczy że oni tam są. Może najpierw zapoznaj się z tym czym komunizm miał być i tym czym był? 

GDZIE JA SIĘ GODZĘ na okradanie mnie? Chyba że wg Ciebie, ktoś kto po prostu rozumie że bez podatków ŻADNE państwo nie ma racji bytu to jest komunista, no to przepraszam, ale to jest kosmos którego nie osiągam. Gdzie ja się cieszę że ktoś ma gorzej? Opanuj się, bo nic takiego tutaj nie wypisuję. Ty sobie to tak wyobrażasz, i fajnie, ale ja nic takiego nie napisałem. Więc może ochłoń trochę. I ciesz się że masz te podstawowe prawa których tak wielu ludzi nie ma. To akurat, patrząc statystycznie, jest przywilej i benefit. 

 

9 godzin temu, konrad1f napisał:

jak dotąd w pl nie płaci się za samo posiadanie auta/moto podatku. i nie uważam żeby to było złe. jak chcesz płacić to wyprowadź się tam gdzie się płaci.

i jeszcze raz - GDZIE PISZĘ że CHCĘ płacić podatki??? Ja jestem świadom że powinienem, i umiem z tym żyć, a Ciebie najwyraźniej boli płacenie podatków, ale to już nie mój problem... 🤷‍♂️

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber... Ale przez 90% naszej historii nie mieliśmy klopa ze spłuczką... W Afryce, tak ogólnie, nadal nie mają, nawet z wodą jest problem. Luksus? 😉 Internet, smartfon, rower a nawet umiejętność pisania i czytania. Nożyczki, okulary, satynowa pościel i lodówka. 😛

Podawanie innych części jest takie narodowe, bo w zależności od poglądów jest często naciągane. Zależy od narracji. 😉

Podam przykład: w Australii ludzie przejeżdżają przez czyjąś ziemię a jak właściciela to się pozdrawiają, bylebyś bramę za sobą zamknął, żeby krowy się nie rozlazły. Czy to oznacza, że teraz powinienem sobie skracać drogę przez Twój ogródek?

Tematu sprzedaży broni w USA nawet nie chcę poruszać.

Wyobraź sobie sytuację, że u arabów ktoś wymyśli podatek od piasku, bo w europie nie mają pustyni. Te Błędowskie itp. to żadne pustynie.

Buber, płacimy podatek od np. motocykli. Sam zakupiłem niedawno CB 1000 Big One. Za 7k. To jest mniej niż chińska 125. Luksus? I zapłaciłem 2% podatku. I dalej będę podatek płacił w paliwie i przy zakupach gratów, potrzebnych do doprowadzenia tego pojazdu do idealnego stanu.

Oddaje państwu prawie 1/3 w dniu wypłaty, kolejną 1/5 jak kupuję, a jak mi jakimś cudem zostanie, to Belką po głowie. Potem te pobelkowe wydaję ma starego gruza, czyli zamieniam kasę na towar i lecą 2% bo się niby wzbogaciłem. I ciągle mało?

Nadal grzecznie i bez złośliwości, ale się z Tobą nie zgadzam. 😉

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Judas napisał:

Buber... Ale przez 90% naszej historii nie mieliśmy klopa ze spłuczką... W Afryce, tak ogólnie, nadal nie mają, nawet z wodą jest problem. Luksus? 😉 Internet, smartfon, rower a nawet umiejętność pisania i czytania. Nożyczki, okulary, satynowa pościel i lodówka. 😛

I dlatego powinniśmy te rzeczy doceniać, a nie uważać że "nam się po prostu należą". Może i trochę się należą, ale i tak należy je doceniać. NIe wiem jak Wy, ja pamiętam kartki i kolejki, a poza tym widziałem trochę prawdziwej biedy na świecie. Więc doceniam że mnie to nie dotyka. BARDZO doceniam.

Godzinę temu, Judas napisał:

Podam przykład: w Australii ludzie przejeżdżają przez czyjąś ziemię a jak właściciela to się pozdrawiają, bylebyś bramę za sobą zamknął, żeby krowy się nie rozlazły. Czy to oznacza, że teraz powinienem sobie skracać drogę przez Twój ogródek?

W krainie wolności, czyli juesej za takie coś możesz kulę zarobić w plecy. Więc to po prostu znaczy że co kraj to obyczaj. Więc dostosowuj się (jako gość) do zwyczajów panujących na miejscu i będzie spoko. Choć nie wiem do czego się ten paragraf odnosi, ale spoko 😉 

Godzinę temu, Judas napisał:

Tematu sprzedaży broni w USA nawet nie chcę poruszać.

kurrła.. no ja nie wiem, ale NIGDZIE tutaj nie poruszałem tematu usa a tym bardziej ich handlowania bronią.. no ale nic 😉 

Godzinę temu, Judas napisał:

Wyobraź sobie sytuację, że u arabów ktoś wymyśli podatek od piasku, bo w europie nie mają pustyni. Te Błędowskie itp. to żadne pustynie.

