Skocz do zawartości

Jakie klocki? EBC,Nissin,Lukas,Ferodo-wypowiedz sie o swoich


SajGoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwage ze nie jestem szejkiem naftowym jestem zmuszony brac pod uwage ceny za produkty przed zakupem.Sprawa niby prosta np:kupujac łańcuch DID xw-ring bedziemy zadowoleni,ale ja lubie wyposrodkowanie z tendencja w góre np: RK x-ring, bo podziekuje za IRYSa o-ring lub jakis inny jeszcze gorszy śmieć.

 

A jak wygląda z klockami? Gdzie lezy EBC,Nissin,Lukas,Ferodo ? Moze jakies konkretne modele i ceny !!

 

Jakie założyć na przód a jakie na tył ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold Freny tez nie sa zle, moze je tez wezmiesz pod uwage ?

Gold Frenow podstawowy model nigdy bym juz nie zalozyl:zero hamowania! :banghead:

EBC podstawowy model sa w miare OK ale szybko sie koncza.

Jak opisujecie jakies klocki to podawajcie jaki to model bo rodzaji klockow jest duzo:twarde,miekkie,ze spiekow itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki ze spieków to klocki w których warstwa hamująca jest kompozytem w którego skład wchodzą w większości proszki metali.

Proszek zaprasowywany jest na kształt okładziny a następnie spiekany.

Sa to wyjątkowo twarde klocki, świetnie przewodzą ciepło dzięki czemu nie maja tendencji do zeszkliwienia, bardzo wydajnie hamują ale niestety szybko kończą tarcze hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki ze spieków to klocki w których warstwa hamująca jest kompozytem w którego skład wchodzą w większości proszki metali.

Proszek zaprasowywany jest na kształt okładziny a następnie spiekany.

Sa to wyjątkowo twarde klocki' date=' świetnie przewodzą ciepło dzięki czemu nie maja tendencji do zeszkliwienia, bardzo wydajnie hamują ale niestety szybko kończą tarcze hamulcowe[/quote']

 

Dodam jeszcze że hamulce są bardzo "twarde" wymagają przyłożenia większej siły na klamkę, mają także długi okres użytkowania.

 

Zbycho

XJR1300 ( Ferrodo - metaliki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tak:

przod:

nissiny (podstawowy model) - b. sobie je chwalilem, mala sila na klamke, dobre hamowanie, ale szybko sie zuzyly

tyl:

nissin (podstwaowy model) - ok, blokuja tyl zawsze kiedy sie chce, ale to raczej nie wynika z rodzaju klockow :mrgreen:

 

teraz mam:

przod:

gold freny (AD S3) - gorsze niz poprzednie, wymagaja wiekszej sily nacisku na klamke, ale stopie da rade zrobic :mrgreen:, cena 4x mniejsza (dalem 69 zeta/ tarcza), tarczy nie zdzieraja i same tez za szybko nie ida

tyl:

zostawilem nissiny

 

opnie qmpli:

ebc czarne - nie kupowac!!!!!! kible!! starczaja na (uwaga) 1 miesiac, rekord qmpla - 1 tydzien :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób: Oryginalne najlepsze ale najdroższe, Nissin jest stosowany fabrycznie przez różnych producentów więc to samo mówi za siebie. A teraz bliżej polskich realiów, jeździłem na EBC, miałem na wszystkich 3 tarczach i były generalnie ok, nie dało rady zrobić na nich oszałamiającego przebiegu ale za to dobrze hamowały i były ciche. Ferrodo to dla mnie śmieć, przynajmniej te standartowe za 65zł z Intercarsu. Mam na wszystkich 3 tarczach i piszczą oraz się poluzowały przy bolcach i pukają. Doprowadza mnie to do szewskiej pasji ale musze je zedrzeć i dopiero wymienię na Lucasa z którym jeszcze nie miałem do czynienia więc chyba warto sprawdzić.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo semi sintered kolego Dziadu i wszystko jasne.

Wlasciwosci klockow ze spiekow bez nadmiernego zuzycia tarczy.

Mam i nie narzekam, choc nie piszcza ale `szumia`

Moze to rowniez wynikac ze sporego zuzycia tarcz.

Nie potrafie powiedziec ile moga kosztowac w Polsce.

Ogolnie nie chodzi o nazwe firmy tylko model klockow, ktory sie uzywa - kazda firma robi modele lepsze / drozsze i tansze / gorsze

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...