Skocz do zawartości

Co myślicie o Junaku Millenium


Gość Pawcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amon_Shadow

myślę sobie, że dla początkujących motonitów jest całkiem ok. Można się na tym uczyć, przystępna cena, nieduże gabaryty i silnik też.

 

Osobiście ten motocykl koreański nie podoba mi się.

 

 

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolko,

nie ma sie chyba co dłużej rozwodzic nad JM. Trzeba przede wszystki przypomniec jak powstała legenda naszego PRAWDZIWEGO Junaka, w koncu nie pojawil sie tak ni stąd ni zowąd. Najpierw byly inne Polskie motorki, które przede wszystkim byly TANIE i dla WSZYSTKICH! Jak juz sie ludzie przyzwyczaili do Polskiej marki to mozna wprowadzac drogie konstrukcje, ale najpierw trzeba wyprodukowac cos co będzie dla ludzi przystępne, np WSK 125 albo 175, upowszechnić to i budować od podstaw. W końcu jeszcze trochę pamiętamy o Polskiej motoryzacji a za 10 lat juz nikt nie bedzie jezdził choćby na WSK, nie mówiąc juz o Junaku czy Osie. Jesli mógłbym kupić WSK za sume do 4 tys zł to bym kupil (dlatego ze Polskie, tanie i z tradycjami) a za 17 tys - kiedy niezle zarabiający Polak zarabia 2 tys zł miesiecznie - to mnie nikt nie namówi. Tak uważam i dlatego uparłem sie na odrestaurowanie WSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a propos koreanczykow, a tak dokladniej to samochodow daewoo to kumpel ma lanosa ktory od nowosci jest na gaz przerobiony i przejechal nim 220 tys. km bez zadnej awarii. Co do motocykli - nie wiem, ale gdyby tak ktos w Posce zajal sie zrobieniem moto na bazie np. sprawdzonego silnika SR 500 albo LS 650, do tego markowe zawieszenia, hamulce itp. to moglby wyjsc niezly motocykl, wtedy nikt by nie plul ze to podrobka junaka, a i inna sprawa ze fabryka bylaby w Polsce. Mysle ze to by wypalilo, tyle ze zaden binesmen/sponsor mie chce ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Słonko zaczyna przygrzewać, sezon lada chwila się zacznie, a o Junaku 600 ni słychu ni widu. Vlaad miał coś na ten temat się dowiedzieć. Może już coś wie :?:

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A ja mysle, ze tak jak Junakowi nie dali umrzec tak i WSKi nie zgina dzieki takim ludziom jak Ty Otic. Coraz szersze grono zaczyna w poczciwych WSKach dostrzegac klasyczny polski motocykl, w gruncie rzeczy juz weteran, a nie tania maszynke do katowania. I to mnie cieszy :).

A co do tego co mowiles Otic, to zobaczymy co bedzie sie dzialo z nowymi WFMkami. Maja kosztowac 4 tys. zl wlasnie. Moze one zapoczatkuja ruch "reanimowania" starych polskich marek? Mam nadzieje! :D

Tylko kupujmy te sprzety, bo bez tego nic sie nie ruszy :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szkoda Junaka. Fajna był maszyna. Ale nie jego najbardziej mi żal. Nie wiem czemu, ale nabardziej mi szskoda naszego wpaniałego, niezawodnego, pieknego, cudownego itp Sokoła. To była maszyna. Uwczesne Sokoły były technicznie ( i wizualnie chyba też) leosze od H-D. Gdyby nadal były produkowane z taką pasją jak wówczas to podbiłyby rynki wszystkich krajów europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millenium to bardzo dobry motocykl miałem okazje rozmawiać z właścicielami i sprzedawcami (dla nich to zawsze był swietny) Jest on nowoczesny i ładny,

Juz niedługo pojawi się COMET 650 ciekawe jak on zostanie przyjęty???

Słyszałem że rozpoczęto juz prace w Junak motor nad całkowicie polskim Junakiem :!:

Ciekawe co to będzie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie tylko dlamnie,ale i dla wielu jest to niezbyt udana próba zarobienia na modnej ostatnimi czasy marce (nazwie).Jeśli gówno nazwę "pączek",to nie będzie ono smakować lepiej.

 

Znowu wracamy do tych samych wątków. Junak w wersju koreańskiej nie jest wcale złym motocyklem, ale w swojej klasie. Chodzi tu raczej o rodzaj "świętokradztwa" nazwy oczywiście. W swoim czasie JUNAK też nie był wiodącym motocyklem w swojej z kolei klasie i ci co dokładnie siedzą w temacie to o tym wiedzą. Mimo to stał sie na przestrzeni lat motocyklem "kultowym".

Sam miałem JUNAKA (dokładnie dwa) i ręce mokre od oleju czasem i o to właśnie mi chodziło :lol: :lol: :lol: 8)

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

sporo czasu minelo, temat ucichl, ciekawe czy juz nikt nic tu nie doda...

 

ostatnio spotkalem mlodych ludzi na motocyklach, ktorzy rozmawiali na temat junaka (chodzilo im o millenium) a nie wiedzieli nawet co to jest naprawde junak. smutne nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...