Buber, płacimy podatek od np. motocykli. Sam zakupiłem niedawno CB 1000 Big One. Za 7k. To jest mniej niż chińska 125. Luksus? I zapłaciłem 2% podatku. I dalej będę podatek płacił w paliwie i przy zakupach gratów, potrzebnych do doprowadzenia tego pojazdu do idealnego stanu.

Oddaje państwu prawie 1/3 w dniu wypłaty, kolejną 1/5 jak kupuję, a jak mi jakimś cudem zostanie, to Belką po głowie. Potem te pobelkowe wydaję ma starego gruza, czyli zamieniam kasę na towar i lecą 2% bo się niby wzbogaciłem. I ciągle mało?

Nadal grzecznie i bez złośliwości, ale się z Tobą nie zgadzam. 😉

Coś mi się wydaje że mamy tutaj jakieś wielkie nieporozumienie. Więc do meritum - a) uważam że motocykl używany jako zabawka jest luksusem b) każde takie hobby jest kosztowne, a we wszytskim co kupujemy są zawarte podatki, tak jest świat skonstruowany c) ergo - płacimy podatki za nasze hobby d) nie ma kraju w którym nie ma podatków. 

I to chyba wszystko na temat podatków. Jeszcze raz - ja też NIE LUBIĘ ich płacić, ale to nie zmienia faktu że zapłacić je muszę. I mam tego świadomość i nie zarywa mi to snu. 

I spoko że się ze mną nie zgadzasz, choć nie do końca wydaje mi się że odebrałeś właściwie moje wypowiedzi.. 🙂 Bo ja np. o broni nic nie pisałem? Ale BARDZO doceniam że spokojnie odnosisz się do merytoryki wypowiedzi. Rzadka rzecz na tym forum, więc szacun!

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Buber napisał:

I spoko że się ze mną nie zgadzasz, choć nie do końca wydaje mi się że odebrałeś właściwie moje wypowiedzi.. 🙂 Bo ja np. o broni nic nie pisałem? Ale BARDZO doceniam że spokojnie odnosisz się do merytoryki wypowiedzi. Rzadka rzecz na tym forum, więc szacun!

Z odbiorem jest trochę tak, że tak jak sobie tu piszemy, to tak naprawdę używamy skrótów myślowych i jest wiele niedopowiedzianego. Inaczej trzeba by walić wypracowania na kilka tysięcy słów.  Wiadomo, nic nie zastąpi normalnej rozmowy. Chyba jesteśmy w podobnym wieku, bo też pamiętam kartki itp, i jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że należy docenić wiele rzeczy. Tylko czasem właśnie za dużą wartość przypisujemy rzeczom, w sensie przedmiotom. Trochę mi to zajęło,, żeby zrozumieć, że to nie motocykl jako taki jest czymś cennym, tylko chwile które mogę przeżyć dzięki niemu. KS zaraz dostanie jakiegoś ataku, ale dzisiejszy dzionek... Pojechałem pomóc rodzicom, w między czasie do kumpla pomóc mu w pracy, natrzaskałem kilometrów na motocyklu od groma. Temperatura między 8 a 11 stopni, blokady rolników i co chwila deszczyk. Moto usyfione, ja leciutko zmarznięty ale szczęśliwy jak dziecko. 😄 I kij, że moto wygląda jak po rajdzie Pałuk, to tylko przedmiot, ale dał mi dzisiaj masę endorfinek, i to jest dla mnie ważne. Czego życzę wszystkim. 😉

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 17:33, Judas napisał:

Motocykl to fanaberia i luksus? Z to mam płacić co roku podatek? To takie samo urządzenie jak każde inne. To że uwielbiam motocykle i mam trzy sztuki to nie powód, żeby uznać to za luksus. Koleżanka ma hobby takie, że gotuje. Robi pyszne i zarazem piękne żarcie. Opodatkować jej garnki chcesz? Hobby kosztuje, zgadzam się ale coroczny podatek to bzdura. Uznajmy, że wędkarstwo będzie fanaberią, bo żarcia w sklepach jest full. Zarejestruj każdą kupioną wędkę, książkę o rybkach i pobieraj co roku podatek od fanaberii.

