Skocz do zawartości

BMW K75 co to warte ?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Adam M. napisał:

Zona tej wiosny miala 2 operacje,

trzymam kciuki za ich powodzenie i szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Z mojego podwórka:

Moto jak odpaliło tak stoi, walczę teraz z garażem, konstrukcje, zbrojenia, wylewki, obróbki, no ale trzeba jakoś ogarnąć ten bajzel bo już kluczy zaczynam szukać - a gdzie tu się w takich warunkach za gruntowne rozbiórki moto zabierać.

Z bardziej przyziemnych tematów to zdechło mi w ... 3cim albo 4tym sezonie... (Po 3cim a w 4tym roku bo w `20tym ją kupiłem) aku (kwasiak) w Yamaha. Jakieś tam najtańsze MotoPower wsadziłem bo za 60zł było dostępne. No to 3 sezony przejeździł. Dzwonię dzisiaj na hurt po kolejny a ten mi "z łopaty" 160zł...

Wiecie jak wywaliły aku moto do góry ?!?!? i to jest przecież najpodstawowszy z podstawowych aku 12V/12Ah L+ zwykły kwasiak. 160zł !!!

Chciałem żela jakiegoś ale nic nie mieli.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost cen motocyklówki podobno spowodowany jest jakimiś nowymi wymogami jakie (znowu) weszły na łeb firmom. Chodzi o jakieś kwestie dot. kwasu osobno bo samochodówka nie zdrożała tak bardzo jak motocyklówka. Coś mi tam wspominał że jak jest osobno kwas to muszą mieć jakieś dodatkowe coś tam bo inaczej nie wolno im tym handlować. Że już są jaja że Yuasa podobno kwasiaki (suchoładowane) dostarcza bez elektrolitu i ... bujaj się skąd go weźmiesz bo sprzedaż tego została zakazana już ze 3 lata temu jak mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cala masa chinskich aku AGM sprzedawana na roznych portalach internetowych, ale ceny za aku do BMW sa dosc wysokie bo to duzy akumulator. Z kolei kupowanie normalnego kwasiaka z ktorego bedzie sie lalo podczas jazdy to czysta strata z powodu uszkadzania elementow motocykla. Moje stare angliki do tej pory maja slady po kwasiakach wstawianych do nich 50 lat temu - zniszczone powloki ram, zniszczone uklady wydechowe nie mowiac o puszkach akumulatorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem chwilkę aby podziałać coś... ale jak sie 20:30 zaczyna to godzinę później już trzeba zwijać majdan. Gmole zdjęte, owiewki boczne również. I trochę filmików Chrisa Harrisa z YT co i jak działać. No i najważniejszy, niejakiego Hector M

jak wymienić węże paliwa. Z jedną różnicą: u mnie pod zbiornikiem jest coś w rodzaju maty izolującej, termicznej (widać aluminium, jakieś sprasowane coś pomiędzy jakby włókno jakieś itp). Obstawiam że przy zdjęciu zbiornika wszystko się wysypie. No chyba że się pobawię i uda się wydobyć puszkę filtra powietrza bez zdjemowania zbiornika.

IMG_20240523_204506_925.jpg.1b033beac7749939b3a4bc566272d8c1.jpg

IMG_20240523_205510_172.jpg.4a2eea04b7235ef3b632f80836a0c331.jpg

Filtr powietrza OE BMW. Jak nowy. Odkurzony, przedmuchany. Nie ma potrzeby zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filtrach powietrza wiem ze bardzo dlugo sie trzymaja. Sprawdz jak sie maja weze laczace chlodnice z silnikiem i filtr paliwa w zbiorniku paliwa.
Adam, 20 letni filtr, nawet jak leży na półce, to nadaje się tylko śmieci. Chyba nie muszę Ci tłumaczyć budowy filtra powietrza? Podobnie jest również z filtrem oleju. Co do tego drugiego, to BMW zaleca tylko jeden. Ten z tzw bajpasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20lat to on nie ma.

(może z 10 :D)

ale pewnie nawet tyle nie ma. Wygląda jak nówka, pajęczyny tylko odkurzaczem zdjąłem i przedmuchałem sprężarką. Się będę wybierał "w Meteory" to wymienię na nowy a na razie starczy mu to co jest. I tak jeszcze 5x będę go wyciągał przy okazji demontażu puszki filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...