Skocz do zawartości

Uniwersalny motocykl do 10-12tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Rowerek nie zastąpi crossa. Są elektryczne crossy do lasu, ale to już zupełnie co innego. Rower wymaga pedałowania. Jak widzisz kogoś kto jedzie bez pedałowania, to ma motorower elektryczny i jeżeli nie ma tablicy rej, to łamie przepisy, bo takie coś powinno być zarejestrowane i ubezpieczone. Rower ma wspomaganie (nie da się jechać bez kręcenia pedałami) do 25km/h.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 12:07, Slynqq napisał:

 żona miała by pewnie na shadowce wygodniej z tyłu niż na xf650 🙂

Rozczaruję Ciebie, to najgorszy z możliwych wyborów. 😛

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Hondę FMX, w teorii powinna spełnić Twoje oczekiwania. Freewind też. 🙂

 

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem ta Honde FMX i jest to koncept bardzo podobny do mojej nowej i drogiej CB500X, tyle ze z singlem 650 zamiast twina 500 i znacznie nizsza cena. Wydaje mi sie wystarczajaco wysoka dla kogos wyzszego, z dobrym zawieszeniem i hamulcami. Moze komfort pasazera jest na nizszym poziomie, ale niewiele. Troche mnie by przerazaly 2 wielkie tlumiki po obu stronach siedzenia, ale mam nadzieje ze sie mocno nie grzeja. Moc nie jest powalajaca ale motocykl jest b.zwinny w miescie a i na dluzsze wyjazdy prawie 40KM zupelnie wystarcza. Dla mnie bylby za wysoki ze swoim siedzeniem na wysokosci 34", ale dla kogos ze wzrostem prawie 2 metry jak znalazl.

Freewind jest tym samym pomyslem tyle ze Suzuki ma wszystko lepsze niz Honda ( wg MCN ) i moc 47KM na rowni z moja CB. Do tego lepsze siedzenia, lepsze hamulce i lepsze zawieszenia dajace swietna zwinnosc w miescie i lepsza mozliwosc dluzszych podrozy. Oba motocykle daja mozliwosc jazdy w lekkim terenie, typu drogi gruntowe. Siodlo Suzuki ma mozliwosc regulacji miedzy 30 - 33", czyli tez dobre dla wysokich. Oba motocykle sa b.lekkie ( 160 kg ) i oba spalaja b. male ilosci paliwa - ponizej 5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, byłem oglądać xf650 z pozoru to duży motocykl ale jak siadłem to siedziałem w tym dołku w siedzeniu, za blisko kierownicy, kierownica wąziutka, nogi miałem nie naturalnie zgięte. Dopiero jak się podsunąłem do góry to było lepiej. Ale siedziałem jak by na grzbiecie, na środku... Możliwe, że to nie było oryginalne siedzenie. Jak przymierzyłem się z żoną to czułem jak bym wiózł ją na sobie... 

skoro mamy już jakieś odniesienie to może będzie wam łatwiej mi podsunąć, któryś z tych moto które już tu padły... w którą stronę w takim razie iść?

 

edit: chyba naprawdę nie jest fabryczne

image.png.3d2677acdb8f72fa0d484bf064e6fb90.png

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie kup coś, zacznij jeździć. Wyrobisz sobie opinię, wymyślisz kierunek w którym się udasz. Póki co, to jak ze ślepym o kolorach. Pogadaj z ludźmi którzy robią motocyklowe kanapy, przekaż czego oczekujesz i zestaw z tym co zaoferują. Ciskasz się między krańcowo różnym podejściu do motocyklizmu. Duale, cruisery, czopki... I pytasz internety co będzie lepsze dla Ciebie. Piękna katastrofa...😎

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysy76 napisał:

Chopie kup coś, zacznij jeździć. Wyrobisz sobie opinię, wymyślisz kierunek w którym się udasz. Póki co, to jak ze ślepym o kolorach. Pogadaj z ludźmi którzy robią motocyklowe kanapy, przekaż czego oczekujesz i zestaw z tym co zaoferują. Ciskasz się między krańcowo różnym podejściu do motocyklizmu. Duale, cruisery, czopki... I pytasz internety co będzie lepsze dla Ciebie. Piękna katastrofa...😎

Trochę tak i trochę nie 🙂na pewno nie chce sportowych motocykli, posiadałem gsx600f i tego typu półsporty też mnie nie interesują. Czopery niee.. Cruiser był marzeniem ale chyba odpada przez wzrost, xf650 okazuje się też za mały lub przez tą akcesoryjną kanape. Pojechać i kupić jest łatwo a później się męczyć 🙂 dlatego pytam kogoś kto już miał i wie co się nada na mój wzrost 🙂 wybaczcie niezdecydowanie sam jestem już rozdarty z tym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slynqq napisał:

 wybaczcie niezdecydowanie sam jestem już rozdarty z tym tematem

jprdl.. bierz parę adresów sprzętów na sprzedaż, kasa w kieszeń i jedź, niech Ci dadzą się karnąć. Zasadniczo jak zostawisz kasę na stole to handlarz co nie ma nic do ukrycia da się przejechać. 

Skoro masz takie problemy, to siadaj. Owszem, wydasz na wyjazdy, ale to mniej kłopotu niż jakbyś miał za dwa miesiące sprzedawać. NIKT Ci nie napisze jakie moto Ci się spodoba - sam musisz dupę posadzić.

także do boju, powodzenia z handlarzami. 😉

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo teraz jest okres rozpoczęć sezonu. Przeważnie po paradach ludziska parkują moto w kupie. Slynqqpodjedź zagadaj do właściciela moto. Przejechać się pewnie nie da ale przymierzyć pewnie tak a przy okazji pogadasz na temat danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, będę działał, spróbuje jeszcze xfa z normalnym siodłem przymierzyć, gdyby w okolicy były jakieś moto to bym tematu nie zakładał, a tu większość dość daleko by jechać sobie obejrzeć

Edytowane przez Slynqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos twoich wrazen z przymiarki do F650 - to wbrew pozorom nie jest taki typowy motocykl dla wysokiego jezdzca ( specjalnie dla kogos z dlugimi nogami ) i dlatego staralem sie opisac zarowno FMX jak Freewinda ktory w Polsce byl chyba dosc popularny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...