Zobacz, mieszkam sam, pranie robię pewnie ze trzy razy w miesiącu. Chociaż tak nie uważam, ale suszarka do prania to będzie fanaberia, dla mnie. Opodatkujmy suszarki, 500 rocznie się należy. W domu gdzie jest czwórka dzieci i chociaż jeden senior to urządzenie jest zwyczajnym, użytkowym i potrzebnym przedmiotem.

Buber, grzecznie i bez złośliwości ale nie zgadzam się z Tobą. 🙂

ale nawet gdyby to był luksus. z jakiej paki okradać kogoś dodatkowo skoro już za to zapłacił i zapłacił również podatki. dlaczego nieustannie obciążenia mają być podnoszone? w imię czego mamy się dawać coraz bardziej okradać? i dlaczego zidiociałe społeczeństwo to popiera?

zaraz Buber stwierdzi, że możliwość zakupu butów to jest BENEFIT i LUKSUS bo przez wieki ludzie chodzili na boso a i w wielu krajach afryki w dalszym ciągu chodzą na bosaka. to z tego powodu w przypadku zakupu butów za stówę, oprócz ok. 80zł, które już państwu oddałem mam być jeszcze dodatkowo opodatkowany?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Judas napisał:

...Tylko czasem właśnie za dużą wartość przypisujemy rzeczom, w sensie przedmiotom. Trochę mi to zajęło,, żeby zrozumieć, że to nie motocykl jako taki jest czymś cennym, tylko chwile które mogę przeżyć dzięki niemu....

Zgadzam się z tym na 100% Motocykle, auta, ciężarówki czy co kol wiek co ma koła i silnik, zostało zaprojektowane do jazdy i ja się tego też nauczyłem żeby chłonąć i czuć pojazdy od wewnątrz wtedy gdy się je prowadzi. Każdy pojazd ma swój unikalny charakter w prowadzeniu i w obyciu i gdy to poznamy, to dopiero mamy jakiś obraz czym ten sprzęt jest.

Co nie zmienia faktu że fajnie jest mieć coś wychuchane i wygłaskane tylko po to żeby sobie przyjść, popatrzyć, uśmiechnąć się i pójść dalej 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Judas napisał:

....KS zaraz dostanie jakiegoś ataku, ale dzisiejszy dzionek...

He, he, spoko !  

Ale tak notabene, to dlaczego masz miec lepiej odemnie ? 🤣

na poczatku roku, zona zmienila sobie klase podatkowa ( co za tym idzie zmienila ja NAM 🤣 )

Obecnie jest tak, ze ona zarabia wiecej a ja z 19 % podatku skoczylem na 32 z hakiem, co oznacza, ze przestalem zarabiac !

Tak malo jak w obecnej firmie nie zarabiaelm od 8 lat ! Po obecnej wyplacie  czeka szefa rozmowa ze mna, i chab apojde gdzieindziej, gdzie lepiej placa.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2024 o 11:56, IZO napisał:

 fajnie jest mieć coś wychuchane i wygłaskane tylko po to żeby sobie przyjść, popatrzyć, uśmiechnąć się i pójść dalej 😁

W życiu trzeba mieć odrobinę radości. 😉

 

W dniu 23.03.2024 o 17:26, ks-rider napisał:

 dlaczego masz miec lepiej odemnie ? 🤣

 

Bo mogę. 😜

Powodzenia w negocjacjach! 🙂

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 22:00, konrad1f napisał:

zaraz Buber stwierdzi, że możliwość zakupu butów to jest BENEFIT i LUKSUS bo przez wieki ludzie chodzili na boso a i w wielu krajach afryki w dalszym ciągu chodzą na bosaka. to z tego powodu w przypadku zakupu butów za stówę, oprócz ok. 80zł, które już państwu oddałem mam być jeszcze dodatkowo opodatkowany?

Przecież płacisz już podatek jak kupujesz buty.. Jesteś opodatkowany VATem przy każdym zakupie. Nie wiedziałeś? Czy może zapomniałeś? Podatki są wszędzie i zawsze je płacisz, więc nie wiem jak chcesz spokojnie żyć z tak wielką do nich awersją, na co dzień.. A wysokość i sposób ich obliczania to już są kwestie drugorzędne.. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież płacisz już podatek jak kupujesz buty.. Jesteś opodatkowany VATem przy każdym zakupie. Nie wiedziałeś? Czy może zapomniałeś? Podatki są wszędzie i zawsze je płacisz, więc nie wiem jak chcesz spokojnie żyć z tak wielką do nich awersją, na co dzień.. A wysokość i sposób ich obliczania to już są kwestie drugorzędne.. 
Skąd wiesz, może on bez butów chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Judas napisał:

Powodzenia w negocjacjach! 🙂

Dzieki !  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Buber napisał:

