Skocz do zawartości

Pierwsze moto, Yamaha FZ6n


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Zastanawiam sie nad kupnem pierwszego motocykla. Niesamowicie spodobaly mi sie dwa modele, Yamaha FZ6n oraz Kawasaki Z750.
Wydaje mi sie jednak, ze ten drugi jest dla bardziej doswiadczonych. Stad zaczalem sie rozgladac nad Yamahami.

Znalazlem nawet cos konkretnego: https://www.otomoto.pl/motocykle-i-quady/oferta/yamaha-fz-yamaha-fz6n-gwarancja-raty-ID6FW7fL.html

Bardzo podejrzany jest jednak przebieg. Stad ten watek, chcialbym sie Was zapytac co o tym sadzicie, jak sprawdzic dany motocykl? Po uzyskaniu VINu postaram sie sprawdzic realny przebieg, jednak realny przebieg to jedno, stan to cos innego.
Moze ktos juz mial do czynienia z tym salonem?

Co uwazacie rowniez o tym motocyklu na swoje pierwsze moto? Jezdzilem sporo 50cc, 70cc czy 125cc, ale to bylo sporo czasu temu. Do tego do raczej byly zabawki. 🙂

Bede wdzieczny za Wasze odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwsze moto, wziąłbym raczej Yamahę ale 2 cylindrową MT07, pojeździł, przyzwyczaił się, a potem ewentualnie celował w coś większego...i naukę jazdy zacząłbym od hamowania w różnego rodzaju konfiguracjach...ale to moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę i celuj w jakąś sztukę co ma ABS. Warto.

Te Yamahy nie miały problemów ze skrzyniami? Bo wiem, że poprzednie generacje to miały kiepskie skrzynie i coś mi się wydaje, że te jeszcze też. Ale to już niech się wypowie ktoś, kto w tym siedzi.

A co do przebiegu - no cóż, przy 28 000 km to ten motocykl powinien być jak nowy, pod warunkiem, że użytkowany z głową a nie przez rzeźnika 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wygląda na to, że moto robiło ok. 1700 km rocznie. Porównaj inne oferty cenowe na taki motocykl. W ogłoszeniu bardzo skromny opis moto. Jeżeli motocykl jest zarejestrowany w kraju to coś można się dowiedzieć zaglądając do cepik-u. Jeżeli sprowadzony to będzie więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obejrzeć ten motocykl.. prezentuje się dobrze. Oczywiście nie zrobiłbym zakupu bez sprawdzenia w serwisie.
Co do ABSu, racja. Zwróciłem uwagę, że ten sam motocykl od roku 2007 posiada już ABS więc może po prostu dołożę trochę i poszukam czegoś nowszego.

Co to Yamahy MT07, ładnie się prezentuje, ale jeździłem trochę 125ccm i marzy mi się coś większego.

Zaciekawił mnie komentarz odnoszący się do skrzyni biegów - jej awaryjności. Czy ktoś może miał z tym do czynienia i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze nie wiesz o czym piszesz. MT07 ma wieksza pojemnosc niz FZ6N a mniej cylindrow, ale 2 cylindry z walem 270 stopni pracuja podobnie do silnika V2 i w rzeczywistosci powoduja ze motocykl jest zywszy w niskich i srednich partiach obrotow niz 4 cyl. w linii z nominalnie wyzsza moca maks ( z ktorej i tak b.zadko sie korzysta ).

Do tego dochodza nizsze koszty obslugi silnika 2 cyl niz 4 cylindrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam M. napisał:

Podejrzewam ze nie wiesz o czym piszesz. MT07 ma wieksza pojemnosc niz FZ6N a mniej cylindrow, ale 2 cylindry z walem 270 stopni pracuja podobnie do silnika V2 i w rzeczywistosci powoduja ze motocykl jest zywszy w niskich i srednich partiach obrotow niz 4 cyl. w linii z nominalnie wyzsza moca maks ( z ktorej i tak b.zadko sie korzysta ).

Do tego dochodza nizsze koszty obslugi silnika 2 cyl niz 4 cylindrowego.

i wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 17:39, Adam M. napisał:

Podejrzewam ze nie wiesz o czym piszesz. MT07 ma wieksza pojemnosc niz FZ6N a mniej cylindrow, ale 2 cylindry z walem 270 stopni pracuja podobnie do silnika V2 i w rzeczywistosci powoduja ze motocykl jest zywszy w niskich i srednich partiach obrotow niz 4 cyl. w linii z nominalnie wyzsza moca maks ( z ktorej i tak b.zadko sie korzysta ).

Do tego dochodza nizsze koszty obslugi silnika 2 cyl niz 4 cylindrowego.

Lepszy dół w mt07 to będzie bardziej zasługa wału 270 stopni, czy może bardziej dłuższego skoku ? fz6n to skok 44.5 mm a mt07 68.6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...