Skocz do zawartości

Porady przy wyborze motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Z racji sprzedaży swojego gs500f przymierzam sie do zakupu kolejnego motocykla. Czy możecie pomóc, doradzic w wyborze motocykla głównie do miasta?

Może na początek o mnie - 175cm wzrostu, 100kg wagi. Trzy lata jezdziłem gs'em. Teraz szukam czegoś troszke mocniejszego.

Zastanawiam się nad:

Sv650 - czy jest jakaś większa róznica pomiedzy wersja S a N poza owiewka? Wersji S jest o wiele wiecej.

Zr7 - mam najblizej, jest w nakedzie

Fazer - czy naprawde jest tam problem ze skrzynią?

Bandit 600 - mam też opcję kupna 1200.

Tutaj rownież pytanie jak wyglądają róznice pomiedzy N a S poza plastikami?

 

Dodam, że wszyskie mam możliwość kupna w podobnych pieniądzach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie przeze mnie wymienione sa na gaznikach.

Czy z banditem 1200 jest dużo drozej jeżeli chodzi o jego utrzymanie? Kiedyś rzucił mi sie w oczy artykuł że potrafi dać po kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wozniaq napisał:

Niestety wszystkie przeze mnie wymienione sa na gaznikach.

Czy z banditem 1200 jest dużo drozej jeżeli chodzi o jego utrzymanie? Kiedyś rzucił mi sie w oczy artykuł że potrafi dać po kieszeni.

Łoo panie, te sprzęty mają po 25 lat, tu nie ma się co rozczulać tylko brać obojętnie co, byle tylko było w dobrym stanie technicznym, bez zardzewiałego baku, wyrobionych gaźników czy niebieskiego dymu z komina.

Ja osobiście bym szedł w stronę Bandita bo to bardzo popularne sprzęty, proste w serwisie i do tego masz ogromny wybór części, czy to nowych czy używanych. Każdy mechanik ogarnie to z zamkniętymi oczami. 600 i 1200 w kosztach serwisu będą podobne. Z tym, że jak będziesz w pełni korzystał z dobrodziejstw 1200 czyli duży moment dostępny z dołu to trochę częściej będziesz naciągał łańcuch albo wymieniał napęd i szybciej skończy się tylna opona. No i 1200 ma większe opony niż 600 więc trochę więcej kosztują. 

Ja tam z B600 mam same miłe wspomnienia, co prawda miałem go ponad 15 lat temu ale miło wspominam. Na pewno po przesiadce z GS500 przez jakiś czas będziesz zadowolony z mocy. Jak nie miałeś wcześniej do czynienia z olejakiem to na oględziny weź ze sobą kogoś kto zna te sprzęty. Bo zdrowy olejak ma kulturę pracy taką, że już niejeden klient chciał się bić ze sprzedającym "bo silnik złom".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qadrat napisał:

Ja osobiście bym szedł w stronę Bandita 

Albo litrowy Fazer. Ta sama klasa co bandit, można znaleźć na gaźnikach za niewielkie pieniądze, a jednak chłodzony cieczą. A poza tym bardzo podobny w osiągach, ale zasadniczo bardzo porządne moto. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma plusy i minusy, silnik chlodzony ciecza bedzie mial lepsza kulture pracy ale wiecej rzeczy moze sie spitolic i kosztowac, ogolnie w tych rocznikach warto szukac czegos w najlepszym stanie technicznym, niezaleznie od marki. Ja tam nie szedl bym w zbyt duza pojemnosc 600-750 zupelnie wystarcza do wszystkiego a jest lzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam M. napisał:

Ja tam nie szedl bym w zbyt duza pojemnosc 600-750 zupelnie wystarcza do wszystkiego a jest lzejsze.

Tak mówi rozum. Serce mówi "poniżej litra to skuter" 😄  😄 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie się po Warszawie najlepiej jeździło Tenere 660. Duże koło przednie na wyrwy, krawężniki, inne "nawierzchniowe" atrakcje. Wysoko kanapa więc dobra widoczność ponad samochodami i lusterka też wysoko. A korki najlepiej objeżdżało się po torowisku tramwajowym. Z tym że nie było smartfonów z kamerami i praktycznie w ogóle kamer nad drogami. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się po Warszawie najlepiej jeździło Tenere 660. Duże koło przednie na wyrwy, krawężniki, inne "nawierzchniowe" atrakcje. Wysoko kanapa więc dobra widoczność ponad samochodami i lusterka też wysoko. A korki najlepiej objeżdżało się po torowisku tramwajowym. Z tym że nie było smartfonów z kamerami i praktycznie w ogóle kamer nad drogami. 

To prawda, jak miałem DR650SE to sie latało mieście, na Mitasach, bajka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:


To prawda, jak miałem DR650SE to sie latało mieście, na Mitasach, bajka
 

O kufa, nie stac Cie bylo na lepsiejsze opony ? 🤣

 

Strach sie bac zapytac, jakie obecnie masz na Dukacie ! 🤣

 

Enduro, czy supermoto na miasto zawsze byla bajka i nawet nie musialo byc 650 !

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kufa, nie stac Cie bylo na lepsiejsze opony ? 
 
Strach sie bac zapytac, jakie obecnie masz na Dukacie ! 
 
Enduro, czy supermoto na miasto zawsze byla bajka i nawet nie musialo byc 650 !
 


Idealna na asfalt i na lekki teren od lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...