Przecież płacisz już podatek jak kupujesz buty.. Jesteś opodatkowany VATem przy każdym zakupie. Nie wiedziałeś? Czy może zapomniałeś? Podatki są wszędzie i zawsze je płacisz, więc nie wiem jak chcesz spokojnie żyć z tak wielką do nich awersją, na co dzień.. A wysokość i sposób ich obliczania to już są kwestie drugorzędne.. 

od wielu postów się nad tym zastanawiam - czy czytasz w ogóle posty, na które odpowiadasz?

czy w poście, na który właśnie odpowiedziałeś przeczytałeś o tym, że chcąc kupić buty za 100zł w sklepie, państwu muszę oddać ok. 80zł? bo cytujesz tego posta ale odpowiadasz jakbyś w ogóle nie zrozumiał treści, którą cytujesz!

czy przeczytałeś kluczowe słowo - DODATKOWO? i czy to proste słowo rozumiesz?

to samo było pisane wcześniej odnośnie NOWYCH podatków, które wymyśliła sobie UE. kupując motocykl (jak i inną rzecz) płacisz juz sporo podatków. piszę Ci - pytam (i nie tylko ja), że dlaczego mam płacić KOLEJNE za samo ich posiadanie a ty pierdzielisz farmazony i benefitach bo powinniśmy się cieszyć, że nie mieszkamy już w lepiankach.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, konrad1f napisał:

od wielu postów się nad tym zastanawiam - czy czytasz w ogóle posty, na które odpowiadasz?

czy w poście, na który właśnie odpowiedziałeś przeczytałeś o tym, że chcąc kupić buty za 100zł w sklepie, państwu muszę oddać ok. 80zł? bo cytujesz tego posta ale odpowiadasz jakbyś w ogóle nie zrozumiał treści, którą cytujesz!

czy przeczytałeś kluczowe słowo - DODATKOWO? i czy to proste słowo rozumiesz?

to samo było pisane wcześniej odnośnie NOWYCH podatków, które wymyśliła sobie UE. kupując motocykl (jak i inną rzecz) płacisz juz sporo podatków. piszę Ci - pytam (i nie tylko ja), że dlaczego mam płacić KOLEJNE za samo ich posiadanie a ty pierdzielisz farmazony i benefitach bo powinniśmy się cieszyć, że nie mieszkamy już w lepiankach.

 a Twój największy problem to najwyraźniej to że 80 chętnie zapłacisz, ale 85 to już nie. co za różnica? I tak płacisz i tak.. Więc ja umiem czytać, za to wydaje mi się że Ty masz problemy z logiką i konsekwencją. I może tym się właśnie różnimy?

Płacić podatki masz dlatego że się na to zgadasz. Jak Cię tak bolą, to przeprowadź się tam gdzie są mniejsze. W końcu ZA NIC dostałeś paszport i możliwość swobodnej podróży - których to przywilejów wiele milionów ludzi nie ma - więc NIE DOCENIAJ tego, tylko po prostu jedź tam gdzie nie ma podatków. Albo są mniejsze. I opisz nam potem jak super się tam żyje. Jest parę kierunków, ale nie będę podpowiadał... 

A to że powinieneś docenić to co DLA CIEBIE zrobili Twoi potomkowie to zupełnie inna sprawa. Czy może w Twojej szkole historii nie uczyli? Albo może nie odczuwasz wdzięczności za nic dla nikogo? 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analogicznie - jak chcesz płacić większe podatki to przeprowadzić się tam gdzie są większe. jak widać wcześniejsza diagnoza o komuszej mentalności i syndromie sztokholmskim była jak najbardziej trafna. piszesz o kolejnych 5ciu złotych. gdzie jest dla Ciebie ta granica? gdy zabiorą co wszystko dalej będziesz usprawiedliwiał okradanie społeczeństwa?

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mnie zacytuj gdzie napisałem że CHCĘ płacić większe podatki? Tak się czepiasz że nie umiem czytać, ale to chyba Tobie sprawia problem. Zinterpretowałeś/założyłeś sobie że ja chcę płacić wyższe podatki, czy tam że je popieram albo że mi się podobają. A ja NIC takiego nie napisałem. Ale ty sobie wsiadłeś na takiego konika. No to wybacz, ale to było Twoje (błędne) założenie które sobie rozwinąłeś, nic więcej.

Po drugie - to że ja DOCENIAM to co mam, to nie znaczy że mam "komuszą mentalność". No i na potrzeby dyskusji, do którego momentu podatki są OK a od którego są "okradaniem społeczeństwa"? Czy dla Ciebie wszytskie podatki to okradanie?

A co do granicy, to tak, jest granica wysokości podatków, nazywa się krzywą Laffera i rządy ustanawiające podatki o tym wiedzą. 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...